Trešdiena,
20.Oktobris 2021
Vārda dienas: Leonīda, Leonīds, Сергей, Юлиан, Капитолина Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Rēzeknē diskutēs par Latgales kultūrtelpas identitāti

20.09.2021
26. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks seminārs “Latgales kultūrtelpas identitātes jautājumi un tās aktuālie izaicinājumi”. Klātienē un tiešsaistē eksperti paudīs savu redzējumu par identitātes lomu valstiskuma stiprināšanā, uzsverot lokālās identitātes atbalsta nepieciešamību izglītības un kultūrtelpas veidošanā, latgaliešu valodas attīstīšanā.

Semināra pamatmērķis ir aktualizēt valstiski nozīmīgu lēmumu izskaidrošanu plašākai sabiedrībai, kā arī veicināt nevalstisko organizāciju, pašvaldību, atbildīgo institūciju un nozaru sadarbību izvirzīto mērķu sasniegšanai reģiona līmenī.
 
26.septembrī seminārā notiks četras diskusijas: “Kultūrvēsturiskās (lokālās) identitātes vieta administratīvi teritoriālajā reformā”, “Kas veido Latgales kultūrtelpas identitāti – vēsturiskie un mūsdienu aspekti”, “Latgales kultūrtelpas identitāte – latgaliešu valoda izglītībā”, “Augstākās izglītības iespējas un izaicinājumi Latgalē, Latvijā, pasaulē”. Diskusijās tiek aicināti piedalīties nozares eksperti: kā nevalstisko organizāciju pārstāvji, tā ministriju, valdības, pašvaldību, citu atbildīgo institūciju pārstāvji un zinātnieki.
 
Semināra rezultātus un idejas ir plānots apkopot un iesniegt Izglītības un zinātnes ministrijai, īstenojot “Valsts valodas politikas pamatnostādnes 2021.–2027. gadam”, augstskolu reformu, Kultūras ministrijai Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu attīstības plāna projekta izstrādei, kā arī publicēšanai Latgaliešu kultūras biedrības mājaslapā un apspriešanai nākamajā Latgolys kongresā, kas notiks 2022. gada aprīlī.
 
Seminārā aicināti pieteikties Latgales izglītības darbinieki, pašvaldību un nevalstisko organizāciju, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Pieteikšanās līdz 24. septembrim, rakstot uz e-pastu: latgalisubidreiba@gmail.com (klātienes dalībnieku skaits ir ierobežots).
 
Seminārs notiks RTA no 10.00–16.00, tiešsaistē skatāms RTA FaceBook un Youtube profilos. Semināra dalībnieki varēs piedalīties arī Nikodema Rancāna balvas Latgales izcilākajiem skolotājiem noslēguma pasākumā, kas sāksies plkst. 16.00.
 
Semināru organizē Latgaliešu kultūras biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, Pasaules latgaliešu 4.saieta rezolūcijas rīcības komiteju, tādējādi gatavojoties  Latgolys kongresam, kas 2022. gada 27. un 28.aprīlī notiks Rēzeknē. Semināru finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.
 
Pasākumā tiks ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības – klātienē pieejams tikai personai ar atbilstošu Covid-19 sertifikātu.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Kultūras notikumu apskats 07.10.2021
Nemanot ir iestājies ilgi gaidītais rudens. Rudens ir ražas laiks, kad cilvēki novāc pavasarī sēto un vasarā kopto ražu, un gatavo krājumus ziemai. Šajā laikā mēs apjūsmojam visu to, ko Dabas Māte mums ir dāvājusi. Mēs izbaudām Dabas Mātes svētību. Diemžēl šo svētīgo ražas laiku aizēno kroņvīrusa pandēmija. Nelūgtais Covid-19 (kovid-19) vīruss ilgstoši mums neļauj pilnvērtīgi dzīvot. Lai atgrieztos pie ierastās dzīves, iesaku ikvienam Latvijas iedzīvotājam vakcinēties! Pašlaik vakcinācija pret Covid-19 (kovid-19) vīrusu ir vienīgā iespēja atgriezties pie ierastās dzīves. Nezaudēsim ticību Dabas Mātes varenībai, vakcinēsimies un dzīvosim drošībā! Iedegsim gaiši zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles un lūgsim visvareno Dabas Māti, lai Dabas Māte uzveic Covid-19 (kovid-19) vīrusu! Lūgsim Dabas Māti ar visu savu sirdi un dvēseli. Dabas Māte mūs nepametīs vienus nelaimē. Dabas Māte mums palīdzēs, jo mēs esam Dabas Mātes bērni.
Svētīgi, Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#vakcinācija #vakcinācijaPretCovid-19 #veselība #drošība #imunitāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #rituāli #lūgšanas #buršanās #LatvjuDievi #Pērkons #Pērkoņtēvs #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Māra #DievieteMāra #DzīvībasDieviete #NāvesDieviete #Māra–VeļuMāte # Māra–ZemesMāte #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Skolnieciņš Sīkāk...
Vismaz trīs Jēkabpils domes deputāti iesaistīti kriminālprocesos
Pirms diviem gadiem radās aizdomas par nekvalitatīvu ielu remontu Jēkabpilī.
“Pirmkārt, sagaidīsim rezultātus, otrkārt, skatīsimies, kas tieši tur nav kārtībā, tad lemsim. Objektam ir piecu gadu garantija. Tagad es nevaru teikt, kas būs, ja būs. Paskatīsimies, kādi būs rezultāti. Jācer, ka tie būs labi,” sacīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ("Gods kalpot mūsu Latvijai") Sīkāk...
Vismaz trīs Jēkabpils domes deputāti iesaistīti kriminālprocesos
gan jau ievēlēs atkal un varēs tālāk šeptēt:) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top