Svētdiena,
16.jūnijs 2024
Vārda dienas: Justīne, Juta, Дмитрий, Клавдия, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Šogad fiksēti jau vairāk nekā desmit kūlas ugunsgrēki

06.03.2022


Ziemai atkāpjoties, aktualizējas kūlas ugunsgrēku problēma. Šogad reģistrēti jau vairāk nekā desmit negadījumi, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).


Tiek izsludināta uzņemšana bezmaksas digitālo prasmju mācībās jaunām sievietēm

05.03.2022


Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), projekta Women4IT ietvaros, izsludina pieteikšanos uz digitālo prasmju mācībām karjeras veidošanai digitālajos darbos. Piedāvātie mācību kursi ir daļa no starptautiska projekta Women4IT aktivitātēm. Projekta mērķis ir jaunu sieviešu, kuras nemācās, nestrādā un neapgūst arodu, iesaiste IKT nozarē un digitālajos darbos.

 

Saeima pieņem grozījumus Profesionālās izglītības likumā

04.03.2022


Saeima ceturtdien, 3.martā, trešajā – galīgajā - lasījumā pieņēma 
grozījumus Profesionālās izglītības likumā, kas nepieciešami, lai tuvinātu līdzšinējo profesionālo kvalifikāciju sistēmu Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūrai, kā arī izveidotu skaidru profesionālās vidējās izglītības iestāžu tipoloģiju.

Ar grozījumiem no pieciem līdzšinējiem profesionālās kvalifikācijas līmeņiem pāriets uz astoņiem, tādējādi nodrošinot salīdzināmību un caurskatāmību ar citu valstu kvalifikāciju sistēmām vai ietvarstruktūrām.

Uzsākta divu pašvaldības ceļu posmu Krustpils pagastā pārbūve

04.03.2022

2022. gadā Jēkabpils novada pašvaldība turpina sadarbības līguma ar Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centru (VAMOIC) līgumsaistību izpildi par autoceļu (zemes vienību kadastra apzīmējumi 5668 007 0346 un 5668 007 0347)  Krustpils pagastā pārbūvi un seguma uzlabošanu 2,69 km kopgarumā.

Valsts vienotais informatīvais tālrunis “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” uzsāk darbu

03.03.2022


Lai sniegtu būtiskāko informāciju par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem vienuviet, darbu uzsācis Sabiedrības integrācijas fonda izveidotais vienotais informatīvais tālrunis  - “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” - 27 380 380.

Kariņš: Ukrainai uzbrūk Putina režīms, nevis etniskie krievi

02.03.2022


Ukrainai uzbrūk Vladimira Putina režīms, nevis etniskie krievi. Latvijā ir svarīgi atcerēties, ka šis nav etniskas dabas konflikts, otrdien preses konferencē uzsvēra premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). To pašu viņš sacīja arī tviterī, publicēts Lsm.lv.

Nils Ušakovs salīdzina Daugavpili un Bolderāju ar Harkovu

02.03.2022


Savā Twitter kontā Nils Ušakovs krievu valodā ir publicējis domu, ka “apšaudīt ar “Grad” Harkovas dzīvojamos rajonus, lai aizsargātu krievvalodīgo tiesības Donbasā – ir tas pats, kas bombardēt Daugavpili vai Bolderāju, lai aizsargātu krievu tiesības Latvijā”.

Sēlijas salas turpina attīstīt vienotu sadarbības tīklu

01.03.2022


Lai stiprinātu iedzīvotāju sadarbību un attīstītu vienotu informatīvo telpu Sēlijā, kopienu sadarbības tīkls īsteno projektu “Sēlijas salas – informācijas un sabiedroto tīkls”.

Iedzīvotājiem ir jābūt gataviem krīzes situācijām. Latvijai nav tūlītēju militāru draudu.

01.03.2022


Šorīt, 2022. gada 24. februārī, ir sākta neizprovocēta, plaša mēroga Krievijas militāra agresija pret Ukrainu. Aizsardzības ministrija informē, ka Latvijai nav tūlītēju militāru draudu, taču iedzīvotājiem ir jābūt gataviem krīzes situācijām, kas var ietekmēt ikdienas dzīves ritmu. Tā brīdina par kiberuzbrukumu pieauguma risku. Iedzīvotājiem ir jābūt gataviem, ka informācijas telpā būs pastiprināta agresīva retorika ar mērķi ietekmēt sabiedrību un veicināt paniku.

Palīgā Ukrainas spēkiem devies Jēkabpilī pazudušā lielgabala lietā iesaistītais Gundars Kalve

01.03.2022


Saeimas lēmu
mu par atļauju Latvijas iedzīvotājiem brīvprātīgi doties palīgā ukraiņiem sargāt savu neatkarību ļoti gaidīja Gundars Kalve, kurš patlaban atrodas Ļvovā un dosies palīgā Ukrainas spēkiem, vēstīja Latvijas Radio.

Sākas gada ienākumu deklarāciju iesniegšana

01.03.2022


No šodienas, 1.marta, iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2021.gadu, raksta Lsm.lv.

Beidzas Covid-19 ārkārtējā situācija. Kas jāievēro no 1. marta?

01.03.2022


Sākot ar 1. martu, Latvijā beigusies Covid-19 dēļ noteiktā ārkārtējā situācija, kas bija spēkā no pērnā gada 11. oktobra. No 1. marta atviegloti vairāki Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi, tostarp tirdzniecībā, pasākumos un klātienes darbā. Papildu atvieglojumi stāsies spēkā arī no 1. aprīļa. Kā dzīvosim pēc ārkārtējās situācijas beigām, informē Lsm.lv.

Jēkabpilī cilvēki veidoja svecīšu gaismas ceļu

27.02.2022


Vakar, atsaucoties Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes aicinājumam no plkst. 18.00 līdz 20.00 Daugavas abos krastos uz dambja Jēkabpils un Krustpils pusē cilvēki veidoja svecīšu gaismas ceļu. Iedzīvotāju iniciatīvu grupa uzstādīja Ukrainas karogu pie Daugavas Krustpils pusē.


Daugavpilī notika mītiņš Ukrainas atbalstam

25.02.2022


Piektdienas, 25. februāra, pēcpusdienā ap simts cilvēku pulcējās pie Krievijas ģenerālkonsulāta Daugavpilī un piketēja pret karadarbību Ukrainā, informē Lsm.lv.

Latvijas valstspilsētas ir gatavas sniegt atbalstu bēgļu uzņemšanā

25.02.2022


24. februārī notika Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru ārkārtas kopsapulce, kurā valstspilsētas pauda atbalstu iesaistīties Ukrainas bēgļu uzņemšanā un izmitināšanā, tāpat rast bēgļiem nodarbinātības iespējas.

Izglītības pakāpes un nosaukuma maiņa Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolā

24.02.2022


24.februāra Jēkabpils novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums par Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas izglītības pakāpes un nosaukuma maiņu.


Iemesls izglītības pakāpes un nosaukuma maiņai ir nepietiekams izglītojamo skaits vidusskolas posmā.

Notika starptautiskās militārās mācības “Saber Strike 22”

24.02.2022


24. februārī Aizkraukles novadā notika viens no starptautisko militāro mācību “Saber Strike 22” taktiskajiem posmiem. Tajā bija iesaistītas vairākas Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienības, kas trenēja  uzņemošās valsts atbalsta funkciju sabiedroto valstu vienībām, veica taktisko maršu, kā arī notika pretgaisa aizsardzības spēju treniņš  ar Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīru un zemessargu piedalīšanos.

Sporto mājās tiešsaistes platformā ZOOM martā

23.02.2022


ESF projekta „ Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Jēkabpils novada Viesītes pilsētā un Viesītes, Saukas, Elkšņu, Rites pagastos, vienošanās Nr. 9.2.4.2/16/I/016 ietvaros, turpinās veselību veicinošus apļa treniņus. Ņemot vērā piesardzības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, plānotās nodarbības notiek tiešsaistes platformā “ZOOM”!

Tiesībsargs aicina pašvaldības novērst birokrātisku un formālu attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti

22.02.2022


Tiesībsargs visām Latvijas pašvaldībām nosūtījis aicinājumu, atgādinot par pienākumu nodrošināt cilvēku ar invaliditāti tiesības. Tiesībsargs ir saņēmis satraucošu informāciju no Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” par vairāku pašvaldību neieinteresētu, birokrātisku un formālu attieksmi sadarbībai, lai nodrošinātu iedzīvotājiem ar invaliditāti pieejamību, piemēram, iespējai iekļūt vai izkļūt no mājokļa.

Līdz 3. martam aicina pieteikt laureātes Sievietes līderes balvai

21.02.2022


Lai sniegtu atzinību un novērtējumu sievietēm, kuras uzņēmušās līderes lomu, kā arī sniegušas nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības labā, Sieviešu sadarbības tīkls izsludina kandidātu pieteikšanu Sievietes līderes balvai. Kopumā šogad tiks piešķirtas sešas balvas – pa vienai Latgales, Zemgales, Kurzemes un Rīgas plānošanas reģionos un viena balva diasporas pārstāvei Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīs.

Samazinot pasta nodaļās pavadāmo laiku, Latvijas Pasts aicina nodot sūtījumusiesaiņotus jau iepriekš

21.02.2022


Lai mazinātu uzturēšanos pasta nodaļās un saīsinātu apkalpošanas laiku, Latvijas Pastsaicina klientus gan vietējās, gan uz ārvalstīm nosūtāmās sīkpakas un pakas nodot pasta nodaļās jau sapakotas slēgtā veidā. Par sūtījuma saturu ir atbildīgs klients, tāpēc pirms sūtījuma sapakošanas jāpārliecinās, vai tajā ievietotos priekšmetus drīkst sūtīt ar aviotransportu un vai tos atļauts sūtīt uz konkrēto valsti – šī informācija pieejama Latvijas Pasta interneta mājaslapas
https://pasts.lv/ sadaļā Aizliegts sūtīt

Par notriektiem un kritušiem dzīvniekiem aicina ziņot lietotnē “Mednis”

21.02.2022


Par notriektiem medījamajiem dzīvniekiem Valsts meža dienests aicina ziņot lietotnē “Mednis”, šajā pašā lietotnē var ziņot arī par kritušiem dzīvniekiem. Saņemtā informācija ir būtiska ne tikai dzīvnieku populācijas noteikšanai, bet arī satiksmes organizācijas plānošanai valsts ceļu tīklā, pieņemot lēmumus par ceļa zīmju uzstādīšanu un citām infrastruktūras izmaiņām.


25. februārī tiks atvērtas jauniešu telpas Zasā

19.02.2022

Lai veicinātu jauniešu līdzdalību un emocionālo labsajūtu, Zasā, Zaļā iela 10 2. stāvā, tiks atvērta jauniešu telpa.
Pirmo reizi telpas tiks vērtas vaļā 25. februārī plkst. 16:00 – galda spēļu vakarā. Turpmāk telpas darbosies otrdienās un piektdienās no plkst. 15:00 līdz 18:00.

No 1. marta mainās ieceļošanas noteikumi

19.02.2022


Saskaņā ar valdības lēmumu no 1. marta ieceļošanai Latvijā paliek spēkā prasība -sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātsvai negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Vienlaikus atcelta prasība pildīt covidpass.lv, savukārt prasība pēc ieceļošanas doties pašizolācijā ir atcelta jau no 16.februāra.

Lēmumus par slimības pabalstu piešķiršanu pieņems ilgāk

17.02.2022


Saeima ceturtdien, 17.februārī, līdz 30 dienām pagarināja termiņu, kādā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai jāpieņem lēmums par slimības pabalsta piešķiršanu. To paredz steidzamības kārtā pieņemtie
grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā.

Pie administratīvās atbildības saukti deviņi deputāti

17.02.2022


Laikā no 2021.gada 1.septembra līdz šī gada 5.janvārim pie administratīvās atbildības saukti deviņi 13.Saeimas deputāti. Par to ceturtdien, 17.februārī,
ziņojumu Saeimai sniedza Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto informāciju.

No šodienas tiek mazināti epidemioloģiskie drošības pasākumi

16.02.2022


Vakar, 15. februārī, valdība atbalstīja Veselības ministrijas (VM) piedāvāto trīs soļu plānu pakāpeniskai un atbildīgai drošības pasākumu mazināšanai, ņemot vērā joprojām sarežģīto situāciju veselības aprūpē un saslimstības izplatības pieaugumu.


Atbalsta dzelzceļa pievedceļa izbūvi un finansējuma iekļaušanu 2022.gada budžetā

15.02.2022


Jēkabpils novada dome 27.janvāra domes sēdē nolēma atbalstīt dzelzceļa pievedceļa no Krustpils dzelzceļa stacijas līdz industriālajai zonai bijušā Jēkabpils lidlauka teritorijā izbūvi, Krustpils pagastā, Jēkabpils novadā. Pašvaldības 2022.gada budžetā iekļauts finansējums 50 000,00 euro  apmērā būvprojektu izstrādei.


Saeimā rīt svinīgi atklās Satversmes simtās jubilejas gadu

14.02.2022


Rīt, 15.februārī, apritēs simts gadi kopš Latvijas valsts pamatlikuma – Satversmes – pieņemšanas, un tam par godu Saeimas namā norisināsies Satversmes jubilejas gada svinīgs atklāšanas pasākums.


“Latvija bija demokrātiska valsts jau no savas pastāvēšanas pirmās dienas, un Satversmes sapulces izstrādātā un pieņemtā Satversme jeb valsts pamatlikums skaidri to apliecina. Satversme radīja Latvijas valsts tiesisko pamatu, un viens no šiem pamatakmeņiem ir parlamentārā demokrātija,” pauž Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Latvijā pierobežā plāno veidot centrus iespējamo Ukrainas bēgļu uzņemšanai

14.02.2022


Centrus iespējamo Ukrainas bēgļu uzņemšanai plānots veidot netālu no robežas, tajos nogādājot personas bez dokumentiem un iespējas nodrošināt sev dzīvesvietu Latvijā, noskaidroja aģentūra LETA.

« 1 2 3 ... 8 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūnija Jēkabpils novada administratīvajā teritorijā deklarētajiem vecuma pensiju sasniegušajiem iedzīvotājiem (pensionāriem, kuriem ir tiesības uz valsts sociālās apdrošināšanas pensiju), uzrādot braukšanas atvieglojumu apliecinošu dokumentu – maksa ir 0,20 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Latvijas Pasts pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas naudas pārvedumu pieņemšanu un izmaksu, preses izdevumu piegādi un tirdzniecību, nesūtīs komercsūtījumus
Pasaule atbalsta Ukrainu.
Ukraiņi ir bezgala pateicīgi visai pasaulei par sniegto beznosacījuma atbalstu savai valstij. Civilizētā pasaule pauž politisku solidaritāti, sniedz militāro bruņojumu un humāno palīdzību, kā arī ievieš bargas sankcijas, ar mērķi liegt Krievijai iespējas īstenot asiņaino karu pret Ukrainas tautu. Valstu valdības, starptautiskas organizācijas, biznesa segments, slavenības un citi cilvēki no vairākiem valstu desmitiem drosmīgi atbalsta Ukrainu cīņā par mieru Eiropā. Civilizētās pasaules nostāja un rīcība rāda, ka civilizētajā pasaulē nav vietas barbarismam, varmācībai un agresijai, kuru tagad atklāti demonstrē Krievija. 141 pasaules valsts pauda savu solidaritāti ar Ukrainu, kad 2022. gada 2. martā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju, kas pieprasa Krievijai nekavējoties izbeigt militāro agresiju Ukrainā.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
Latvijas Pasts pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas naudas pārvedumu pieņemšanu un izmaksu, preses izdevumu piegādi un tirdzniecību, nesūtīs komercsūtījumus
The world stands with Ukraine.
Ukrainians are deeply thankful for the unprecedented wave of support for Ukraine from around the world. The whole world is demonstrating political solidarity, providing military equipment, and humanitarian aid, and imposing sanctions in an effort to limit Russia’s ability to finance and conduct its brutal war of aggression against the people of Ukraine. Governments, international organizations, businesses, celebrities, and regular citizens from dozens of different countries stand strong with Ukraine in the fight for peace and freedom in Europe. The actions and statements of the global community have shown that there is no place in the civilized world for the barbaric and monstrous aggression that Russia is demonstrating now. 141 countries openly showed their solidarity with Ukraine on 2 March when the UN General Assembly overwhelmingly adopted a resolution demanding that Russia immediately end its military operations in Ukraine.
All the best, Skolniecins
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
Latvijas Pasts pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas naudas pārvedumu pieņemšanu un izmaksu, preses izdevumu piegādi un tirdzniecību, nesūtīs komercsūtījumus
Мир поддерживает Украину.
Украинцы чрезвычайно благодарны за беспрецедентную волну поддержки своей страны по всему миру. Сознательное общество демонстрирует политическую солидарность, предоставляет военное оборудование, гуманитарную помощь и вводит санкции в попытке ограничить возможности России финансировать и вести жестокую агрессивную войну против народа Украины. Правительства, международные организации, бизнес, знаменитости и обычные граждане из десятков стран мира решительно поддерживают Украину в борьбе за мир и свободу в Европе. Действия и заявления мирового сообщества показали, что в цивилизованном мире нет места варварской и чудовищной агрессии, которую сейчас демонстрирует Россия. 141 страна открыто продемонстрировала свою солидарность с Украиной 2. марта, когда Генеральная Ассамблея ООН подавляющим большинством голосов приняла резолюцию, требующую от России немедленно прекратить военные действия в Украине.
С уважением, Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
# Украина #Ukraine #24.02.2022. # война в Украине # Российско – Украинская Война #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #ЛатвийскиеБоги #LatvianGods #Перконс #БогПерконс #Перконс– ОтецНебес #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Мара #БогиняМара #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Лайма #БогиняЛайма #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #диевтуры #диевтуриба #язычники #pagans #paganism #многобожники #heathens #heathenry #политеисты #polytheists #polytheism Sīkāk...
facebook draugiem
Top