Svētdiena,
3.jūlijs 2022
Vārda dienas: Benita, Everita, Sulamīte, Verita, Глеб, Мефодий, Гурий, Инна Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Šogad fiksēti jau vairāk nekā desmit kūlas ugunsgrēki

06.03.2022


Ziemai atkāpjoties, aktualizējas kūlas ugunsgrēku problēma. Šogad reģistrēti jau vairāk nekā desmit negadījumi, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).


Tiek izsludināta uzņemšana bezmaksas digitālo prasmju mācībās jaunām sievietēm

05.03.2022


Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), projekta Women4IT ietvaros, izsludina pieteikšanos uz digitālo prasmju mācībām karjeras veidošanai digitālajos darbos. Piedāvātie mācību kursi ir daļa no starptautiska projekta Women4IT aktivitātēm. Projekta mērķis ir jaunu sieviešu, kuras nemācās, nestrādā un neapgūst arodu, iesaiste IKT nozarē un digitālajos darbos.

 

Saeima pieņem grozījumus Profesionālās izglītības likumā

04.03.2022


Saeima ceturtdien, 3.martā, trešajā – galīgajā - lasījumā pieņēma 
grozījumus Profesionālās izglītības likumā, kas nepieciešami, lai tuvinātu līdzšinējo profesionālo kvalifikāciju sistēmu Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūrai, kā arī izveidotu skaidru profesionālās vidējās izglītības iestāžu tipoloģiju.

Ar grozījumiem no pieciem līdzšinējiem profesionālās kvalifikācijas līmeņiem pāriets uz astoņiem, tādējādi nodrošinot salīdzināmību un caurskatāmību ar citu valstu kvalifikāciju sistēmām vai ietvarstruktūrām.

Uzsākta divu pašvaldības ceļu posmu Krustpils pagastā pārbūve

04.03.2022

2022. gadā Jēkabpils novada pašvaldība turpina sadarbības līguma ar Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centru (VAMOIC) līgumsaistību izpildi par autoceļu (zemes vienību kadastra apzīmējumi 5668 007 0346 un 5668 007 0347)  Krustpils pagastā pārbūvi un seguma uzlabošanu 2,69 km kopgarumā.

Valsts vienotais informatīvais tālrunis “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” uzsāk darbu2

03.03.2022


Lai sniegtu būtiskāko informāciju par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem vienuviet, darbu uzsācis Sabiedrības integrācijas fonda izveidotais vienotais informatīvais tālrunis  - “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” - 27 380 380.

Kariņš: Ukrainai uzbrūk Putina režīms, nevis etniskie krievi

02.03.2022


Ukrainai uzbrūk Vladimira Putina režīms, nevis etniskie krievi. Latvijā ir svarīgi atcerēties, ka šis nav etniskas dabas konflikts, otrdien preses konferencē uzsvēra premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). To pašu viņš sacīja arī tviterī, publicēts Lsm.lv.

Nils Ušakovs salīdzina Daugavpili un Bolderāju ar Harkovu

02.03.2022


Savā Twitter kontā Nils Ušakovs krievu valodā ir publicējis domu, ka “apšaudīt ar “Grad” Harkovas dzīvojamos rajonus, lai aizsargātu krievvalodīgo tiesības Donbasā – ir tas pats, kas bombardēt Daugavpili vai Bolderāju, lai aizsargātu krievu tiesības Latvijā”.

Sēlijas salas turpina attīstīt vienotu sadarbības tīklu

01.03.2022


Lai stiprinātu iedzīvotāju sadarbību un attīstītu vienotu informatīvo telpu Sēlijā, kopienu sadarbības tīkls īsteno projektu “Sēlijas salas – informācijas un sabiedroto tīkls”.

Iedzīvotājiem ir jābūt gataviem krīzes situācijām. Latvijai nav tūlītēju militāru draudu.

01.03.2022


Šorīt, 2022. gada 24. februārī, ir sākta neizprovocēta, plaša mēroga Krievijas militāra agresija pret Ukrainu. Aizsardzības ministrija informē, ka Latvijai nav tūlītēju militāru draudu, taču iedzīvotājiem ir jābūt gataviem krīzes situācijām, kas var ietekmēt ikdienas dzīves ritmu. Tā brīdina par kiberuzbrukumu pieauguma risku. Iedzīvotājiem ir jābūt gataviem, ka informācijas telpā būs pastiprināta agresīva retorika ar mērķi ietekmēt sabiedrību un veicināt paniku.

Palīgā Ukrainas spēkiem devies Jēkabpilī pazudušā lielgabala lietā iesaistītais Gundars Kalve

01.03.2022


Saeimas lēmu
mu par atļauju Latvijas iedzīvotājiem brīvprātīgi doties palīgā ukraiņiem sargāt savu neatkarību ļoti gaidīja Gundars Kalve, kurš patlaban atrodas Ļvovā un dosies palīgā Ukrainas spēkiem, vēstīja Latvijas Radio.

Sākas gada ienākumu deklarāciju iesniegšana

01.03.2022


No šodienas, 1.marta, iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2021.gadu, raksta Lsm.lv.

Beidzas Covid-19 ārkārtējā situācija. Kas jāievēro no 1. marta?

01.03.2022


Sākot ar 1. martu, Latvijā beigusies Covid-19 dēļ noteiktā ārkārtējā situācija, kas bija spēkā no pērnā gada 11. oktobra. No 1. marta atviegloti vairāki Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi, tostarp tirdzniecībā, pasākumos un klātienes darbā. Papildu atvieglojumi stāsies spēkā arī no 1. aprīļa. Kā dzīvosim pēc ārkārtējās situācijas beigām, informē Lsm.lv.

Jēkabpilī cilvēki veidoja svecīšu gaismas ceļu

27.02.2022


Vakar, atsaucoties Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes aicinājumam no plkst. 18.00 līdz 20.00 Daugavas abos krastos uz dambja Jēkabpils un Krustpils pusē cilvēki veidoja svecīšu gaismas ceļu. Iedzīvotāju iniciatīvu grupa uzstādīja Ukrainas karogu pie Daugavas Krustpils pusē.


Daugavpilī notika mītiņš Ukrainas atbalstam2

25.02.2022


Piektdienas, 25. februāra, pēcpusdienā ap simts cilvēku pulcējās pie Krievijas ģenerālkonsulāta Daugavpilī un piketēja pret karadarbību Ukrainā, informē Lsm.lv.

Latvijas valstspilsētas ir gatavas sniegt atbalstu bēgļu uzņemšanā

25.02.2022


24. februārī notika Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru ārkārtas kopsapulce, kurā valstspilsētas pauda atbalstu iesaistīties Ukrainas bēgļu uzņemšanā un izmitināšanā, tāpat rast bēgļiem nodarbinātības iespējas.

Izglītības pakāpes un nosaukuma maiņa Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolā

24.02.2022


24.februāra Jēkabpils novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums par Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas izglītības pakāpes un nosaukuma maiņu.


Iemesls izglītības pakāpes un nosaukuma maiņai ir nepietiekams izglītojamo skaits vidusskolas posmā.

Notika starptautiskās militārās mācības “Saber Strike 22”

24.02.2022


24. februārī Aizkraukles novadā notika viens no starptautisko militāro mācību “Saber Strike 22” taktiskajiem posmiem. Tajā bija iesaistītas vairākas Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienības, kas trenēja  uzņemošās valsts atbalsta funkciju sabiedroto valstu vienībām, veica taktisko maršu, kā arī notika pretgaisa aizsardzības spēju treniņš  ar Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīru un zemessargu piedalīšanos.

Sporto mājās tiešsaistes platformā ZOOM martā

23.02.2022


ESF projekta „ Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Jēkabpils novada Viesītes pilsētā un Viesītes, Saukas, Elkšņu, Rites pagastos, vienošanās Nr. 9.2.4.2/16/I/016 ietvaros, turpinās veselību veicinošus apļa treniņus. Ņemot vērā piesardzības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, plānotās nodarbības notiek tiešsaistes platformā “ZOOM”!

Tiesībsargs aicina pašvaldības novērst birokrātisku un formālu attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti

22.02.2022


Tiesībsargs visām Latvijas pašvaldībām nosūtījis aicinājumu, atgādinot par pienākumu nodrošināt cilvēku ar invaliditāti tiesības. Tiesībsargs ir saņēmis satraucošu informāciju no Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” par vairāku pašvaldību neieinteresētu, birokrātisku un formālu attieksmi sadarbībai, lai nodrošinātu iedzīvotājiem ar invaliditāti pieejamību, piemēram, iespējai iekļūt vai izkļūt no mājokļa.

Līdz 3. martam aicina pieteikt laureātes Sievietes līderes balvai

21.02.2022


Lai sniegtu atzinību un novērtējumu sievietēm, kuras uzņēmušās līderes lomu, kā arī sniegušas nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības labā, Sieviešu sadarbības tīkls izsludina kandidātu pieteikšanu Sievietes līderes balvai. Kopumā šogad tiks piešķirtas sešas balvas – pa vienai Latgales, Zemgales, Kurzemes un Rīgas plānošanas reģionos un viena balva diasporas pārstāvei Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīs.

Samazinot pasta nodaļās pavadāmo laiku, Latvijas Pasts aicina nodot sūtījumusiesaiņotus jau iepriekš

21.02.2022


Lai mazinātu uzturēšanos pasta nodaļās un saīsinātu apkalpošanas laiku, Latvijas Pastsaicina klientus gan vietējās, gan uz ārvalstīm nosūtāmās sīkpakas un pakas nodot pasta nodaļās jau sapakotas slēgtā veidā. Par sūtījuma saturu ir atbildīgs klients, tāpēc pirms sūtījuma sapakošanas jāpārliecinās, vai tajā ievietotos priekšmetus drīkst sūtīt ar aviotransportu un vai tos atļauts sūtīt uz konkrēto valsti – šī informācija pieejama Latvijas Pasta interneta mājaslapas
https://pasts.lv/ sadaļā Aizliegts sūtīt

Par notriektiem un kritušiem dzīvniekiem aicina ziņot lietotnē “Mednis”

21.02.2022


Par notriektiem medījamajiem dzīvniekiem Valsts meža dienests aicina ziņot lietotnē “Mednis”, šajā pašā lietotnē var ziņot arī par kritušiem dzīvniekiem. Saņemtā informācija ir būtiska ne tikai dzīvnieku populācijas noteikšanai, bet arī satiksmes organizācijas plānošanai valsts ceļu tīklā, pieņemot lēmumus par ceļa zīmju uzstādīšanu un citām infrastruktūras izmaiņām.


25. februārī tiks atvērtas jauniešu telpas Zasā

19.02.2022

Lai veicinātu jauniešu līdzdalību un emocionālo labsajūtu, Zasā, Zaļā iela 10 2. stāvā, tiks atvērta jauniešu telpa.
Pirmo reizi telpas tiks vērtas vaļā 25. februārī plkst. 16:00 – galda spēļu vakarā. Turpmāk telpas darbosies otrdienās un piektdienās no plkst. 15:00 līdz 18:00.

No 1. marta mainās ieceļošanas noteikumi

19.02.2022


Saskaņā ar valdības lēmumu no 1. marta ieceļošanai Latvijā paliek spēkā prasība -sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātsvai negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Vienlaikus atcelta prasība pildīt covidpass.lv, savukārt prasība pēc ieceļošanas doties pašizolācijā ir atcelta jau no 16.februāra.

Lēmumus par slimības pabalstu piešķiršanu pieņems ilgāk

17.02.2022


Saeima ceturtdien, 17.februārī, līdz 30 dienām pagarināja termiņu, kādā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai jāpieņem lēmums par slimības pabalsta piešķiršanu. To paredz steidzamības kārtā pieņemtie
grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā.

Pie administratīvās atbildības saukti deviņi deputāti

17.02.2022


Laikā no 2021.gada 1.septembra līdz šī gada 5.janvārim pie administratīvās atbildības saukti deviņi 13.Saeimas deputāti. Par to ceturtdien, 17.februārī,
ziņojumu Saeimai sniedza Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto informāciju.

No šodienas tiek mazināti epidemioloģiskie drošības pasākumi

16.02.2022


Vakar, 15. februārī, valdība atbalstīja Veselības ministrijas (VM) piedāvāto trīs soļu plānu pakāpeniskai un atbildīgai drošības pasākumu mazināšanai, ņemot vērā joprojām sarežģīto situāciju veselības aprūpē un saslimstības izplatības pieaugumu.


Atbalsta dzelzceļa pievedceļa izbūvi un finansējuma iekļaušanu 2022.gada budžetā

15.02.2022


Jēkabpils novada dome 27.janvāra domes sēdē nolēma atbalstīt dzelzceļa pievedceļa no Krustpils dzelzceļa stacijas līdz industriālajai zonai bijušā Jēkabpils lidlauka teritorijā izbūvi, Krustpils pagastā, Jēkabpils novadā. Pašvaldības 2022.gada budžetā iekļauts finansējums 50 000,00 euro  apmērā būvprojektu izstrādei.


Saeimā rīt svinīgi atklās Satversmes simtās jubilejas gadu

14.02.2022


Rīt, 15.februārī, apritēs simts gadi kopš Latvijas valsts pamatlikuma – Satversmes – pieņemšanas, un tam par godu Saeimas namā norisināsies Satversmes jubilejas gada svinīgs atklāšanas pasākums.


“Latvija bija demokrātiska valsts jau no savas pastāvēšanas pirmās dienas, un Satversmes sapulces izstrādātā un pieņemtā Satversme jeb valsts pamatlikums skaidri to apliecina. Satversme radīja Latvijas valsts tiesisko pamatu, un viens no šiem pamatakmeņiem ir parlamentārā demokrātija,” pauž Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Latvijā pierobežā plāno veidot centrus iespējamo Ukrainas bēgļu uzņemšanai

14.02.2022


Centrus iespējamo Ukrainas bēgļu uzņemšanai plānots veidot netālu no robežas, tajos nogādājot personas bez dokumentiem un iespējas nodrošināt sev dzīvesvietu Latvijā, noskaidroja aģentūra LETA.

« 1 2 3 ... 8 »
Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Что такое Пасха? Почему Пасху на английском языке называют «Easter», а не «Passover»? Почему Пасха на немецком языке называется «Ostern»? Сегодня я отвечу на эти вопросы. С незапамятных времён на северо-западе Европы (Архипелаг Британских островов) и в центральной Европе (нынешняя территория Германии, Австрии, Швейцарии, Бельгии, Люксембурга, Лихтенштейна) покланялись Богине весны и рассвета Остаре. Богиню Остару искренне почитали. Англо-саксонцам Богиня Остара была известна как Eostre, а германцы Богиню Остару знали как Oestre. Эта добрая, весёлая Богиня приносит в мир весну и свет. Она пробуждает природу от зимнего сна и дарует плодородие. Богиню Остару по всюду сопровождают Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики), они её верные спутники. Легенда гласит, что Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) кладут разноцветные, пёстрые яйца. Кто их находит, того ждёт счастье. Пасха — это праздник Богини Остары. Пасха — это время Богини Остары. Этот праздник отмечали ещё тогда, когда раввин Исус Христос не был родившись. Даже после наступления эпохи христианства, древние традиции никуда не пропали. Не крестовые походы, не суды инквизиции не могли уничтожить людскую любовь к Богине Остаре. Христианский термин «Passover» для обозначения Пасхи так и не смог прижиться в умах людей. Пасха все ровно несёт имя Богини Остары. Смысл Пасхи — это воссоединение человека с природой и понимание того, что человек — это часть природы. Будем праздновать Пасху ответственно. Позаботимся о природе вокруг нас. И тогда благодать Богини Остары будет сопровождать нас везде, где мы есть. Счастливой Пасхи!
С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022. Sīkāk...
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Kas ir Lieldienas? Kāpēc Lieldienas angļu valodā sauc par «Easter», nevis par «Passover»? Kāpēc Lieldienas vācu valodā sauc par «Ostern»? Šodien es atbildēšu uz šiem jautājumiem. Kopš aizvēsturiskiem laikiem Eiropas ziemeļrietumos (Britu salu arhipelāgā) un Centrāleiropā (tagadējā Vācijas, Austrijas, Šveices, Beļģijas, Luksemburgas, Lihtenšteinas teritorijā) pielūdza un godāja pavasara un rītausmas Dievieti Ostaru. Anglosakšiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Eostre, bet ģermāņiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Oestre. Šī labsirdīgā, sirsnīgā un mīļa Dieviete dāvā pasaulei pavasari un gaismu. Viņa atmodina dabu no ziemas miega un atnes auglību. Dievieti Ostaru pavada Lieldienu zaķi (Lieldienu truši), tie ir viņas uzticamie pavadoņi. Leģenda vēsta, ka Lieldienu zaķi (Lieldienu truši) dēj krāsainas, raibas olas. Kas tās atrod, to sagaida laime. Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki. Lieldienas ir Dievietes Ostaras laiks. Šo svētku svinēšana notika vel tad, kad rabīns Jēzus Kristus nebija vel dzimis. Pat iestājoties kristietības laikmetam, senās tradīcijas nekur nepazuda. Nedz krusta kari, nedz inkvizīcijas tiesas nespēja iznīcināt cilvēku mīlestību pret Dievieti Ostaru. Kristiešu piedāvātais termins «Passover» Lieldienu apzīmēšanai tā arī nespēja iedzīvoties ļaužu prātos. Lieldienas tik un tā nes Dievietes Ostaras vārdu. Lieldienu būtība ir tuvināt cilvēku tuvāk dabai un atziņai, ka cilvēks ir dabas daļa. Svinēsim Lieldienas atbildīgi. Rūpēsimies par apkārt esošo dzīvo dabu. Un tad Dievietes Ostaras svētība pavadīs mūs visur, kur vien mēs ejam. Priecīgas Lieldienas!
Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022.
Sīkāk...
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Наступила Пасха. Просыпается природа, а сердца людей наполняются надеждой. Богиня весны и рассвета Остара принесла нам весну и свет. Трава зеленеет, ростки проснулись от зимнего сна, листва распускаться. Бабочки летают. Солнце светит. Весеннее настроение наполняет нас душевном теплом. Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) спрятали везде разные, разноцветные яйца. Жизнь празднует свою победу. Благодать Богини Остары окружает нас. В это праздничное время поблагодарим Богиню Остару за всё хорошее, что Богиня Остара нам сделала. Будем благодарны Богине Остаре за её заботу и усилия. Богиня Остара очень добродушная. Она любит каждого человека независимо от веры, происхождения, поступков, мировоззрения или других признаков. Она приветлива к каждому верующему, кто ей молиться и кто её почитает. Богиня Остара способна прогнать тьму и грусть, она способна даровать плодородие и жизнь. Надо только ей помолиться, и она поможет. В жизни может идти по-разному. Несмотря на всё сохраним в душе свет. Сохраним надежду и веру. Мы не одни. Богиня Остара всегда с нами. И её сила наполняет каждое сердце светом.
С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022.
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top