Trešdiena,
20.Oktobris 2021
Vārda dienas: Leonīda, Leonīds, Сергей, Юлиан, Капитолина Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Noslēgušies pārbūves darbi Oskara Kalpaka laukumā

07.10.2021

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē, ka 2021. gada 30. septembrī noslēgušies būvdarbi Oskara Kalpaka laukumā iepretim Jēkabpils Valsts ģimnāzijai.

Latvijas medicīnā izsludina ārkārtējo situāciju

07.10.2021

Valsts operatīvā medicīniskā komisija ceturtdien nolēmusi Latvijas medicīnas nozarē izsludināt ārkārtējo situāciju, aģentūrai LETA apstiprināja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Nedēļas otrajā pusē kļūs nedaudz siltāks

20.09.2021

Otrdien, mazinoties ciklona ietekmei, nokrišņi mitēsies, savukārt nedēļas nogalē valsti sasniegs plaša nokrišņu zona, tādēļ daudzviet gaidāms lietus un brāzmains vējš. Nedēļas otrajā pusē, vējam iegriežoties no dienvidu puses, Latvijā ieplūdīs siltāka gaisa masa, tādēļ naktīs gaisa temperatūra nebūs zemāka par +6° un arī dienas pakāpeniski kļūs siltākas.

Rēzeknē diskutēs par Latgales kultūrtelpas identitāti

20.09.2021

26. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks seminārs “Latgales kultūrtelpas identitātes jautājumi un tās aktuālie izaicinājumi”. Klātienē un tiešsaistē eksperti paudīs savu redzējumu par identitātes lomu valstiskuma stiprināšanā, uzsverot lokālās identitātes atbalsta nepieciešamību izglītības un kultūrtelpas veidošanā, latgaliešu valodas attīstīšanā.

Uzsāk ūdensapgādes sistēmas hlorēšanu

20.09.2021

SIA “Jēkabpils ūdens” informē, ka saskaņā ar 14.11.2017. Ministru kabineta noteikumiem Nr.671 "Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, monitoringa un kontroles kārtība", laika periodā no šī gada 20.septembra līdz 24.septembrim tiks veikta ūdensapgādes sistēmas hlorēšana.

JRS atsāk Covid-19 pacientu uzņemšanu, vakcinācija notiek 2 kabinetos

13.09.2021

Iedzīvotājus aicina izmantot iespēju vakcinēties pret Covid-19 Jēkabpilī. No septembra Jēkabpils reģionālās slimnīcas Ambulatorajā daļā (poliklīnikā) darbojas 2 vakcinācijas kabineti – 1.stāvā 150.kabinets, bet otrajā stāvā – 213.kabinets. to darba laiks – darba dienās no pl.8:30-16:00, informē SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca" Sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Vindule.

Jēkabpils novadā šogad mācības uzsākuši 6326 izglītojamie

10.09.2021

Uz 2021. gada 1. septembrī Jēkabpils novada izglītības iestādēs mācības uzsākuši kopumā 6326 audzēkņi.

Studējošie no daudzbērnu ģimenēm var pieteikties stipendijai

10.09.2021

No 2021. gada 1. septembra jaunieši no daudzbērnu ģimenēm, kuri uzsāk studijas 2021. gada rudens semestrī, var pieteikties sociālajai stipendijai “Studētgods”, kas noteikta 160 eiro apmērā 10 mēnešus gadā. Pieteikšanās – līdz 20. septembrim.

Tuvākajās dienās vēl saglabāsies silts laiks

10.09.2021

Tuvākajās dienās vēl saglabāsies silts laiks - gaiss dienas gaišajās stundās iesils līdz +21…+25°. Sākot ar sestdienu, Latviju šķērsos vairākas nokrišņu zonas, kas daudzviet nesīs lietu, vietām iespējams arī pērkona negaiss. Jaunās nedēļas otrajā pusē, nokrišņiem mitējoties, Latvijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa - naktīs un no rītiem gaidāmas salnas. 

VP atgādina par braukšanas ātruma ierobežojumiem skolu tuvumā

31.08.2021

Šonedēļ atsākoties mācībām klātienē, Valsts policija atgādina autobraucējiem skolu tuvumā ievērot drošu ātrumu – 30 kilometri stundā. Tāpat vecākiem vēl pirms Zinību dienas ar savām atvasēm jāizrunā arī satiksmes drošības noteikumi un labākais maršruts līdz bērna izglītības iestādei.

Vakcinācija pret Covid-19 Jēkabpilī

31.08.2021

1., 3., 8., 10., 15. septembrī liela mēroga vakcinācijas centrā Jēkabpils sporta hallē notiks tikai atkārtotās vakcinācijas (2. devas saņemšana), bet turpmākais vakcinācijas process (gan 1., gan 2. devas vakcinācija) notiks Jēkabpils reģionālās slimnīcas Ambulatorajā daļā.

Turpinās Daugavas kreisā krasta aizsargdambju pārbūve

31.08.2021

Jēkabpilī zem Daugavas tilta turpinās Daugavas kreisā krasta aizsargdambju pārbūve. Projekta laikā paredzēts veikt Daugavas kreisā krasta aizsargdambju savienošanu zem tilta, izveidojot uzbērumu ar atbalsta sienu, kurš tiek labiekārtots ar betona bruģa segumu gājēju un velosipēdistu pārvietošanās iespēju nodrošināšanai.

No 1. septembra gaidāmas izmaiņas maršrutā Jēkabpils–Spuņģēni–Pļaviņas

31.08.2021

Lai skolēni, kuri dzīvo Krustpils pusē, varētu nokļūt Jēkabpils 3. vidusskolā un pēc tam – atpakaļ mājās, no 2021. gada 1. septembra maršruta Nr.6933 Jēkabpils–Spuņģēni–Pļaviņas autobuss, kas no pieturas Pļaviņas darbadienās izbrauc plkst.7.00, apstāsies pieturā Ventas iela.

No 1.septembra skaistumkopšanas pakalpojumi ar Covid sertifikātu

24.08.2021

No 2021. gada 1. septembra frizieru, manikīru, pedikīru un podologu pakalpojumu sniedzējiem ir nepieciešams uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 faktu, vai pēdējā pusgada laikā Covid-19 pārslimošanas faktu, vai testēšanas faktu, kā arī ir jāaizpilda precizētā Skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumu sniedzēja paškontroles lapa.

Visas Jēkabpils novada izglītības iestādes mācību gadu sāks klātienē

23.08.2021

No 1.septembra izglītības ieguves process visās izglītības iestādēs tiks organizēts maksimāli klātienē, tā 19.augusta Jēkabpils novada pašvaldības Domes sēdē, informējot Jēkabpils novada vadību un deputātus, norādīja Jēkabpils izglītības pārvaldes vadītājs Juris Līcis.

Vides objektā “Gredzeni” iekārta pirmā jaunlaulāto atslēga

23.08.2021

Piektdien, 20.augustā, Jēkabpilī Kena parka vides objektā “Gredzeni” tika iekārta pirmā jaunlaulāto atslēga. Jaunlaulātie savu laulību noslēdza Jēkabpils pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā un pēc tam simboliski iekāra vides objektā savas mīlestības simbolu – atslēgu.

Izglītības iestādēs sākas līdz šim apjomīgākā Covid-19 testēšana

23.08.2021

Lai skolēniem būtu iespēja droši mācīties klātienē, no 23. augusta pamatizglītības, vidējās un profesionālajās izglītības iestādēs tiks sākta līdz šim Latvijā vienlaikus veiktā apjomīgākā Covid-19 testēšana. Lai process noritētu pēc iespējas raitāk, Veselības ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija aicina visus iesaistītos būt saprotošiem un sekot izglītības iestāžu norādījumiem.

Jauno mācību gadu klātienē sāks visās izglītības pakāpēs

18.08.2021

Jaunajā mācību gadā izglītības ieguves process visās izglītības pakāpēs tiks organizēts klātienē, ievērojot Covid-19 infekcijas ierobežošanas pamatprincipus – regulāru informēšanu, distancēšanos, higiēnu un personas veselības stāvokļa uzraudzību – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Noskaidroti vārdi Rīgas zooloģiskā dārza mazajiem lūsēniem

17.08.2021

Ir apkopoti balsojuma rezultāti par Jēkabpils aizbilstamo Rīgas zooloģiskā dārza lūsēnu vārdiem.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēniem piemeklē papildus telpas

13.08.2021

Sakarā ar Jēkabpils Valsts ģimnāzijas renovācijas darbu iekavēšanos, no 1.septembra mācībām paredzētais korpuss netiks pabeigts. Tāpēc šodien Jēkabpils novada domes finanšu komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par papildus telpu piemeklēšanu 900m2 apmērā, kas nepieciešamas, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītības procesu 500 ģimnāzijas izglītojamajiem un radītu atbilstošus darba apstākļus 60 pedagogiem. Papildus telpas ir nepieciešamas līdz 2022.gada 1.janvārim.

Atvieglojumi staltbriežu medībām

11.08.2021

Ar 15. augustu varēs medīt līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus, izlietojot staltbriežu govs medību atļauju. Tas veicinās staltbriežu populācijas uzlabošanos, vienlaikus mazinot dzīvnieku radītos postījumus.

Klātienes mācību uzsākšanai nosaka obligātu skolēnu testēšanu

11.08.2021

Jaunajā mācību gadā mācībās klātienē skolēni varēs piedalīties ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kā arī ar apliecinājumu par Covid-19 negatīvu testa rezultātu – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kas šodien, 2021. gada 10. augustā, apstiprināti valdībā.

Izmaiņas apmeklētāju pieņemšanā Jēkabpils slimnīcā

11.08.2021

Saistībā ar būvniecības darbiem, kas norisinās projekta “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”” ietvaros, Jēkabpils slimnīcas apmeklētājiem ir jārēķinās ar vairākām izmaiņām.

Izmaiņas programmā “Latvijas goda ģimenes apliecība”

10.08.2021

Jēkabpils sociālais dienests informē, ka no Labklājības ministrijas saņemta informācija par izmaiņām programmā “Latvijas goda ģimenes apliecība”.

Saņēm signālus par iespējamu vakcinēšanās fakta, sertifikāta viltošanu

09.08.2021

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) publiskajā telpā saskatījis, kā arī saņēmis vairākus signālus, kas norāda uz iespējamu vakcinēšanās fakta vai sertifikāta viltošanu apmaiņā pret naudu vai citiem prettiesiskiem labumiem, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

Konkurss “SAŠĶIRO UN NODOD!”

09.08.2021

Lai motivētu iedzīvotājus ikdienā aktīvi un pareizi šķirot atkritumus, un vairotu sašķiroto atkritumu daudzumu, SIA “Jēkabpils pakalpojumi” izsludina šķirošanas konkursu, kurā ir iespēja gūt vērtīgas balvas.

Pirms nodošanas ekspluatācijā veic kontrolurbumus Jaunājā ielā

06.08.2021

5. augustā piedaloties pašvaldības speciālistiem, būvuzrauga SIA “RoadLat” pārstāvim un būvnieka SIA “Ošukalns” pārstāvjiem, Jēkabpilī, atjaunotajā Jaunās ielas posmā un Rūpniecības ielā tika veikti asfalta seguma kotrolurbumi.

Aicina pievērst lielāku uzmanību ganāmpulku drošībai

06.08.2021

Vilku kucēniem straujāk augot, nepieciešams vairāk barības, tāpēc šajā laikā var palielināties vilku uzbrukumu skats mājlopiem. Valsts meža dienests aicina lopkopjus pievērst lielāku uzmanību ganāmpulku drošībai un veikt preventīvus pasākumus, kā arī, ja noticis uzbrukums, par to ziņot.

Nedēļas nogalē gaidāms lietains laiks

06.08.2021

Pirmās augusta nedēļas nogalē, tuvojoties ciklonam no dienvidiem un pieaugot tā ietekmei, daudzviet sagaidāms lietus. Turpināsies vēsais laiks, naktī minimālajai gaisa temperatūrai galvenokārt saglabājoties ap +11…+17°, bet vissiltākā diena būs svētdiena, gaisam iesilstot līdz +21…+26°.

Jēkabpils vakcinācijas centra darba laiks augustā

02.08.2021

Jēkabpils reģionālā slimnīca aicina iedzīvotājus izmantot iespēju vakcinēties pret Covid-19.

No 1. augusta izmaiņas Covid-19 laboratoriskajā testēšanā

30.07.2021

Noslēdzoties Ministru kabineta noteiktajam pārejas periodam, no 2021. gada 1. augusta stājas spēkā izmaiņas pieaugušo Covid-19 laboratoriskajā testēšanā, paredzot, ka turpmāk testēšanu pasākumu apmeklēšanai un dažādu pakalpojumu saņemšanai varēs veikt tikai par maksu, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Samaksa par laboratorisko testu būs jāveic atbilstoši laboratorijas maksas pakalpojumu cenrādim.

Latvijā alkohola pieejamība ir ļoti liela, un tas ir bīstami

27.07.2021

Latvijā alkohola patēriņš pieaug, turklāt Covid-19 pandēmija izdarījusi savu korekciju, kas devusi vēl lielāku kāpumu, tāpēc Veselības ministrijas (VM) darba grupā pieaicinātie speciālisti sprieduši par to, kā risināt šo problēmu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" norādīja Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģijas palīdzības dienesta vadītāja un narkoloģe Astrīda Stirna.

Jēkabpils novada iedzīvotājus aicina dot vārdus mazajiem lūsēniem

27.07.2021

Visus Jēkabpils novada iedzīvotājus aicina iesaistīties maijā dzimušo lūsēnu vārdu došanā! Kad pagājušajā ziemā Rīgas zoodārza “veterāns” 10 gadus vecais lūsis Rubīns tika iepazīstināts ar nepilnus 3 gadus veco lūsenīti Dadzi, uz ģimenes pieaugumu tika cerēts tikai nākošajā vasarā. Bet pieredzējušais 10 lūsēnu tēvs “no iepriekšējām attiecībām”, laiku velti netērēja... Un te nu tie ir – divi veselīgi un nebēdnīgi, maija beigās dzimuši lūsēni, puika un meitene, kuri jau braši atrādās zoodārza apmeklētājiem, plūcoties mītnes smiltiņās un kāpelējot pa siekstām.

Jēkabpils novada Rubeņos top jauns skvērs

23.07.2021

Rubeņu pagasta Rubeņos, iepretī aptiekai un Rubeņu pamatskolas pirmsskolas grupiņu ēkai “Zelta sietiņš” šobrīd notiek aktīva rosība – iepriekš neapbūvētajā zemes gabalā top jauns, skaists skvērs vietējo iedzīvotāju un pagasta viesu atpūtai. Notiek teritorijas labiekārtošanas darbi, rotaļu un aktīvās atpūtas laukuma ierīkošana.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē gaidāms karstums

23.07.2021

Līdz ar vēl vienu karstuma vilni, kurš aizsāksies svētdien, šī gada jūlijs, iespējams, kļūs par karstāko mēnesi Latvijā kopš 1924. gada. Nākamās darba nedēļas pirmajā pusē vēl gaidāms karstums līdz +28…+30°, savukārt nedēļas vidū, iespējams, aizsāksies lietaināks periods.

Turpmāk OVP vai autovadītāju medicīniskā komisija tikai pēc pieraksta

22.07.2021

Lai mazinātu apmeklētāju gaidīšanas laiku dzīvajā rindā, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā obligātās veselības pārbaudes (OVP) un Autovadītāju medicīniskā komisija turpmāk būs pieejama tikai iepriekš piesakoties.

Vairākām mājām tiks veikti dabasgāzes apgādes sistēmas remontdarbi

21.07.2021

AS „GASO” Jēkabpils iecirknis informē, ka periodā no 2021. gada 20. jūlija līdz 30. jūlijam tiks veikti remontdarbi “Sadales gāzesvadu hidroslēgu/kondensātsavācēju (16 gab.) likvidācija AS “Gaso” Jēkabpils iecirknī, Jēkabpilī, Ķieģeļu ielas mikrorajonā”, lai arī turpmāk nodrošinātu nepārtrauktu dabasgāzes padevi iedzīvotājiem.

Uzsākti vides objekta “Gredzeni” būvdarbi Kena parkā

19.07.2021

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē, ka ir uzsākti vides objekta “Gredzeni” būvdarbi Kena parkā. Objekts “Gredzeni” paredz vietu, kur jaunlaulātie varēs piekārt savu atslēgu, kas līdz šim tika darīts pie Kena parka tiltiņa margām.

Šķiro pareizi stikla atkritumus!

16.07.2020

Lai veicinātu iedzīvotājus aktīvi un pareizi šķirot atkritumus, SIA “Jēkabpils pakalpojumi” šī gada jūlija un augusta mēnešos atgādina un informē par pareizu atkritumu šķirošanu kampaņā “Šķiro pareizi”.

Karstajā un sausajā laikā aicina nedoties uz mežu

16.07.2021

Turpinoties karstam un sausam laikam, situācija mežos paliek arvien kritiskāka un ugunsbīstamība palielinās. Pat vismazākā dzirkstele var izraisīt plaša apmēra meža ugunsgrēku, radot draudus iedzīvotāju veselībai un dzīvībai. Valsts meža dienests aicina iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību doties uz mežu.

Vairākās nozarēs noteiks obligātu vakcināciju pret Covid-19

15.07.2021

Valdība trešdien atbalstīja obligātu vakcinācijas pret Covid-19 prasību ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs no 1. oktobra. Savukārt citās nozarēs, ja darbinieks strādā saskarsmē ar klientiem vai ir nozīmīgs uzņēmuma darbībai, darba devējiem būs tiesības pēc 1. oktobra atlaist nepotētos darbiniekus. Par izmaiņām vēl jālemj Saeimai.

Atjauno balkonus, sakārto kāpņu telpas un ēku apkārtni

15.07.2021

Vairākām Namu pārvaldes apsaimniekotajām mājām atjaunoti balkoni un lodžijas. Tāpat noris darbi, lai sakārtotu kāpņu telpas un ēku apkārtni, informē SIA JK Namu pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Skolniece.

Kur saņemt sertifikātu iedzīvotajiem, kas nelieto internetu?

15.07.2021

Iedzīvotāji, kuri nelieto internetu vai nevar pieslēgties tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv ar internetbanku vai citu piekļuves līdzekli, savus digitālos Covid-19 sertifikātus var saņemt Jēkabpils novada pašvaldībā (Brīvības iela 120, Jēkabpils, LV-5201) darbadienās no plkst. 8:30 - 17:00, iepriekš zvanot 65236777, 65207304, 80205008.

Uzsākti vides objekta būvdarbi Rīgas ielā 103B

13.07.2021

8. jūlija Jēkabpils novada ārkārtas domes sēdē tika nolemts piešķirt finansējumu 7988,00 euro apmērā būvdarbu veikšanai objektā “Vides objekta un teritorijas labiekārtojuma jaunbūve Rīgas ielā 103B, Jēkabpilī”. Līgums par telpiska vides objekta izgatavošanu, piegādi un uzstādīšanu iepriekš minētajā adresē tika noslēgts jau pagājušajā gadā. Lai varētu veikt izgatavotās skulptūras uzstādīšanu, šobrīd nepieciešama teritorijas labiekārtošana un būvdarbu veikšana.

Karstums neatkāpsies, gaidāms lielākoties sauss un saulains laiks

09.07.2021

Tuvākās nedēļas laikā Latvijā dominēs augsta spiediena apgabals, gaidāms lielākoties saulains laiks, vien rietumos, kur nedēļas nogalē laikapstākļus noteiks zema spiediena ieplaka, būs mākoņaināks, gaidāms īslaicīgs lietus un iespējams pērkona negaiss. Latvijā turpināsies karstums, gaisa temperatūra dienās Latvijas daudzviet pārsniegs +30°, vien svētdien un pirmdien gaidāms vēsāks laiks.

Steidzami nepieciešama donoru palīdzība

09.07.2021

Saņemtas satraucošas ziņas no Valsts asinsdonoru centra – asins krājums šobrīd ir kritiskā stāvoklī un steidzami nepieciešama donoru palīdzība, informē Jēkabpils reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Vindule.

Jūlija pirmajā nedēļā būs karsts un sauss laiks

02.07.2021

Tuvākajās dienās gaisa temperatūra turpināsies pieturēties pie +25…+29° atzīmes, kā arī nokrišņu būs maz - vien atsevišķos rajonos veidosies gubu-lietus mākoņi, kuri nesīs pērkona lietusgāzes, lokāli iespējamas vēja brāzmas un krusa.

Svarīgākās nodokļu izmaiņas no 1.jūlija

01.07.2021

No šodienas, 2021. gada 1. jūlija, stājas spēkā virkne izmaiņu nodokļu jomā Latvijā, kuras Saeima pieņēma pērnā gada nogalē. Izmaiņas skars darba devējus, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājus, saimnieciskās darbības veicējus, autoratlīdzības saņēmējus un akcīzes nodokļa maksātājus. Kādas ir svarīgākās izmaiņas? 

Zvaigžņu ielā uzsākta asfaltbetona seguma ieklāšana

30.06.2021

Pēc saulgriežu brīvdienām intensīvi turpinās Zvaigžņu ielas pārbūves būvdarbi. Posmā no LLKU SIA “Viadukts” teritorijas līdz pilsētas administratīvajai robežai pie Kapeles kapiem ir ieklāta asfaltbetona pamatkārta.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļa atsāk darbu

28.06.2021

No pirmdienas, 28. jūnija, Jēkabpils reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļa atsākusi darbu.

Saglabāsies silts laiks, vietām gaidāmas arī pērkona lietusgāzes

28.06.2021

Jūnija pēdējās dienās nokrišņi vēl saglabāsies - vietām veidosies gubu-lietus mākoņi, kas nesīs lietusgāzes, dažviet arī stipras pērkona lietusgāzes. Jūlija sākumā nokrišņu daudzums samazināsies, savukārt, nedēļas nogalē tiek prognozēti jauni intensīvi nokrišņi, kas skars valsts lielāko daļu. 

28. jūnijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

22.06.2021

Pirmdien, 28. jūnijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot tās uz trim minūtēm, kā arī pārbaudīs starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi.

Karstums būtiski mazināsies tikai pēc Jāņiem

21.06.2021

Karstums visā Latvijā būtiski mazināsies tikai pēc Jāņiem, liecina prognozes.

Noslēgušies pārbūves darbi Viestura ielas posmā

21.06.2021

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē, ka jūnijā ir pabeigti būvdarbi Viestura ielas posmā no Neretas ielas līdz Mežaparka celiņam. Būvdarbu mērķis bija nodrošināt satiksmes komfortu un drošību, uzlabot ielas seguma konstruktīvo risinājumu, kā arī mazināt transporta radītos putekļus un trokšņus.

Atvieglotas prasības ieceļošanai Latvijā no ārvalstīm

17.06.2021

No trešdienas, 16. jūnija, tiek atcelts nebūtisku ceļojumu aizliegums, prasība veikt Covid-19 testu un doties pašizolācijā, ieceļojot Latvijā, ja persona var uzrādīt digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pabeigtu vakcināciju vai pārslimošanas faktu.

Mainīta analīžu nodošanas punkta atrašanās vieta poliklīnikā

15.06.2021

Saistībā ar remontdarbiem Jēkabpils reģionālās slimnīcas Ambulatorajā daļā (poliklīnikā), mainīta analīžu nodošanas punkta atrašanās vieta poliklīnikā.

Tiks slēgta satiksme Aldaunas ielā

15.06.2021

Trešdien, 16.jūnijā, no plkst 7:00 līdz 24:00 tiks slēgta satiksmē Aldaunas ielā. Tiks veikti asfalta virskārtas ieklāšanas darbi Aldaunas ielas posmā Jēkabpilī un Aldaunas ielas posmā Brodu ciemā.

Kas varēs no 15. jūnija apmeklēt publiskus pasākumus?

15.06.2021

No 15. jūnija publiskus pasākumus varēs apmeklēt arī cilvēki ar negatīvu Covid-19 testu. Savukārt bērniem līdz 12 gadu vecumam, lai apmeklētu pasākumus kopā ar vecākiem, tests nebūs jāveic. Šādos pasākumos būs jāievēro noteiktas drošības prasības.

Nedēļas otrajā pusē termometra stabiņš pietuvosies +30 grādiem

13.06.2021

Tuvākajā nedēļā laika apstākļus galvenokārt noteiks anticiklonu darbība - laiks būs lielākoties sauss un saulains, pūtīs lēns vējš. Nedēļas pirmajā pusē saglabāsies vasarīgi silts laiks, bet nedēļas otrajā pusē termometra stabiņš pietuvosies +30° atzīmei. 

Vasara jāvelta kolektīvās imunitātes iegūšanai

11.06.2021

Ceturtdien, 10. jūnijā, Ministru kabinets apstiprināja virzienu, lai līdz vasaras beigām Latvijas iedzīvotāji sasniegtu kolektīvu imunitāti pret Covid-19 un septembrī varētu atjaunot mācības klātienē un saglabāt atvērtu uzņēmējdarbību. No 15. jūnija Latvijā būs spēkā trīs drošības līmeņu pieeja pakalpojumu sniegšanā un pasākumu organizēšanā.

Uz divām nedēļām slēgs Jēkabpils reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļu

09.06.2021

No šī gada 14.-27.jūnijam (uz divām nedēļām) Jēkabpils reģionālajā slimnīcā tiks slēgta Dzemdību nodaļa, ziņo slimnīcas sabiedrsiko attiecību speciāliste Lāsma Vindule.

Pie Jēkabpils poliklīnikas pārbūvē kāpnes

04.06.2021

Šonedēļ Jēkabpils reģionālās slimnīcas Ambulatorās daļas (poliklīnikas) ēkas apkārtnē uzsākti vides pieejamības uzlabošanas darbi, proti, ārējo kāpņu pārbūve, informē Jēkabpils reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Vindule.

Iestājusies meteoroloģiskā vasara

04.06.2021

Tuvākās nedēļas laikā virs Latvijas atradīsies siltā gaisa masa, kuras ietekmē diennakts vidējā gaisa temperatūra būs virs +15°. Šai prognozei ir liela ticamība, tāpēc var apgalvot, ka meteoroloģiskā vasara ir jau iesākusies 2. jūnijā (1. diena no 5 dienu perioda ar vidējo gaisa temperatūru virs +15°). Laika apstākļi būs vasarīgi - saule mīsies ar mākoņiem, pūtīs lēns vējš, bet, palielinoties gaisa temperatūrai un nedaudz pazeminoties atmosfēras spiedienam, veidosies arī gubu-lietus mākoņi, kas nesīs lokālus pērkona negaisus.

Tiek sakārtoti ūdensvadi, kāpņu telpas un māju apkārtne

04.06.2021

Noris aktīvs darbs, lai sakārtotu gan mājas, gan tām piegulošās teritorijas, informē SIA JK Namu pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Skolniece.

Jauni sociālie pakalpojumi Jēkabpils pilsētā

31.05.2021

Jēkabpils pilsētas domes 29. maija sēdē apstiprināti grozījumi Jēkabpils pilsētas domes saistošajos noteikumos “Saistošie noteikumi par sociālo un cita sociālā atbalsta pakalpojumu saņemšanas un samaksas kārtību Jēkabpils pilsētā”, papildinot tos ar jauniem sociālajiem pakalpojumiem – drošības pogas pakalpojumu un grupu mājas pakalpojumu. 

Skolēnu dāvanu kartes/kuponus papildinās no 1. līdz 4.junijam

31.05.2021

Jēkabpils Izglītības pārvalde informē, ka nākošā MAXIMA dāvanu karšu/kuponu papildināšana tiek plānota laika posmā no 1. līdz 4. jūnijam par laika periodu no 5. līdz 31.maijam.

Bērnu drošība vasarā: 5 jautājumi, kas jāpārrunā

31.05.2021

Lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm, un sagaidot 1. jūniju, kad visā pasaulē tiks atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem piecus jautājumus par drošību.

Jēkabpils mūzikas skola aicina apgūt mūzikas instrumentu spēli

31.05.2021

A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skola aicina novada bērnus un jauniešus iepazīt mūzikas pasauli un pievienoties skolas mūziķu saimei.

Gaidāms lielākoties sauss un saulains laiks

28.05.2021

Brīvdienās virs Latvijas pakāpeniski pastiprināsies anticiklonu ietekme, līdz ar to mākoņu daudzums samazināsies, nokrišņi mitēsies un kļūs krietni saulaināks. Arī gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies un nākamās nedēļas vidū vietām varētu iesilt pat līdz +22°.

Ieviesīs valsts stipendiju studējošajiem no daudzbērnu ģimenēm

28.05.2021

Pirmo reizi pēc valsts neatkarības atjaunošanas plānots ieviest jaunu stipendiju fondu pēc sociāliem kritērijiem, lai atbalstītu daudzbērnu ģimeņu bērnu studijas, paredz ceturtdien 27. maijā, valdības atbalstītais Izglītības un zinātnes ministrijas ziņojums.

Pieaugot vakcinēto skaitam, var pulcēties un sniegt vairāk pakalpojumu

28.05.2021

Ministru kabinets ceturtdien, 27. maijā, paplašināja iespējas pulcēties, apmeklēt atpūtas un izklaides vietas un strādāt cilvēkiem, kas vai nu ir vakcinēti pret Covid-19 vai izslimojuši vīrusu, vienlaikus paredzot elektronisku sertifikātu sistēmu, kā pārbaudīt šo faktu. Tāpat klātienē ar īpašiem drošības pasākumiem varēs notikt bērnu nometnes un izglītības iestāžu izlaidumi.

Uz remonta laiku tiek slēgts Brīvības ielas posms

24.05.2021

No 24. maija līdz 30. jūnijam uz remonta laiku tiek slēgts Brīvības ielas posms no Zvanītāju ielas līdz Celtnieku ielai.

Saglabāsies lietains un mēreni silts laiks

21.05.2021

Laikapstākļus virs Latvijas tuvākās nedēļas laikā galvenokārt noteiks ciklonu darbība. To ietekmē daudzviet pa laikam sagaidāms lietus un temperatūra dienās nepakāpsies augstāk par +14...+19°. 

Radio ēterā atgriežas radiožurnāls “Pi myusu Latgolā”

20.05.2021

Ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atbalstu pie radio klausītājiem atgriežas radiožurnāls “Pi myusu Latgolā”. Iknedēļas raidījums par Latgales aktualitātēm, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, jaunumiem sabiedriski politiskajā, kā arī uzņēmējdarbības jomā. 

Turpinās Daugavas kreisā krasta aizsargdambju pārbūve

19.05.2021

Jēkabpilī zem Daugavas tilta turpinās Daugavas kreisā krasta aizsargdambju pārbūve. Projekta laikā paredzēts veikt Daugavas kreisā krasta aizsargdambju savienošanu zem tilta, izveidojot uzbērumu ar atbalsta sienu, kurš tiek labiekārtots ar betona bruģa segumu gājēju un velosipēdistu pārvietošanās iespēju nodrošināšanai.

Apstiprina papildu atvieglojumus vakcinētām personām

19.05.2021

18.maijā, Ministru kabineta sēdē apstiprināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos*, nosakot cilvēkiem, kuri vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19 noteikt papildu atvieglojumus.

Sākas 16-17 gadus vecu jauniešu vakcinācija

17.05.2021

No 17. maija tiek uzsākta 16-17 gadus vecu jauniešu vakcinācija ar Pfizer-BioNTech vakcīnu Comirnaty. Pieteikties var vietnē manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādē, iepriekš pārliecinoties, ka vakcinācijas iestādē ir pieejama Pfizer-BioNTech vakcīna Comirnaty.

Tapusi attiecību ceļakarte pusaudžu vecākiem

17.05.2021

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 speciālisti ir sagatavojuši jaunu informatīvo materiālu vecākiem – “Ceļakarte vecākiem – kur meklējami labākie pozitīvas komunikācijas ceļi sarunās ar pusaudžiem”.

Jēkabpils pašvaldības policija par autostāvietu izmantošanu

17.05.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldības policija vērš autobraucēju uzmanību, ka  pilsētā ir arī stāvvietas, kur atļauts apstāties uz noteiktu laiku. Šādās stāvvietās ir ceļa zīme Nr. 537 “Stāvvieta” un papildzīme Nr. 840 “Stāvēšanas laiks”. 

Ielas remonta dēļ noteiktas izmaiņas autobusu kustībā

14.05.2021

No 13.maija līdz 21.maijam uz remonta laiku tiek slēgts Pormaļa ielas posms no R. Blaumaņa ielas līdz Kapu ielai.

Daudzviet līs un kļūs nedaudz vēsāks

14.05.2021

Pēdējās dienās laika apstākļus virs Latvijas noteica plašs anticiklons virs Krievijas, kā rezultātā bija vasarīgi silts un saulains laiks, gaisam iesilstot līdz +28°, vietām tika pārsniegti dienas maksimālās gaisa temperatūras rekordi. Tomēr tuvākajā nedēļā Latvijā laikapstākļus noteiks cikloni, kas nesīs lietainu un vēsāku laiku.

Uz dambja nogāzes veido uzrakstu “JĒKABPILS”

12.05.2021

Jēkabpilī uz Daugavas kreisā krasta aizsargdambja slīpās nogāzes tiek veikta metāla konstrukciju uzstādīšana, izveidojot uzrakstu “JĒKABPILS”.

No 9:00 – 10:00 seniori var vakcinēties bez iepriekšējas pieteikšanās

10.05.2021

No 10. līdz 16. maijam seniori var vakcinēties lielā mēroga vakcinācijas centros bez iepriekšējas pieteikšanās no 9:00 – 10:00 dienās, kad liela mēroga centri strādās.

Pašvaldībā sumina Goda pilsones- Rutu Kalniņu un Silviju Dreimani

10.05.2021

7. maijā pašvaldībā tika suminātas Jēkabpils Goda pilsones, kurām apbalvojums tika piešķirts ar  pagājušā gada 16. oktobra pašvaldības Apbalvojumu komisijas sēdes lēmumu.  

Turpinās pašvaldības ēkas Jaunā ielā 39i atjaunošanas būvdarbi

10.05.2021

Maijā aktīvi turpinās būvdarbi projektā „ Pašvaldības ēkas Jaunā ielā 39i atjaunošana un energoefektivitātes paaugstināšana”. 

Jēkabpilī beidzas apkures sezona

07.05.2021

6. maijā, SIA JK Namu pārvalde Jēkabpilī sāka atslēgt apkuri savā apsaimniekošanā esošajām mājām.

Nākamnedēļ gaidāms vasarīgs siltums

07.05.2021

Šīs nedēļas otrajā pusē ciklonu ietekme turpinās dominēt - saglabāsies vēss laiks un bieži līs. Nākamās nedēļas sākumā Latviju no dienvidaustrumiem sasniegs silta gaisa maisa, kas apvienojumā ar anticiklonu nesīs saulainu un vasarīgi siltu laiku.

Izglītības ministre rosina paaugstināt skolotāju algas

06.05.2021

Lai izvērtētu esošo pedagogu darba samaksas finansēšanas modeli un sagatavotu priekšlikumus tā pilnveidei,  no 2020.gada 29.oktobra līdz 2021.gada 23.aprīlim strādāja Izglītības un zinātnes ministrijas izveidotā starpinstitucionālā darba grupa. Šodien, 5. maijā, ar darba grupas rezultātiem iepazinās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija. Savukārt valdībā informatīvo ziņojumu ar darba grupā izstrādātajiem priekšlikumiem IZM plāno iesniegt līdz maija beigām. Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska piedāvā Saeimai pedagogu algas celt līdz 1200 eiro tuvākajā laikā un līdz 1500 eiro vidējā termiņā.

Aicina 8.maijā izņemt savus pasta nodaļās uzkrātos sūtījumus

05.05.2021

Ņemot vērā pasta nodaļās uzkrājušos lielo skaitu sūtījumu, Latvijas Pasts aicina klientus izmantot pārcelto darbdienu sestdienā, 8.maijā, savu sūtījumu izņemšanai. Šajā dienā Latvijas Pasts nodaļās iespējami daudz darbinieku novirzīs tieši sūtījumu izsniegšanas nodrošināšanai, bet citu pakalpojumu sniegšanai nodaļās būs atvēlēts pa vienai kasei. Nodaļās, kur drošības prasību dēļ atļauts strādāt vienai kasei, sūtījumu izsniegšanai šajā dienā tiks piesaistīti papildu darbinieki. Latvijas Pasts pateicas visiem klientiem, kas izņems sūtījumus 8.maijā, jo savlaicīga sūtījumu izņemšana veicina nākamo sūtījumu ātrāku apstrādi un izsniegšanu citiem adresātiem.

Tiks slēgta satiksme Viesītes ielas posmā

05.05.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldības Būvniecības nodaļa informē, ka no 5. līdz 16. maijam tiks slēgta satiksme Viesītes ielas posmā no Viestura ielas līdz Augusta ielai.

Daudzviet, nedēļas sākumā, gaidāms ilgstošs lietus

03.05.2021

Tuvākajā nedēļā laika apstākļus galvenokārt noteiks ciklonu darbība, tādēļ daudzviet, jo īpaši nedēļas sākumā, ir gaidāms ilgstošs lietus, slapjš sniegs, atsevišķos rajonos arī sniegs. Gaisa temperatūra naktīs nedēļas garumā saglabāsies 0…+6° robežās, bet dienas laikā tā būs +8…+14° robežās, vienīgi pirmdien un ceturtdien esot vēsākam laikam.

Jauniešus aicina uz rīcības darbnīcu “Manas nākotnes PROJEKTORS”

03.05.2021

6. maijā plkst. 16:00 – 18:00  aicinām visu Jēkabpils izglītības iestāžu pašpārvalžu jauniešus un ikvienu jaunieti  uz  Rīcības darbnīcu “Manas nākotnes PROJEKTORS”.

Lielajā Talkā Jēkabpilī savāktas gandrīz 30 tonnas atkritumu1

03.05.2021

Ņemot vērā paaugstinātās drošības apstākļus un noteiktos epidemioloģiskos nosacījumus, šogad, 24.aprīlī, Lielā Talka tika organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu vai talkošanu gimenēs. Tomēr kopumā Jēkabpilī tika pieteiktas 33 talkošanas vietas, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Vakcinēšanās pret Covid-19 Jēkabpils pilsētā

30.04.2021

Kur iespējams saņemt vakcīnu pret Covid-19 Jēkabpils pilsētā?

Maija brīvdienas iesāksies ar patīkami saulainu un siltu laiku

30.04.2021

Turpmākajā nedēļā laika apstākļus noteiks ciklonu aktivitāte, teritoriju šķērsos vairākas nokrišņu zonas, tomēr starp tām gaidāmas arī saulainas dienas. Maija brīvdienas iesāksies ar patīkami saulainu un siltu laiku.

Uzsāk Mālu ielas pārbūvi Jēkabpilī

29.04.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldības Būvniecības nodaļa informē, ka tiek uzsākti Mālu ielas pārbūves darbi Jēkabpilī.

Visu interesentu vakcinēšanu pret Covid-19 plāno sākt 3. maijā

29.04.2021

Aprīļa beigās plānots atvērt pēdējās no noteiktajām prioritārajām grupām vakcinēšanai pret Covid-19. Līdz ar to plānots, ka visi interesenti pieteikties vakcīnai pret Covid-19 bez ierobežojumiem varēs krietni ātrāk –  3.maijā.

No 7.maija varēs sniegt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus ārtelpās

29.04.2021

Saeima ceturtdien, 29.aprīlī, otrajā – galīgajā - lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, tostarp atļaujot no 7.maija sniegt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus ārtelpās, ievērojot Ministru kabineta noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Pandēmijas laikā augusi mirstība, kritusies dzimstība

26.04.2021

Pandēmijas gads atspoguļojas arī Latvijas dzimstības un mirstības rādītājos. Ja mirstības statistikā stabiņš kopš pagājušā gada marta virzījies augšup, tad dzimstības rādītāji ir kritušies.

Valsts policija aicina parūpēties par sava velosipēda drošību

26.04.2021

Valsts policija atgādina iedzīvotājiem būt piesardzīgiem un parūpēties par sava velosipēda drošību.

Aicina apgūt iemaņas ZOOM platformas lietošanā

26.04.2021

Biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” 28. aprīlī plkst.16.00 organizē apmācības ZOOM interneta tiešsaistes platformas lietošanā IESĀCĒJIEM.

Nedēļas izskaņā gaidāms vēss, vējains un nokrišņiem bagāts laiks

23.04.2021

Tuvākajās dienā laika apstākļus virs Latvijas noteiks ciklons ar centru virs Somijas, kura ietekmē nedēļas nogalē gaidāmas stipras vēja brāzmas. Latvijā ieplūdīs vēsāka gaisa masa, naktīs gaisa temperatūra vietām būs negatīva, un bieži sagaidāmi nokrišņi - lietus, slapjš sniegs, kā arī sniegs.

Jēkabpilī tiek sakārtotas mājas un to apkārtne

23.04.2021

Namu pārvaldes apsaimniekotajās ēkās norisinās darbi, kuru laikā tiek sakārtotas koplietošanas telpas, kā arī pie mājām tiek atjaunots lieveņu segums un pamatu apmales, uzlikti jauni soliņi un mūsdienīgas atkritumu urnas, informē SIA JK Namu pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Skolniece.

Joprojām būtiski ievērot drošības pasākumus

21.04.2021

Ministru kabinets otrdien, 20. aprīlī, uzklausīja Veselības ministrijas ziņojumu par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju, kura nav uzlabojusies. Līdz ar to spēkā joprojām paliek iepriekš noteiktie drošības pasākumi. Pēdējās divas nedēļas Covid-19 izplatības rādītāji ir satraucoši, saslimstības pieaugums ir novērojums visā Latvijā, gandrīz visās vecuma grupās. Šobrīd 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir sasniedzis atzīmi 403,2. 

Uzsāks inženierkomunikāciju izbūvi Draudzības alejā

21.04.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldības Būvniecības nodaļa informē, ka 22.aprīlī tiks uzsākti būvdarbi Draudzības alejas posmā no Viestura ielas līdz rotācijas aplim. Tiks uzsākti lietus ūdens kanalizācijas un jaunā ūdensvada izbūves darbi.

Informācija nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem

21.04.2021

Lai sniegtu atbalstu nekustamā īpašuma nodokļa  maksātājiem, Jēkabpils pilsētas pašvaldība atbilstoši Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumam nolēma pārcelt 2021.gada nodokļa samaksas termiņu par 1.ceturksni uz 17.maiju un par 2.ceturksni uz 15.jūliju. Nodokļa samaksas termiņi par 2021.gada 3.un 4.ceturksni netika mainīti – tie ir 16.augusts un 15.novembris.

Vebināru cikls jauniešiem par garīgo veselību "Es varu!"

20.04.2021

Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrs, sadarbībā ar biedrību “Papardes zieds” martā, aprīlī un maijā aicina jauniešus, vecumā no 13-25 gadiem, piedalīties vebināru ciklā “Es varu!”

Divu dienu laikā Jēkabpils vakcinācijas centrā vakcinēti 426 cilvēki

19.04.2021

15. un 16. aprīlī Jēkabpils sporta hallē darbu turpināja Jēkabpils liela mēroga vakcinācijas centrs. Kopumā vakcīnu pret Covid-19 abās dienās šajā centrā saņēma 426 personas (ceturtdien – 214 un piektdien - 212). Līdz šim Jēkabpils liela mēroga vakcinācijas centrā vakcinēti 803 cilvēki (3., 7., 15. un 16. aprīlī). 

24. aprīlī norisināsies Lielā Talka

19.04.2021

Ņemot vērā paaugstinātās drošības apstākļus un pašreiz noteikto sociālās distancēšanās aicinājumu, Lielā Talka šogad 24.aprīlī tiek organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu, kas nozīmē arī vairāk individuālo talkas vietu pieteikumu.

Jēkabpils reģionālā slimnīca iegādājas jaunas multifunkcionālās gultas

19.04.2021

Aizvadītajā nedēļa, Jēkabpils reģionālajai slimnīcai tika piegādāta pirmā daļa (38) iegādāto jauno funkcionālo gultu, kas jau tuvākajā laikā tiks uzstādītas Infekciju nodaļā. Tās ir pilnībā automatizētas gultas, kas ne vien sniedz papildus ērtību pacientiem, bet būtiski atvieglos arī ārstu un māsu darbu, informē slimnīcas Sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Vindule.

Gaidāms pavasarīgi silts un lielākoties sauss laiks

16.04.2021

Gaidāmajās brīvdienās virs Latvijas laikapstākļus noteiks anticiklona dienvidu daļa un gaidāms pavasarīgi silts un daudzviet saulains laiks. Nākošajās nedēļas vidū pastiprināsies ciklona ietekme un Latvijā pamazām atgriezīsies vēsākas gaisa masas, daudzviet līs.

Norisināsies akcija “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa”

16.04.2021

No 19. līdz 25. aprīlim Eiropas Savienības dalībvalstīs tiks organizēta Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL akcija “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa”. Šīs nedēļas laikā visā valsts teritorijā Valsts policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai, vēršot satiksmes dalībnieku uzmanību uz to, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei.

Nepieciešama palīdzība Beatrises dzīvības glābšanai

15.04.2021

25 gadus jaunajai  Beatrisei nepieciešama palīdzība leikēmijas ārstēšanai Izraēlā. Tas ir dzīvības glābšanas jautājums.

Turpinās pārbūves darbi Brīvības ielā

15.04.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldības Būvniecības nodaļa informē, ka pārbūves darbi Brīvības ielas posmā no R. Blaumaņa ielas norit saskaņā ar grafiku. Objektā ir uzsākta siltumtrases izbūve un turpinās inženiertīklu izbūve - lietus kanalizācija, ūdensvads, elektrības un vājstrāvas izbūve.

Jēkabpili sāk rotāt pavasara puķes

15.04.2021

Šonedēļ Jēkabpils pilsētas dobes un puķu podus sāk rotāt košās pavasara puķes – atraitnītes. Saskaņā ar iepirkuma līgumu SIA “Sedumi” ir uzsākuši ziedu stādīšanu deviņās vietās pilsētā, informē Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Zogot koplietošanas elektrību, tu apzodz savus kaimiņus

12.04.2021

Ik pa laikam kādā daudzdzīvokļu mājā Jēkabpilī tiek konstatēti gadījumi, kad kāds iedzīvotājs nelikumīgi pieslēdzies koplietošanas elektrībai. Tā nesen notika Brīvības ielā 18, informē SIA JK Namu pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Skolniece.

Mācības klātienē atsāk arī Jēkabpils pilsētas skolu 12.klases

12.04.2021

Atbilstoši 6.aprīļa Jēkabpils pilsētas domes pieņemtajam lēmumam un saglabājoties šī brīža epidemioloģiskās situācijas labvēlīgajiem rādītājiem, no 12. aprīļa mācību procesu klātienē turpinās 1-4.klases un atsāks 12.klases Jēkabpils 2.vidusskolā un Jēkabpils 3.vidusskolā, kā arī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 12.klases. Mācības tiks atsāktas, ievērojot normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus attiecībā uz mācību procesa organizēšanu.  

Noslēgusies aptauja par olu produktu ražotnes izveidi Krustpils novadā1

09.04.2021

Laika posmā no 2021. gada 23. marta līdz 7. aprīlim uzņēmums SIA “GALLUSMAN” sadarbībā ar Krustpils novada pašvaldību rīkoja interaktīvu aptauju, kurā ikviens interesents tika aicināts sniegt savu viedokli par Krustpils novada Krustpils pagastā, bijušā Jēkabpils lidlauka teritorijā, plānoto olu produktu ražotnes izveidi. Savu viedokli no vienas IP adreses bija iespējas sniegt vienu reizi.

Jēkabpils Mežaparkā top "Lūša māja"

09.04.2021

Jēkabpils mežaparkā blakus bērnu rotaļu laukumam pašlaik notiek būvdarbi un top bērnu rotaļu komplekss “Lūša māja Jēkabpils Mežaparkā”. “Lūša māja” ir lielisks turpinājums tematiskajam sporta un atpūtas objektu izvietojumam Jēkabpils Mežaparkā. Rotaļu kompleksu veidos mājiņa, no kuras varēs pārredzēt apkārtni, kāpelēšanas elementi un slidkalniņš.

Atsevišķās dienās gaidāms pavasarīgs siltums

09.04.2021

Tuvojoties nedēļas beigām, Latvijā  ar brāzmainu dienvidrietumu, dienvidu vēju ieplūdīs siltāka gaisa masa, nākamās nedēļas sākumā diennakts gaišajās stundās gaisa temperatūra pakāpsies virs +15°.

7.aprīlī Jēkabpils vakcinācijas centrā vakcinēti 207 iedzīvotāji

08.04.2021

Trešdien, 7. aprīlī, Jēkabpils sporta hallē darbu turpināja Jēkabpils liela mēroga vakcinācijas centrs un tajā pirmo vakcīnas devu pret Covid-19 saņēma 207 personas. 

Pērn 35% Latvijas mājsaimniecību nebija uzkrājumu

07.04.2021

Vairāk nekā trešdaļai jeb 35,2% Latvijas mājsaimniecību 2020. gadā nebija uzkrājumu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Gandrīz tikpat lielai daļai - 35,7% - mājsaimniecību uzkrājumi ļautu saglabāt esošo dzīves līmeni ne vairāk kā 3 mēnešus, bet 29,2% – 3 mēnešus vai ilgāk.

Par ierobežojumiem Jēkabpils sabiedriskajā transportā

07.04.2021

Lai organizētu pasažieru plūsmu sabiedriskajā transportā Jēkabpilī, atsevišķām pasažieru grupām noteikti braukšanas maksas atvieglojumu ierobežojumi.

Darbu turpinās Jēkabpils liela mēroga vakcinācijas centrs

06.04.2021

Trešdien, 7.aprīlī, Jēkabpils sporta hallē darbu turpinās Jēkabpils liela mēroga vakcinācijas centrs. Plānots, ka tajā vakcīnu pret Covid-19 saņems vismaz 150 personas. Šobrīd 3 reģistratori vēl turpina zvanīt iedzīvotājiem, kas iepriekš pieteikušies, un piedāvāt vakcinēties 7.aprīlī.

Šonedēļ bieži gaidāmi nokrišņi

06.04.2021

Jaunajā darba nedēļā virs Latvijas atradīsies plaša aukstā gaisa masa, kā arī laikapstākļus noteiks ciklonu darbība. Šie divu procesi gādās par vēsu un nokrišņiem bagātu laiku, vietām Vidzemē iespējama arī nelielas sniega segas izveidošanās.

Nostiprina drošības pasākumus ilgstošai sadzīvošanai ar Covid-19

06.04.2021

Ministru kabinets ceturtdien, 1. aprīlī, precizēja Covid-19 saslimstības ierobežošanai nepieciešamos noteikumus, kādi būs spēkā no 7. aprīļa pēc ārkārtējās situācijas beigām. Ņemot vērā, ka pēdējās nedēļās vairs nav vērojams saslimstības kritums, valdība nostiprināja stingrus drošības pasākumus, kurus kopīgi ievērojot ir iespējams piesardzīgi paplašināt izglītības procesu un mazumtirdzniecību klātienē, kā arī privātu pulcēšanos. Ja saslimstība strauji pieaugs, Ministru kabinets var pastiprināt drošības pasākumus un ieviest jaunus ierobežojumus.

Jēkabpils pilsētas Būvvalde par ēku nodošanu ekspluatācijā

31.03.2021

Jēkabpils pilsētas Būvvalde vērš iedzīvotāju uzmanību, ka stājies spēkā jaunais Būvniecības likums, kas attiecas uz ēkas nodošanu ekspluatācijā.

200 eiro pabalstu sāks izmaksāt 1.aprīlī

31.03.2021

Labklājības ministre Ramona Petraviča informē, ka pirmās vienreizējā 200 eiro pabalsta izmaksas pensionāriem un personām ar invaliditāti tiks veiktas jau šo ceturtdien, 1. aprīlī.

Sākoties pavasarim, Valsts policija atgādina par velodrošību!

31.03.2021

Gan pilsētās, gan ārpus tām riteņbraucēju aktivitāte ar katru dienu palielinās, jo šī brīža laikapstākļi ir atbilstoši un labvēlīgi velosezonai. Tādēļ Valsts policija aicina ne tikai autobraucējus un gājējus būt vērīgiem, bet arī pašus velosipēdistus būt uzmanīgiem un parūpēties par savu un apkārtējo drošību, piedaloties ceļu satiksmē.

2021. gadā plānotie valsts autoceļu remontdarbiem

30.03.2021

VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) mājaslapā www.lvceli.lv ir publicēta remontdarbu karte, kurā ikviens var iepazīties ar šogad valsts autoceļu tīklā plānotajiem ceļu remontdarbiem un arī spēkā esošajiem satiksmes ierobežojumiem: karte

Pēc Lieldienām būtiski nesamazināt Covid-19 ierobežojumus

29.03.2021

Piektdien, 26. martā, Ministru kabinets konceptuāli vienojās pēc Lieldienām saglabāt spēkā lielāko daļu Covid-19 ierobežošanai ieviesto drošības pasākumu un ierobežojumu, bet vienlaikus izbeidzot ārkārtējo situāciju. Ņemot vērā izglītību kā vienu no valdības prioritātēm un bērnu psihoemocionālo veselību, panākta konceptuāla vienošanās pašvaldībās ar zemāku saslimstību atsākt klātienē daļu izglītības procesa. Tāpat ar stingriem drošības algoritmiem darbu varētu daļēji atsākt tirdzniecības vietas klātienē. Detalizēti lēmumi tiks pieņemti nākamajā nedēļā.

Brīvdienās kļūs siltāk, jaunnedēļ daudzviet gaidāms lietus

26.03.2021

Tuvākajās dienās saglabāsies siltais laiks, piektdien daudzviet izklīdīs mākoņi un spīdēs saule. Brīvdienās pastiprināsies plaša ciklona ietekme, līdz ar to jaunnedēļ Latviju šķērsos vairākas nokrišņu zonas, nesot īslaicīgu lietu lielākajai daļai valsts teritorijas. 

Februārī, salīdzinot ar janvāri, nedaudz mazāki apkures rēķini

26.03.2021

Šī gada februārī, salīdzinot ar šī gada janvāri,SIA “Jēkabpil siltums” apkalpes zonā esošajās mājās, bija nedaudz mazāki apkures rēķini. Apkures rēķinu samazinājums saistīts ar īsāku apkures mēnesi, kaut arī februārī vidējā ārgaisa temperatūra Jēkabpilī bija zemāka kā janvārī (janvārī – 4.2℃, februārī - 6,6 ℃).  Februārī SIA “Jēkabpils siltums” apsaimniekotajās daudzdzīvokļu mājās vidējās 1  m² apkures izmaksas bez PVN bija 1,51 EUR/m2.

Akcija „Zemes stunda”

26.03.2021

27. martā ikviens iedzīvotājs ir aicināts simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Brīvdienās notiks pāreja uz vasaras laiku

26.03.2021

Tā kā Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav vēl panākts, šobrīd joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība – vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. 

Likuma grozījumi pēc ārkārtējās situācijas pārtraukšanas

25.03.2021

Saeima ceturtdien, 25. martā, otrajā – galīgajā - lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, lai valstī arī pēc ārkārtējās situācijas pārtraukšanas aizvien pastāvētu tāds tiesiskais regulējums, kas ļautu pasargāt sabiedrību no Covid-19 infekcijas straujas izplatības.

Atsākti pārbūves darbi Palejas ielā

25.03.2021

Šonedēļ pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma ir atsākti būvdarbi arī Palejas ielā, informē Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Pašlaik tiek veikta skataku līmeņošana. Tuvākajā laikā tiks uzsākta ierakuma rakšana konstruktīvo kārtu izbūvei Palejas ielas strupceļa posmā aiz Ozolu ielas, vienlaicīgi veicot arī komunikāciju tīklu pārbūvi.

Valdība akceptē ģimenes valsts pabalsta palielināšanu

24.03.2021

No 2022. gada tiks mainīta ģimenes valsts pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs, trešdien akceptēja valdība. Pabalstu plānots palielināt vismaz divas reizes, 7% ģimeņu pabalsta apmērs samazināsies, bet to plāno kompensēt. Par likumprojektu vēl jālemj Saeimai.

Izmaiņas vilcienu kustības grafikā

24.03.2021

Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas pārbūves dēļ no 28.03.2021. tiek slēgti četri galvenie sliežu ceļi, no kuriem trīs līdz šim tika izmantoti pasažieru pārvadāšanai, bet 5. ceļš tiek pārveidots par strupceļu. Līdz ar to pasažieru kustības nodrošināšanai nepieciešamā stacijas jauda ir samazināta, un būtiski mainīsies vilcienu kustības grafiks.

Aptauja par Krustpils pagastā plānoto olu produktu ražotnes izveidi

24.03.2021

Iedzīvotājus aicina sniegt viedokli par bijušā Jēkabpils lidlauka teritorijā, Krustpils novada Krustpils pagastā, plānoto olu produktu ražotnes izveidi.

Atsākas būvdarbi Aldaunas ielā1

23.03.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldības Būvniecības nodaļa informē, ka 22. martā Aldaunas ielā pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma ir atsākti būvdarbi, ziņo Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Noteiktas izmaiņas Jēkabpils 5.maršruta autobusa atiešanas laikos

23.03.2021

Plānojot braucienus vilcienā, lūdzam ņemt vērā, ka no 28. marta spēkā būs jauns vilcienu kustības grafiks. Tā kā izmaiņas skar visus reisus, aicinām pirms došanās uz ierasto vilcienu pārliecināties par tā atiešanas laiku.

NVA piedāvā bezdarbniekiem un darba meklētājiem iespēju mācīties

22.03.2021

NVA piedāvā bezdarbniekiem un darba meklētājiem iespēju mācīties atvērto tiešsaistes kursu platformās un saņemt mācību izdevumu kompensāciju.

Pagaidām mācības klātienē Jēkabpilī neatsāks

19.03.2021

18. martā, notika Ārkārtas domes sēde, kurā deputāti izskatīja jautājumu par iespēju atsākt Jēkabpils skolās 1-4.klašu skolēniem mācību procesu klātienē, vēsta Jēkabpils pilsētas dome.

Astronomisko pavasari sagaidīsim ar sausu un vietām saulainu laiku

19.03.2021

Nedēļas noslēgumā laika apstākļi būs mainīgi. Gaidāma arī snigšana, bet naktī uz sestdienu vietām Vidzemē gaiss atdzisīs līdz -10…-12°. Nākamajā nedēļā plaša anticiklona ietekmē laiks kļūs sausāks un pavasarīgi silts.

Pieņemts jaunais Dzīvojamo telpu īres likums

19.03.2021

17. martā Saeimā pieņemts jaunais Dzīvojamo telpu īres likums, un plānots, ka tas stāsies spēkā šā gada 1.maijā. Galvenā norma, ko paredz jaunais likums, ir tā, ka turpmāk īres līgums būs uz noteiktu termiņu, un beztermiņa līgumi vairs nepastāvēs, informē SIA JK Namu pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Skolniece.

JRS kapacitātes stiprināšanai ieguldīs vairāk nekā 5,8 miljonus eiro

19.03.2021

Pamatojoties uz SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” iesniegtajiem prasījumiem un nepieciešamības pamatojumu, trīs piešķīrumos, atbilstoši Veselības ministrijas izstrādātajam plānam slimnīcu kapacitātes stiprināšanai Covid-19 pandēmijas pārvarēšanai, Ministru kabinets atbalstījis finansējuma piešķiršanu SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” 5 884 795 eiro apmērā.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība līdz 6. aprīlim strādās attālināti

16.03.2021

Informējam, ka no 16.marta līdz 6.aprīlim, Jēkabpils pilsētas pašvaldība klientu apkalpošanu Brīvības ielā 120, Jaunā ielā 31C, Brīvības ielā 45 un Brīvības ielā 118 nodrošinās tikai attālināti.

Prieks strādāt iedzīvotāju labā

16.03.2021

Aprīlī apritēs pieci gadi, kopš SIA JK Namu pārvalde par apkopēju strādā Kristīne Tihanovska. Apzinīga un čakla, darbu dara ar prieku un enerģiju, kuras vēl pietiek arī lauku darbiem savā piemājas saimniecībā Mežāres pagastā, informē SIA JK Namu pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Skolniece.

Formālajā un neformālajā izglītībā ļauj organizēt nodarbības ārtelpās

15.03.2021

Nodrošinot epidemioloģiskās drošības prasības, ārtelpās drīkstēs īstenot formālās un neformālās izglītības programmu nodarbības grupās līdz 20 bērniem tajās administratīvajās teritorijās, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 250. Vienlaikus nolemts, ka šis lēmums 30. martā tiek pārskatīts, izvērtējot iespēju klātienes nodarbības ārtelpās atļaut arī citās teritorijās.  To paredz 12. martā, valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Nedēļas sākumā gaidāmi nokrišņi, pakāpeniski kļūs vēsāks

15.03.2021

Pirmdien un otrdien daudzviet Latvijā būs nokrišņi - galvenokārt lietus un slapjš sniegs, bet nedēļas vidū un beigās gaidāms lielākoties sauss laiks. Gaisa temperatūra dienās būs virs 0°, savukārt minimālā gaisa temperatūra naktīs pakāpeniski pazemināsies, nedēļas beigās vietām austrumos termometra stabiņš nokritīs līdz -10° atzīmei . Dominēs lēns vējš, atsevišķās naktīs arī veidosies dūmaka, migla. 

Tiek nodrošinātas ģimenes psihoterapijas konsultācijas

11.03.2021

No 1. marta Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Konsultatīvā nodaļa ESF līdzfinansētā projekta 9.2.1.3/16/I/001 “Atbalsta sistēmas pilnveide bērniem ar saskarsmes grūtībām, uzvedības traucējumiem un vardarbību ģimenē” ietvaros sākusi nodrošināt ģimenēm ar bērniem bezmaksas ģimenes psihoterapijas konsultācijas. Ģimenes psihoterapijas konsultācijas notiks Latvijas Sistēmisko un ģimenes psihoterapeitu biedrības psihoterapeitu (psihoterapijas speciālistu) vadībā.

Elektroskrejriteņus varēs vadīt no 14 gadu vecuma

11.03.2021

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 9.martā, noslēdza darbu pie Ceļu satiksmes likuma grozījumiem, kas paredz regulējumā iekļaut elektroskrejriteņus.

Publiskā apspriešana par koku ciršanu Krustpils pils parkā

10.03.2021

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2012.gada 2.maija noteikumu Nr.309 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” 17.punktu un Jēkabpils pilsētas domes 2012.gada 20.decembra saistošo noteikumu Nr.37 „ Par koku ciršanu ārpus meža Jēkabpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā” 7.1.punktu, tiek izsludināta publiskā apspriešana koku ciršanai  Jēkabpils pilsētas pašvaldībai piederošā zemes vienībā Rīgas ielā 216K ar zemes vienības kadastra apzīmējumu 5601 001 3069, Jēkabpilī.

Līdz Lieldienām pastiprinās drošības standartus vairākās jomās

10.03.2021

Novērtējot jauno, īpaši infekciozo, vīrusa paveidu izplatīšanās draudus Latvijā, Ministru kabinets 9. marta ārkārtas sēdē konceptuāli vienojās uz trīs nedēļām jeb līdz Lieldienām pastiprināt drošības standartus vairākās jomās, to skaitā darba vidē. Valdība šādu vienošanos panākusi, uzklausot Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupas, zinātnieku un nozaru ekspertu sagatavoto izvērtējumu par iespējamiem Covid-19 izplatības scenārijiem un līdzšinējo drošības pasākumu devumu saslimstības ierobežošanai, kā arī ietekmi uz ekonomiku.

Kādus scenārijus Covid-19 ierobežojumiem izskata valdība

09.03.2021

Operatīvās vadības grupa valdībai otrdien piedāvā divus scenārijus turpmākajai rīcībai saistībā ar Covid-19. Tie saistīti ar attālinātā darba ieviešanu, klātienē atļaujot strādāt tikai būtiskiem ražošanas uzņēmumiem. Stingrākajā no variantiem paredzēti tādi pulcēšanās ierobežojumi, kas atļauj iziet no mājas tikai neatliekamos gadījumos, piemēram, lai dotos uz slimnīcu, veikalu, pastaigā ar suni vai fizisku aktivitāšu nolūkā.

Vebināru cikls jauniešiem par garīgo veselību “Es varu!”

09.03.2021

Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrs, sadarbībā ar biedrību “Papardes zieds” martā un aprīlī aicina jauniešus, vecumā no 13-25 gadiem, piedalīties vebināru ciklā “Es varu!”

Pavļuts: Latvija varētu diskutēt par “Sputnik V” iegādi

08.03.2021

Ja Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ieteiks apstiprināšanai Krievijas vakcīnu pret Covid-19 "Sputnik V" lietošanai Eiropas Savienībā, tad noteikti tiks vērtēta to iegādes un lietošanas iespējamība arī Latvijā, šādu nostāju pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Pieteikšanās vasaras nodarbinātības pasākumam skolēniem

08.03.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldība arī šogad plāno organizēt vasaras nodarbinātības pasākumu skolēniem, tāpēc domes mājas lapā www.jekabpils.lv 8. un 9. martā būs pieejama nodarbinātības pasākuma pieteikuma anketa un pieteikšanās noteikumi.

Līdz 15. martam uzņēmēji var pieteikties valsts atbalstam par februāri

08.03.2021

Uzņēmējiem, kuru biznesu ir ietekmējuši Covid-19 pandēmijas ierobežojumi, joprojām ir pieejams dažāda veida finansiālais atbalsts no valsts. Atbalstam var pieteikties Valsts ieņēmumu dienesta EDS sistēmā, taču ir svarīgi ievērot termiņu dīkstāves atbalsta un algu subsīdiju pieteikumu iesniegšanai – atbalsta pieteikums par februāri ir jāiesniedz līdz 15. martam.

Šogad "FIZMIX Eksperimentā" piedalās 2 komandas no Jēkabpils

05.03.2021

Arī Covid-19 laikā notiekošajā attālinātajā mācību procesā AS "Latvenergo" rīkotajam erudīcijas konkursam “FIZMIX Eksperiments” pieteikusies 131 komanda. Šogad konkursā par uzvaru sacenšas 655 8. un 9. klašu skolēni no 97 Latvijas skolām. Visaktīvāk pieteikušās Latgales un Rīgas komandas. No 1. līdz 29. martam skolēniem atlases neklātienes kārtā būs jāveic uzdevumi par zaļās fizikas tematiku un jākrāj punkti, lai iekļūtu konkursa pusfinālā un vēlāk arī finālā. 

Nākamnedēļ gaisa temperatūra naktīs pazemināsies līdz -15°1

05.03.2021

Piektdien, kā arī nedēļas nogalē daudzviet gaidāms sniegs, slapjš sniegs, brīžiem snigs stipri. Gaidāms arī brāzmains rietumu puses vējš. Nākamas nedēļas pirmajā pusē nokrišņi būs mazāk un debesīm skaidrojoties, vietām austrumos gaidāms sals līdz -15°. 

Atbalsta 200 eiro pabalstu pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti

04.03.2021

Valdība ceturtdien apstiprināja vienreizēju pabalstu pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti.

Pļaviņu plūdu apdraudējuma gadījumā rosinās ledus spridzināšanu

04.03.2021

3. martā tika sasaukta attālinātā Jēkabpils sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēde, informē Jēkabpils pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Notāru dienas 2021- tiešsaistē

03.03.2021

Neraugoties uz ārkārtas situāciju valstī, arī šogad, 3.martā, visas dienas garumā norisināsies gadskārtējās “Notāru dienas”. Tās šoreiz būs pavisam atšķirīgas, jo sadarbībā ar biedrību Riga TechGirls bezmaksas juridiskās konsultācijas par nekustamā īpašuma iegādi, mantojuma vai laulības šķiršanas lietām un citiem aktuāliem jautājumiem tiks organizētas interneta vidē – notāram un apmeklētājam individuāli tiekoties īpaši izveidotajā “virtuālajā kabinetā” lietotnē Zoom.

No 1. marta ir atļauti atsevišķi skaistumkopšanas pakalpojumi

01.03.2021

Veselības inspekcija informē skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējus un saņēmējus, ka saskaņā ar grozījumiem ārkārtējās situācijas rīkojumā no 01.03.2021. ir atļauta sekojoša skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšana - frizieris, manikīrs, pedikīrs un podologa pakalpojumi (t.s. pēdu aprūpe).

Līdz ledus izkušanai aizliegts atrasties uz Radžu ūdenskrātuves

01.03.2021

25.februārī Jēkabpils pilsētas pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis izdeva grozījumus rīkojumā “Par aizliegumu atrasties uz Jēkabpils pilsētas administratīvajā teritorijā publiskās vietās esošajām ūdenstilpēm”. Rīkojumā noteikts, ka no 2021.gada 1.marta līdz ledus izkušanai aizliegts atrasties uz Radžu ūdenskrātuves!

Izmaiņas apmeklētāju pieņemšanā “Jēkabpils reģionālajā slimnīcā”1

26.02.2021

Uz remontdarbu laiku ir slēgta Jēkabpils reģionālās slimnīcas galvenā ieeja, tādēļ apmeklētājus lūdzam izmantot ieeju no pagalma puses (pa labi no uzņemšanas). Kā informē "Jēkabpils reģionālās slimnīcas" Sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Vindule, neatliekamās uzņemšanas vieta nav mainīta.

Aicina nesteigties ar deklarāciju iesniegšanu pirmajās marta dienās

26.02.2021

Sākot no marta, iedzīvotāji var sākt iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2020.gadu. Iedzīvotāji, kam tas jādara obligāti, var iesniegt deklarācijas trīs mēnešu laikā, līdz pat 1.jūnijam, bet brīvprātīgi, attaisnoto izdevumu atgūšanai, to var darīt trīs gadu garumā. Rūpējoties par klientu un darbinieku veselību, VID uz ārkārtējās situācijas laiku (vismaz līdz 6.aprīlim) ir pārtraucis klientu apkalpošanu klātienē visā Latvijā. Tādēļ aicinām deklarāciju iesniegt elektroniski, Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), jo tajā automātiski ielasās visi VID rīcībā jau esošie dati un aprēķinās maksājamās summas.

Kļūs nedaudz vēsāks un naktīs gaidāms sals

26.02.2021

Mēneša izskaņā saglabāsies pavasarīgi laika apstākļi – dienas gaišajās stundās gaisa temperatūrā saglabāsies pozitīva - daudzviet līdz +2…+8°, bet naktis kļūs nedaudz vēsākas, atsevišķās naktīs vēl gaidāms neliels sals līdz -3…-8°. Pavasaris aizsāksies sauss, tomēr nākamās nedēļas otrajā pusē virs Latvijas ieplūdīs vēsāks gaiss, un vietām gaidāmi nelieli nokrišņi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Ārvalstniekiem ieceļošana Latvijā bez būtiska iemesla būs liegta

25.02.2021

Lai palēninātu Covid-19 jauno vīrusa paveidu izplatīšanos, valdība līdz ārkārtējās situācijas beigām – 6.aprīlim, pagarināja aizliegumu ārvalstniekiem, tajā skaitā termiņuzturēšanās atļauju turētājiem, ieceļot Latvijā nebūtisku iemeslu dēļ.

Seminārs par kandidātu sarakstu iesniegšanu pašvaldību vēlēšanām

25.02.2021

Šā gada 1. martā Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) rīkos tiešsaistes semināru par deputātu kandidātu sarakstu sagatavošanu un iesniegšanu 2021. gada pašvaldību vēlēšanās, informē CVK.

Pieteikšanās erudīcijas konkursam FIZMIX Eksperiments

25.02.2021

Līdz 26. februārim 8. un 9. klašu skolēni un skolotāji aicināti pieteikt komandas AS "Latvenergo"organizētajam erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments". Šogad konkursa vadošais temats ir "zaļā fizika", tādēļ jaunieši konkursa norises gaitā tiks rosināti interesēties par to, kā fizikas zināšanas noder atjaunīgo resursu iegūšanā un efektīvā izmantošanā. Piemērojoties šī brīža apstākļiem, visi konkursa posmi norisināsies attālinātas tiešsaistes formā.

Vairākās Namu pārvaldes apsaimniekotajās mājās nosiltināti bēniņi

24.02.2021

Namu pārvaldes galvenais inženieris Jānis Antonovs stāsta, ka darbus Celtnieku ielas 13.mājā veica „LC Būve”, savukārt Draudzības alejas 8.un 10.mājā strādāja SIA „Corto”. Siltināšanai izmantota beramā vate. Tā veido vienmērīgu siltumizolācijas slāni un cieši aizpilda vietas ap komunikācijām un jumta konstrukcijām, un tādējādi tiek nodrošināta augsta siltumnoturība. Beramā vate ir ugunsdroša, viegla, ar lielu blīvumu un saudzīga veselībai.

Varētu atļaut mazo veikalu darbību un skaistumkopšanas pakalpojumus

24.02.2021

Otrdien, 23. februārī, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par nosacījumiem pakāpeniskai pārejai uz drošu pakalpojumu sniegšanu skaistumkopšanas nozarē, par mazo veikalu darbības atsākšanu, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, kā arī par izmaiņām citās jomās.

Jēkabpilī skolēniem izsniegs dāvanu kartes/kuponus ēdiena iegādei

23.02.2021

No 24.februāra tiks uzsākta dāvanu karšu/kuponu izsniegšana pārtikas preču iegādei Jēkabpils pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu skolēniem  (1.-9. klašu skolēniem, kuri mācās Jēkabpils pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs un kuri ir deklarēti Jēkabpilī) un un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem. Par dāvanu karšu izsniegšanas kārtību Jēkabpils pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, aicinām interesēties katram savā izglītības iestādē!

Atkušņa laikā grants autoceļi kļūst grūtāk izbraucami

23.02.2021

Visā valsts teritorijā gaisa temperatūrai paaugstinoties virs nulles, ir sācies atkusnis un grants autoceļi var būt slideni. Autoceļu brauktuve, kas ziemas apstākļos tiek uzturēta ar piebraukta sniega un ledus kārtu, var būt klāta ar ūdeni, kas veidojas sniegam un ledum kūstot. Savukārt naktī un rīta stundās, kad temperatūra noslīd zem nulles, izkusušais sniegs atkal sasalst un veidojas apledojums.

Prioritārās grupas var pieteikties vakcinācijai Jēkabpils poliklīnikā1

22.02.2021

Vakcinācijai pret Covid-19 Jēkabpils reģionālās slimnīcas ambulatorajā daļā (poliklīnikā) iespējams pieteikties, zvanot darba dienās no pl. 8:30 - 16:30 pa tālr. 62102798. 

Krustpils pils kompleksa bojājumu novēršanai ņems aizņēmumu

22.02.2021

11. februāra Jēkabpils pilsētas domes sēdē deputāti nolēma ņemt aizņēmumu Valsts kasē līdz 400 000,00 eiro apmērā ar Valsts kases noteikto gada aktuālo procentu likmi ar mērķi pašvaldības prioritārā investīciju projekta “Krustpils pils kultūrvēsturiskā kompleksa bojājumu novēršana” īstenošanai. Aizņēmumu ņems ar atmaksas termiņu 15 gadi. 

Šonedēļ pakāpeniski kļūs siltāks

22.02.2021

Aizvadītajā nedēļā tika pārspēti divi minimālās gaisa temperatūras rekordi: 16.02. Bauskā termometra stabiņš noslīdēja līdz -21,6° atzīmei, savukārt 19.02. Madonā līdz -23,9°. Šonedēļ virs Latvijas valdīs silta gaisa masa, temperatūra vietām var paaugstināties līdz +10° atzīmei, bet dažviet, galvenokārt naktīs, vēl gaidāms sals, gaisa temperatūra pazemināsies līdz -7°.

Latvijas izglītības kvalifikācijas jaunajā Europass portālā

22.02.2021

Informācija par Latvijā iegūstamajām kvalifikācijām un to mācīšanās rezultātiem tagad publiski pieejama arī jaunajā Europass portālā!

Atbalsta 500 eiro Covid-19 pabalstu par katru bērnu

16.02.2021

Koalīcija atbalsta priekšlikumu izmaksāt ģimenēm pabalstu 500 eiro apmērā par katru bērnu, preses konferencē pavēstīja koalīcijas pārstāvji. 

Šodien visā Latvijā tiek atzīmēta 112 diena

11.02.2021

Šodien visā Eiropas Savienībā atzīmē vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu, kuras ietvaros arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) īstenos vairākas aktivitātes, lai veicinātu sabiedrības informētību par 112 numuru, uz kuru zvanot iespējams saņemt operatīvo dienestu palīdzību.

Bebru ielas mikrorajonā uzstādīti bioloģisko atkritumu konteineri

11.02.2021

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē, ka šodien, 8.februārī, Jēkabpils pilsētā tika uzstādīti pirmie bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanai paredzētie konteineri. Pirms ieviest šo sistēmu visā Jēkabpils pilsētā, ir jāsaprot, kā to pareizi organizēt. Jaunās atkritumu šķirošanas sistēmas ieviešana ir jaunums gan iedzīvotājiem, gan atkritumu apsaimniekotājam, tāpēc uz izmēģinājuma periodu šādi konteineri atradīsies tikai Bebru mikrorajonā. 

Uzsāks labiekārtošanas darbus parkā Rīgas ielā 205, Jēkabpilī

11.02.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldības 2021.gada budžetā iekļauts finansējums 20 000 euro apmērā, lai uzsāktu labiekārtošanas darbus parkā Rīgas ielā 205, Jēkabpilī. Minētajā teritorijā atrodas arī Otrā pasaules kara memoriāls un lielgabals, zem kura, iespējams, apglabāti Otrajā pasaules karā kritušie karavīri.

9. klasēm eksāmeni nenotiks, bet būs diagnosticējošie darbi

08.02.2021

Šajā mācību gadā 9. klasēm eksāmeni nenotiks, bet plānoti diagnosticējošie darbi, lai veiksmīgāk organizētu darbu ar skolēniem mācību gada nogalē, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Aicina piedalīties apvienotā Jēkabpils novada iedzīvotāju aptaujā

08.02.2021

No 2021.gada 22.janvāra līdz 21.februārim notiek iedzīvotāju aptauja par Jēkabpils pilsētas, Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadu aptverto teritoriju attīstību. Jūsu viedokļi tiks izmantoti ATR īstenošanas gaitā apvienotā Jēkabpils novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2021 – 2035.gadam un attīstības programmas 2021.-2027.gadam izstrādei. Aicinām Jūs izteikt priekšlikumus jaunajiem teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem, jo tā ir lieliska iespēja paust viedokli savas dzīves vides uzlabošanai!

Šovasar Jēkabpils pirmsskolas izglītības iestādes strādās bez pārtraukuma

06.02.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldības Izglītības pārvalde informē, ka sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī, 2021.gada vasaras periodā Jēkabpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes strādās bez pārtraukuma, un iestāžu darbinieki atvaļinājumā dosies pakāpeniski, saskaņā ar iepriekš sastādītu atvaļinājumu grafiku. 

Gada balva sociālajā darbā 2020: atbalsti nominantes no Jēkabpils

03.02.2021

Labklājības ministrijas konkursā “Gada balva sociālajā darbā 2020” nominācijā “Labākais sociālais darbinieks publiskajā sektorā 2020”, izvirzīti arī divi kandidāti no Jēkabpils - Sociālā dienesta pieteiktā pretendente-sociālā darbiniece darbam ar personām ar funkcionāliem traucējumiem Astrīda Ciesalniece un Jēkabpils ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra vadītājā – psiholoģe Nadežda Balode.

Aicina taupīt siltumu, aizverot kāpņu telpu durvis

03.02.2021

Gada aukstajos mēnešos aicinām iedzīvotājus būt apzinīgiem un, dodoties ikdienas gaitās, pievērst īpašu uzmanību tam, lai daudzdzīvokļu māju ārdurvis un otrās durvis, taupot siltumu, būtu aizvērtas.

Pakalpojumu sniegšanas vietas Jēkabpils reģionālajā slimnīcā

03.02.2021

No šī gada 8.februāra uzsāksies rekonstrukcija SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” telpās uzņemšanas nodaļas paplašināšanai .

Nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņi 2021. gadā

02.02.2021

Ārkārtējās situācijas laikā, saistībā ar Covid 19,  valstī pieņemti vairāki saimnieciskās darbības ierobežojumi, kā rezultātā samazinās nodokļu maksātāju ieņēmumi un rodas problēmas ar nodokļu nomaksu.

Apvienotā Jēkabpils novada iedzīvotāju aptauja

25.01.2021

Līdz 21. februārim notiek iedzīvotāju aptauja par Jēkabpils pilsētas, Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadu aptverto teritoriju attīstību. Jūsu viedokļi tiks izmantoti ATR īstenošanas gaitā apvienotā Jēkabpils novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2021 – 2035. gadam un attīstības programmas 2021. - 2027. gadam izstrādei.

Pērn 14 620 Latvijas iedzīvotāji lieguši sev pieeju azartspēlēm

13.01.2021

Kopš 2020. gada 1. janvāra no azartspēlēm Pašatteikušos personu reģistrā iekļauti jau vairāk nekā 14 620 Latvijas iedzīvotāji, kas sev brīvprātīgi lieguši piekļuvi azartspēlēm un izlozēm spēļu zālēs un interneta vidē, informēja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija.

Kas jāņem vērā pasta sūtījumu apmaiņā ar Lielbritāniju

04.01.2021

Beidzoties Lielbritānijas izstāšanās pārejas periodam no Eiropas Savienības (ES), sākot ar 2021.gada 1.janvāri, ES mainās pasta sūtījumu apmaiņas nosacījumi ar šo valsti. Pasta sūtījumu izmaksas no Latvijas uz Lielbritāniju nemainās. Taču, Latvijas iedzīvotājiem saņemot noteiktas vērtības sūtījumus no Lielbritānijas, būs nepieciešama atmuitošana un nodokļu samaksa, informē "Latvijas Pasts". 

Nedēļas skaitlis
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Kultūras notikumu apskats 07.10.2021
Nemanot ir iestājies ilgi gaidītais rudens. Rudens ir ražas laiks, kad cilvēki novāc pavasarī sēto un vasarā kopto ražu, un gatavo krājumus ziemai. Šajā laikā mēs apjūsmojam visu to, ko Dabas Māte mums ir dāvājusi. Mēs izbaudām Dabas Mātes svētību. Diemžēl šo svētīgo ražas laiku aizēno kroņvīrusa pandēmija. Nelūgtais Covid-19 (kovid-19) vīruss ilgstoši mums neļauj pilnvērtīgi dzīvot. Lai atgrieztos pie ierastās dzīves, iesaku ikvienam Latvijas iedzīvotājam vakcinēties! Pašlaik vakcinācija pret Covid-19 (kovid-19) vīrusu ir vienīgā iespēja atgriezties pie ierastās dzīves. Nezaudēsim ticību Dabas Mātes varenībai, vakcinēsimies un dzīvosim drošībā! Iedegsim gaiši zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles un lūgsim visvareno Dabas Māti, lai Dabas Māte uzveic Covid-19 (kovid-19) vīrusu! Lūgsim Dabas Māti ar visu savu sirdi un dvēseli. Dabas Māte mūs nepametīs vienus nelaimē. Dabas Māte mums palīdzēs, jo mēs esam Dabas Mātes bērni.
Svētīgi, Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#vakcinācija #vakcinācijaPretCovid-19 #veselība #drošība #imunitāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #rituāli #lūgšanas #buršanās #LatvjuDievi #Pērkons #Pērkoņtēvs #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Māra #DievieteMāra #DzīvībasDieviete #NāvesDieviete #Māra–VeļuMāte # Māra–ZemesMāte #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Skolnieciņš Sīkāk...
Vismaz trīs Jēkabpils domes deputāti iesaistīti kriminālprocesos
Pirms diviem gadiem radās aizdomas par nekvalitatīvu ielu remontu Jēkabpilī.
“Pirmkārt, sagaidīsim rezultātus, otrkārt, skatīsimies, kas tieši tur nav kārtībā, tad lemsim. Objektam ir piecu gadu garantija. Tagad es nevaru teikt, kas būs, ja būs. Paskatīsimies, kādi būs rezultāti. Jācer, ka tie būs labi,” sacīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ("Gods kalpot mūsu Latvijai") Sīkāk...
Vismaz trīs Jēkabpils domes deputāti iesaistīti kriminālprocesos
gan jau ievēlēs atkal un varēs tālāk šeptēt:) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top