Trešdiena,
18.maijs 2022
Vārda dienas: Ēriks, Inese, Inesis, Ирина, Яков Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Radio raidījumi

Zivis starp diviem krastiem: kas ir akvakultūra?

05.05.2021

29. aprīļa “Zivis starp diviem krastiem” raidījumā sauna ar Daugavpils Universitātes Ekoloģijas departamenta vadītāju, Bioloģijas zinātņu doktoru un akvakultūras speciālistu Artūru Škuti.

Raidījums “Zivis starp diviem krastiem” atgriežas radio ēterā

16.04.2021

Latgalē, kā arī valstī kopumā joprojām aktuāla problēma ir sabiedrības nepietiekamā informētība un izglītošana par zivju resursu racionālu un saudzīgu izmantošanu un aizsargāšanu. Lai izglītotu sabiedrību par zivju resursiem valstī, to pētīšanu, saudzīgu izmantošanu un aizsardzību, savu skanējumu radio ēterā atsāk raidījumu cikls “Zivis starp diviem krastiem”.

Aktuāla intervija: Valsts atbalsts Covid-19 seku pārvarēšanai

14.04.2021

Covid-19 pandēmijas krīze ir atstājusi dziļas negatīvas sekas uz daudzu valsts uzņēmēju ekonomisko darbību. Kopš pagājušā gada rudens nosacīta pandēmijas otrā viļņa pastiprināšanās, valstij ilgu laiku bija izsludināts ārkārtas stāvoklis un ieviesta virkne ierobežojumu. Kā zināms ārkārtas situācija pēc Lieldienām tik atcelta, bet ierobežojumi joprojām pastāv. Lai palīdzētu uzņēmējiem mazināt radušos zaudējumus, no valsts puses tika izveidoti instrumenti Covid-19 seku pārvarēšanai.

Divu krastu radio intervija ar Ralfu Nemiro

09.11.2020

Ralfs Nemiro ir latviešu jurists un politiķis, bijušais Latvijas ekonomikas ministrs. Šobrīd vada Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju.

Zivis starp diviem krastiem: zivju resursu izpēte un papildināšana

23.10.2020

Šonedēļ raidījumā par zivju resursu izpēti un papildināšanu Krustpils novada un Daugavpils pilsētā. 

Zivis starp diviem krastiem: Latgales čempionāts spiningošanā

13.10.2020

Šoreiz raidījumā "Zivis starp diviem krastiem" reportāža no Latgales 2020. gada atklātā čempionāta spiningošanā, kurš 26. un 27. septembrī norisinājās Rušonas ezerā.

Notikumu krustpunktā - spēja kritiski izvērtēt informāciju

12.10.2020

Iztaujāsim medijpratības eksperti Klintu Ločmeli par mediju patērētāju spējām kritiski izvērtēt informāciju. Vai kopumā situācija Latvijā ir uzlabojusies?

Notikumu krustpunktā - ko sagaidām no vēsturisko zemju likuma?

02.10.2020

Uzklausīsim valsts prezidenta Egila Levita, kā arī Annas Rancānes un Imanta Slišāna domas par prezidenta rosināto “Latviešu vēsturisko zemju likumu”.

Valsts prezidenta intervija Latgales mediju grupai

30.09.2020

Aizvadītajā nedēļā, 25. septembrī Rēzeknē ar vizīti bija ieradies Latvijas Republikas prezidents Egils Levits. 

Notikumu krustpunktā - Jānis Domburs par Latvijas mediju telpu

28.09.2020

Par Latvijas mediju kvalitāti un par to, vai mēs nepārspīlejam ar iedzīvotāju nespēju atšķirt propogandu no objektīvas informācijas,  iztaujāsim  pazīstamo žurnālistu Jāni Domburu.

Divu krastu radio intervija ar Tāli Linkaitu

21.09.2020

Aizvadītajā nedēļa, 18. septembrī, Daugavpilī  ar vizīti viesojās satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Vizīte sākās ar tikšanos Domē, kur tika runāts par pilsētai svarīgiem satiksmes infrastruktūras projektiem.

Notikumu krustpunktā - Kāpēc komercmediji sit trauksmes zvanu?

18.09.2020

Vai sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus dos gaidītos ienākumus Latvijas komercmedijiem? Cik liela ir summa, kas nepieciešama komerciālo televīzijas kanālu un radiostaciju atbalstam? Uz  šiem uz citiem ar Latvijas informatīvās  telpas stiprināšanu saistītiem jautājumiem atbild Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors Andris Ķeniņš.

“Zivis starp diviem krastiem”: 12.raidījums

17.09.2020

Šajā raidījumā saruna ar Rēzeknes novada domes vecāko vides speciālisti Klintu Bērziņu, kura Rēzeknes novada pašvaldībā sākusi strādāt pavisam nesen. 

Notikumu krustpunktā - Attīstība Baltkrievijā un informatīvā telpa

14.09.2020

Attīstība Baltkrievijā   un Latgales informatīvās telpas jautājumi. Ko par to domā   Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes lektors un  politikas vērotājs Dmitrijs Oļehnovičs.

“Zivis starp diviem krastiem”: 11.raidījums

04.09.2020

Šajā raidījumā dodamies uz Daugavpils Universitātes Parazitoloģijas un Histoloģijas laboratoriju, kas veic saldūdens zivju, savvaļas un mājdzīvnieku parazitofaunas sistemātisko izpēti, ka arī pēta parazīta-saimnieka attiecības un viņu mijiedarbību ar dažādiem vides faktoriem.

"Latgola 900 sekundēs" 11.raidījums

27.08.2020

Šajā raidījumā plašāk par pasākumu Lūznavas muižā – Škiuņa džezs. Kā tas aizsācies un, kas gaidāms turpmāk – par to stāsta Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne un kultūras projektu vadītāja Inga Žirgule.

"Notikumu krustpunktā" - Reģionālo mediju nākotne

21.08.2020

Mūsu šīsdienas  raidījumā  analizēsim aktuālo situāciju Baltkrievijā un iepazīstināsim ar jaunāko  attīstību mūsu kaimiņvalstīs.

VVD darbinieku pieķer nelikumīgā zemūdens zvejā

20.08.2020

Šīs nedēļas raidījumā “Zivis starp diviem krastiem” par kādu skaļu notikumu, kurš 10. augustā notika pie Rāznas ezera. Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki Rāznas Nacionālajā parkā nelegālās zemūdens medībās pieķērusi Valsts vides dienesta amatpersonu, kura, izmantojot savu dienesta stāvokli, esot mēģinājusi izvairīties no soda un bēga no policijas.

Notikumu krustpunktā - Baltkrievija pēc prezidenta vēlēšanām

17.08.2020

Raidījuma gaitā informējam par jaunāko attīstību mūsu kaimiņvalstīs un analizējam  aktuālo situāciju pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā.

Ziemeļvidzemē ir divi ciemu ar nosaukumu Sēļi

31.07.2020

Par Sēļiem sevi dēvē ap 300 cilvēkiem pavisam citā Latvijas pusē – pašā Igaunijas pierobežā. 

Vēsturnieks: „Jēkabpils ir Sēlijas galvaspilsēta”

29.07.2020

Līdzās Kurzemei, Zemgalei, Vidzeme un Latgalei juridiski izdalīt piekto Latvijas vēsturisko zemi Sēliju, tas ir nebijis notikums. Vēsturnieks Valters Ščerbinskis to vērtē atzinīgi, taču atzīst, ka informācijas, piemēram, viņa veidotajā Latvijas Nacionālajā enciklopēdijā par to nav daudz. Viņa dzimtas saknes aizved uz bijušo Ilūkstes apriņķi, tāpēc rīdzinieks labprāt iesaistās diskusijās par šo „jaunatklāto” vēsturisko zemi.

Mājoklis Sēlija laukos. Pieprasījums aug, bet piedāvājums stagnē

25.07.2020

Pamestas lauku sētas un tukši daudzdzīvokļu māju grausti - tā ir netīkama ainava. Diemžēl raksturīga arī mazapdzīvotām teritorijām Sēlijā. Atgriezt dzīvību laukos un mazpilsētās pēc Covid-19 krīzes nešķiet nemaz tik vairs nereāli. “Sēlija šodien” aptaujātās bankas atzīst, ka interese par aizņēmumiem nekustamā īpašuma iegādei nupat kā pieaugusi.

V.Kairišs: "Kad kinoteātrus slēdza, filmu piedāvājām skatīties internetā"

24.07.2020

Šajā raidījumā Viesturs Kairisš runā par to, kā Covid-19 infekcijas izplatība ietekmējusi viņa jaunākās filmas “Pilsēta pie upes” demonstrāciju.

Iegādāties un atjaunot pamestu viensētu Sēlijā

23.07.2020

Jaunu speciālistu vai jaunu ģimeņu pārcelšanās uz laukiem. Tie joprojām ir vien atsevišķi gadījumi vai jau manāma tendence? Jaunjelgavas novada Staburaga pagastā pirms pāris gadiem vecu viensētu iegādājās Freimaņu ģimene. Tagad māja ar teritoriju teju Daugavas krastā sakārota un jaunieši šeit pasi sev ir darba devēji. 

Sēlijā pašvaldības vēršas Satversmes tiesā un sadarboties nesteidzas

18.07.2020

Ir pagājuši divi mēneši kopš Saeimā apstiprināts administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likums. Reformējamas pašvaldības un to politiķi reaģējuši dažādi - vieni vēl prāto, vai vērsties Satversmes tiesā, citi sanākuši uz pirmo apvienojamo novadu finanšu komitejas sēdi. Arī Sēlijā vieni cenšas meklēt „pēdējos salmiņus” vecās sistēmas saglabāšanai, citi pēta, ar ko varēs vai nevarēs sadarboties veidojot sarakstus nākamajām vēlēšanām.

Raidījumu cikls “Sarunas par Latgali…, un ne tikai”

17.07.2020

Jaunās administratīvi teritoriālās reformas aizēnots, top prezidenta E. Levita rosināts likums par Latvijas vēsturiskajām zemēm. Prezidents uzskata, ka tas nostiprinās  vietējo identitāti un  labos reģionālās reformas pieļautās kļūdas. Kā zināms Valsts pirmā persona kritiski vērtēja veidu, kādā šī reforma tika veikta, jo tajā neietilpa kultūrvēsturiskās piederības, unikālo kultūrtelpu un vietējo kopienu identitātes saglabāšanas jautājumi.

Vienīgais parlamentārietis no Sēlijas palika pašvaldību neuzrunāts

16.07.2020

No 100 Latvijas lēmējvarā, Saeimā, ievēlētajiem deputātiem, Sēlijas lauki dzimtā puse ir tikai vienam. Tas ir Sandis Riekstiņš („Jaunā konservatīvā partija”). Bērnību un pusaudža gadus viņš pavadījis Neretā, bet par uzņēmēju un politiķi kļuvis Rīgā. Šobrīd gan Sēlijas motosporta trasēs, gan Saeimas gaiteņos viņš vairāk pievērsies ar sporta attīstību saistītiem jautājumiem. Reģionālās politikas tēmās, tai skaitā lemšanā par Sēlijas nākotni, viņa balss nebija no skaļākajām. Taču tas tāpēc, ka viņam nebija, ko teikt, vai tāpēc, ka neviens nejautāja? 

Sēlijas medijtelpā joprojām katrs savā stūrī

16.07.2020

Būt informētam - to var uzskatīt gan par katra pilsoņa pienākumu, gan tiesībām. Taču atlasīt graudus no pelavām informatīvajā telpā nemaz nav tik viegli. Ja pirms 30 gadiem preses brīvību ierobežoja nedemokrātiskā vara, tad šobrīd visu nosaka tirgus. Latvijā, it īpaši reģionos, mediju patērētāju jeb iedzīvotāju palicis stipri mazāk. Sēlijā ir daudz vietējo mediju, bet trūkst spēcīga, neatkarīga reģionālā medija, kas palīdzētu veidot arī reģiona kopības sajūtu.

“Zivis starp diviem krastiem”: 7.raidījums

13.07.2020

Zivju resursu aizsardzība un atjaunošana Latgales pašvaldībās tiek organizēt ļoti dažādi. Ir pašvaldības, kuras aktīvi rūpējas par savu ezeru aizsardzību, bet ir arī tādas, kurām līdz pat šim brīdim pat nebija iegādāti tehniskie resursi, kurus varētu izmantot zivju resursu aizsardzībai. 

Ēterā raidījumu cikls “Sarunas par Latgali…, un ne tikai”

09.07.2020

Kas eisti nūteik Varakļuonūs?  Nuvoda centrā, par kura nuokūtni lauzti škāpi  iz vītys i Saeimā, nūteik diskusejas sociālajūs teiklūs. Ar 51 Saeimas deputata bolsu Varakļuonu nūvods nuokūtnē byus Rēzeknes nūvodā, pēc vairuok nakai 50  godim atsagrīžūt Latgolā. Nūvoda dūme nūlāmuse Saeimas lāmumu puorsyudzēt Satversmes tīsā.

« 1 1 2 3 4 »
Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Что такое Пасха? Почему Пасху на английском языке называют «Easter», а не «Passover»? Почему Пасха на немецком языке называется «Ostern»? Сегодня я отвечу на эти вопросы. С незапамятных времён на северо-западе Европы (Архипелаг Британских островов) и в центральной Европе (нынешняя территория Германии, Австрии, Швейцарии, Бельгии, Люксембурга, Лихтенштейна) покланялись Богине весны и рассвета Остаре. Богиню Остару искренне почитали. Англо-саксонцам Богиня Остара была известна как Eostre, а германцы Богиню Остару знали как Oestre. Эта добрая, весёлая Богиня приносит в мир весну и свет. Она пробуждает природу от зимнего сна и дарует плодородие. Богиню Остару по всюду сопровождают Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики), они её верные спутники. Легенда гласит, что Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) кладут разноцветные, пёстрые яйца. Кто их находит, того ждёт счастье. Пасха — это праздник Богини Остары. Пасха — это время Богини Остары. Этот праздник отмечали ещё тогда, когда раввин Исус Христос не был родившись. Даже после наступления эпохи христианства, древние традиции никуда не пропали. Не крестовые походы, не суды инквизиции не могли уничтожить людскую любовь к Богине Остаре. Христианский термин «Passover» для обозначения Пасхи так и не смог прижиться в умах людей. Пасха все ровно несёт имя Богини Остары. Смысл Пасхи — это воссоединение человека с природой и понимание того, что человек — это часть природы. Будем праздновать Пасху ответственно. Позаботимся о природе вокруг нас. И тогда благодать Богини Остары будет сопровождать нас везде, где мы есть. Счастливой Пасхи!
С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022. Sīkāk...
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Kas ir Lieldienas? Kāpēc Lieldienas angļu valodā sauc par «Easter», nevis par «Passover»? Kāpēc Lieldienas vācu valodā sauc par «Ostern»? Šodien es atbildēšu uz šiem jautājumiem. Kopš aizvēsturiskiem laikiem Eiropas ziemeļrietumos (Britu salu arhipelāgā) un Centrāleiropā (tagadējā Vācijas, Austrijas, Šveices, Beļģijas, Luksemburgas, Lihtenšteinas teritorijā) pielūdza un godāja pavasara un rītausmas Dievieti Ostaru. Anglosakšiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Eostre, bet ģermāņiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Oestre. Šī labsirdīgā, sirsnīgā un mīļa Dieviete dāvā pasaulei pavasari un gaismu. Viņa atmodina dabu no ziemas miega un atnes auglību. Dievieti Ostaru pavada Lieldienu zaķi (Lieldienu truši), tie ir viņas uzticamie pavadoņi. Leģenda vēsta, ka Lieldienu zaķi (Lieldienu truši) dēj krāsainas, raibas olas. Kas tās atrod, to sagaida laime. Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki. Lieldienas ir Dievietes Ostaras laiks. Šo svētku svinēšana notika vel tad, kad rabīns Jēzus Kristus nebija vel dzimis. Pat iestājoties kristietības laikmetam, senās tradīcijas nekur nepazuda. Nedz krusta kari, nedz inkvizīcijas tiesas nespēja iznīcināt cilvēku mīlestību pret Dievieti Ostaru. Kristiešu piedāvātais termins «Passover» Lieldienu apzīmēšanai tā arī nespēja iedzīvoties ļaužu prātos. Lieldienas tik un tā nes Dievietes Ostaras vārdu. Lieldienu būtība ir tuvināt cilvēku tuvāk dabai un atziņai, ka cilvēks ir dabas daļa. Svinēsim Lieldienas atbildīgi. Rūpēsimies par apkārt esošo dzīvo dabu. Un tad Dievietes Ostaras svētība pavadīs mūs visur, kur vien mēs ejam. Priecīgas Lieldienas!
Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022.
Sīkāk...
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Наступила Пасха. Просыпается природа, а сердца людей наполняются надеждой. Богиня весны и рассвета Остара принесла нам весну и свет. Трава зеленеет, ростки проснулись от зимнего сна, листва распускаться. Бабочки летают. Солнце светит. Весеннее настроение наполняет нас душевном теплом. Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) спрятали везде разные, разноцветные яйца. Жизнь празднует свою победу. Благодать Богини Остары окружает нас. В это праздничное время поблагодарим Богиню Остару за всё хорошее, что Богиня Остара нам сделала. Будем благодарны Богине Остаре за её заботу и усилия. Богиня Остара очень добродушная. Она любит каждого человека независимо от веры, происхождения, поступков, мировоззрения или других признаков. Она приветлива к каждому верующему, кто ей молиться и кто её почитает. Богиня Остара способна прогнать тьму и грусть, она способна даровать плодородие и жизнь. Надо только ей помолиться, и она поможет. В жизни может идти по-разному. Несмотря на всё сохраним в душе свет. Сохраним надежду и веру. Мы не одни. Богиня Остара всегда с нами. И её сила наполняет каждое сердце светом.
С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022.
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top