Piektdiena,
28.Janvāris 2022
Vārda dienas: Kārlis, Spodris, Прохор, Иван, Гаврила, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Kariņš: Latvija aicina pastiprināt NATO klātbūtni reģionā

28.11.2021
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš svētdien, 28. novembrī, tiekoties ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu (Ursula von der Leyen) un NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg), pārrunāja situāciju uz Eiropas Savienības (ES) robežas ar Baltkrieviju un kopējo drošības situāciju reģionā.

“Šodien bija ļoti nozīmīga un simboliska tikšanās – Rīgā kopīgā vizītē ierodas gan Eiropas Komisijas priekšsēdētāja, gan NATO ģenerālsekretārs. Šobrīd Eiropā piedzīvojam vairākus apdraudējumus vienlaikus, kas ir savstarpēji saistīti. Neskatoties uz šiem centieniem mūs sašķelt, Eiropas Savienības un NATO dalībvalstis ir vienotas. Šī vizīte tam ir apliecinājums, skaidri parādot, ka Eiropas Savienība un NATO ir Latvijas drošības garants un spēks,” uzsvēra K. Kariņš, norādot, ka Latvija ir pateicīga par līdzšinējo abu organizāciju solidaritāti un atbalstu. Tāpat Ministru prezidents pauda,  ka Latvija aicina pastiprināt NATO klātbūtni reģionā, ņemot vērā aktuālos izaicinājumus reģiona drošībai.

Pēc Ministru prezidenta teiktā, Eiropa šobrīd piedzīvo Baltkrievijas režīma organizēto hibrīduzbrukumu uz Latvijas, Lietuvas un Polijas robežas, kas ir arī Eiropas Savienības un NATO dalībvalstu robeža. Vienlaikus arī saņemam ziņas par  Krievijas militārā spēka koncentrāciju Ukrainas pierobežā. Tāpat Eiropā tiek piedzīvots energoresursu, galvenokārt gāzes, cenu kāpums, ko ietekmē Krievijas manipulācijas ar gāzes piegādēm un turpinās arī dezinformācijas kampaņas, kas nāk no Krievijas un Baltkrievijas.

Abu augsto amatpersonu vizīte Rīgā norit simboliskā datumā – pirms 15 gadiem šajā dienā Rīgā notika NATO samits. Šodienas vizīte notiek dienu pirms NATO ārlietu ministru sanāksmes Rīgā, kurā paredzēts pārrunāt daudzus būtiskus ar drošību saistītus jautājumus.

Preses konferencē pēc tikšanās U. fon der Leiena apliecināja ES atbalstu Latvijai, nodrošinot finansiālu un cilvēkresursu atbalstu. Savukārt, J. Stoltenbergs uzsvēra, ka šodienas vizīte Rīgā ir apliecinājums NATO un ES ciešajai sadarbībai, kas ir īpaši būtiski šobrīd, ņemot vērā notikumus uz ES un NATO ārējās robežas ar Baltkrieviju, kā arī notiekošo pie Ukrainas robežas. NATO ģenerālsekretārs apliecināja solidaritāti Latvijai un pārējām valstīm, pret kurām ir vērsts Baltkrievijas režīma hibrīduzbrukums

Pēc trīspusējās tikšanās Ministru prezidents kopā ar U. fon der Leienu un J.Stoltenbergu apmeklēja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru, lai iepazītos ar tā darbību un apspriestu dezinformācijas izmantošanu kā daļu no hibrīzubrukumiem un Centra lomu tās apkarošanā.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Noskaidrota iespējamā vainīgā persona lielgabala demontāžā
Citēju Gundaru Kalvi no žurnālistes Elitas Veidemanes intervijas: ‘’ Labi, izteikšu salīdzinājumos. Iedomājieties: jūsu ģimenē ir noslepkavots kāds tuvs cilvēks. Slepkava ir aizlaidies, atstājot uz galda slepkavības ieroci – asiņainu dunci. Ar piekodinājumu, ka šo dunci nedrīkst aiztikt. Katru dienu jūs ejat garām šim asiņainajam rīkam, tas jums visu atgādina, bet jūs neko nevarat izmainīt. Un šajā – lielgabala – gadījumā pat nav runa par vienu cilvēku, ir runa par simtiem tūkstošu manu tautiešu, kurus iznīcinājis aisņainais padomju režīms. Tas ir slepkavības ierocis, ar kuru tika slepkavota latviešu nācija. Bet no varmāku puses ir pavēle: tu nedrīksti novākt šo slepkavības ieroci.’’. neatkariga.nra.lv/intervijas/369248-gundars-kalve-cilveks-kurs-nograva-jekabpils-okupantu-pieminekli-vinam-draud-cietums Gundars Kalve. Cilvēks, kurš nogrāva Jēkabpils okupantu “pieminekli”. Viņam draud cietums (nra.lv) ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ???? Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. Sīkāk...
Kultūras notikumu apskats 07.10.2021
Nemanot ir iestājies ilgi gaidītais rudens. Rudens ir ražas laiks, kad cilvēki novāc pavasarī sēto un vasarā kopto ražu, un gatavo krājumus ziemai. Šajā laikā mēs apjūsmojam visu to, ko Dabas Māte mums ir dāvājusi. Mēs izbaudām Dabas Mātes svētību. Diemžēl šo svētīgo ražas laiku aizēno kroņvīrusa pandēmija. Nelūgtais Covid-19 (kovid-19) vīruss ilgstoši mums neļauj pilnvērtīgi dzīvot. Lai atgrieztos pie ierastās dzīves, iesaku ikvienam Latvijas iedzīvotājam vakcinēties! Pašlaik vakcinācija pret Covid-19 (kovid-19) vīrusu ir vienīgā iespēja atgriezties pie ierastās dzīves. Nezaudēsim ticību Dabas Mātes varenībai, vakcinēsimies un dzīvosim drošībā! Iedegsim gaiši zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles un lūgsim visvareno Dabas Māti, lai Dabas Māte uzveic Covid-19 (kovid-19) vīrusu! Lūgsim Dabas Māti ar visu savu sirdi un dvēseli. Dabas Māte mūs nepametīs vienus nelaimē. Dabas Māte mums palīdzēs, jo mēs esam Dabas Mātes bērni.
Svētīgi, Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#vakcinācija #vakcinācijaPretCovid-19 #veselība #drošība #imunitāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #rituāli #lūgšanas #buršanās #LatvjuDievi #Pērkons #Pērkoņtēvs #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Māra #DievieteMāra #DzīvībasDieviete #NāvesDieviete #Māra–VeļuMāte # Māra–ZemesMāte #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Skolnieciņš Sīkāk...
Vismaz trīs Jēkabpils domes deputāti iesaistīti kriminālprocesos
Pirms diviem gadiem radās aizdomas par nekvalitatīvu ielu remontu Jēkabpilī.
“Pirmkārt, sagaidīsim rezultātus, otrkārt, skatīsimies, kas tieši tur nav kārtībā, tad lemsim. Objektam ir piecu gadu garantija. Tagad es nevaru teikt, kas būs, ja būs. Paskatīsimies, kādi būs rezultāti. Jācer, ka tie būs labi,” sacīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ("Gods kalpot mūsu Latvijai") Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top