Piektdiena,
28.Janvāris 2022
Vārda dienas: Kārlis, Spodris, Прохор, Иван, Гаврила, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Par jauno Covid-19 omikrona paveidu vēl zināms maz

29.11.2021
Ziņas jaunatklāto koronavīrusa omikrona paveidu ir jauns izaicinājums globālajā cīņā ar Covid-19 pandēmiju, kas izraisa veselības ekspertu, politiķu un uzņēmēju satraukumu.

Vairākas valstis, piemēram, Izraēla un Japāna, jau ir no jauna ieviesušas ceļošanas ierobežojumus. Zinātnieki steidz pētīt jauno paveidu, cenšoties noskaidrot, cik nopietni par to būtu jāsatraucas, ar ko tas atšķiras no citiem paveidiem. Tikmēr vakcīnu izstrādātāji lūko vētīt, vai un cik labi līdzšinējās vakcīnas aizsargās pret jauno paveidu.

Simptomi ir neparasti, bet vairumā gadījumu – viegli

Jaunā vīrusa paveida apzīmēšanai piešķirts grieķu alfabēta 15. burts – omikrons. Tas pirmo reizi tika atklāts Dienvidāfrikā, un šīs valsts zinātnieki oficiāli par to paziņoja ceturtdien. Pirmā jauno paveidu pamanīja Dienvidāfrikas medicīnas biedrības vadītāja Andželika Kutzē.

Pirmo reizi par jauna paveida iespējamību viņa satraukusies jau novembra sākumā, kad pie Kutzē praksē Pretorijā ieradušies pacienti ar neparastiem Covid-19 simptomiem, sūdzoties par ļoti lielu nogurumu.

18. novembrī viņa brīdināja varasiestādes. Kā tagad norādījusi Dienvidāfrikas Medicīnas biedrības vadītāja, cilvēki ar Covid-19 vīrusa jauno paveidu nesaslimst nopietni. Pēc viņas teiktā, jaunā paveida simptomi ir neparasti, taču viegli.

“Raugoties uz simptomu smagumu, mēs redzam, ka pašlaik nav iemesla panikai, jo mēs neredzam nopietni slimus pacientus. Ažiotāža, kas pašlaik ir vērojama medijos un pasaulē kopumā, nekorelē ar klīnisko ainu.”

Ļoti daudz mutāciju

Ekspertu domas par to, cik jaunais paveids varētu būt bīstams, joprojām ir atšķirīgas. Viedokļi pārsvarā ir piesardzīgi.

Londonas Impērijas koledžas profesors imunologs Denijs Altmans spriež: “Mēs visi domājām, ka delta paveids būs “pīķa paveids” un varbūt varēsim beigt satraukties, bet šis paveids izskatās nopietnāks, tam ir liels skaits mutāciju. Tādēļ varam diskutēt par to, vai tas pārvarēs vakcīnas, un tādēļ ir labs iemesls to dēvēt par satraucošu.”

Pētījumi ir agrīnā stadijā, vēl nav iegūts pietiekami liels datu apjoms. Lai iegūtu lielāku izpratni par paveidu, būs nepieciešamas vēl dažas nedēļas. Lai gan pārsvarā eksperti uzskata, ka paveids rūpīgi jāanalizē un jāuztver nopietni, daži no tiem ceļ trauksmi, bet citi šādu kolēģu rīcību uzskata par pārspīlētu.

Tiek skaidrots, ka paveidam ir liels skaits mutāciju – 50, no kurām dažas izraisa bažas. Dažas no tām šķietami apgrūtina imūnsistēmas spēju atpazīt vīrusu.

Sākotnējie pierādījumi liecina, ka šis paveids var būt saistīts ar paaugstinātu lipīgumu, vakcīnas efektivitātes samazināšanos un paaugstinātu atkārtotas inficēšanās risku, salīdzinot ar citiem vīrusa paveidiem.

Vakcīnu pielāgošanai vajadzīgs laiks

Arī Pasaules Veselības organizācija ir brīdinājusi, ka iespējas atkārtoti inficēties ar jauno vīrusa paveidu ir arī jau izslimojušajiem cilvēkiem. Proti, šis paveids spēj labāk pārvarēt dabisko imunitāti.

Jauno paveidu pēta arī vakcīnu izstrādātāji, kuriem nepieciešamas divas līdz trīs nedēļas, lai iegūtu pilnīgu priekšstatu par mutāciju īpašībām.

“Pfizer” un “Moderna” jau gatavi modificēt savas vakcīnas, ja tas būs nepieciešams, tomēr tas var prasīt vismaz pāris mēnešus.

Pagaidām zinātnieki spriež, ka vakcīnas līdz kādai pakāpei varētu būt mazāk efektīvas nekā pret iepriekšējiem vīrusa paveidiem, bet tieši cik – tas vēl jāpēta. Tiek uzsvērts, ka vakcinācija joprojām ir efektīvākais veids pret smagu slimības gaitu.


Avots : Lsm.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Noskaidrota iespējamā vainīgā persona lielgabala demontāžā
Citēju Gundaru Kalvi no žurnālistes Elitas Veidemanes intervijas: ‘’ Labi, izteikšu salīdzinājumos. Iedomājieties: jūsu ģimenē ir noslepkavots kāds tuvs cilvēks. Slepkava ir aizlaidies, atstājot uz galda slepkavības ieroci – asiņainu dunci. Ar piekodinājumu, ka šo dunci nedrīkst aiztikt. Katru dienu jūs ejat garām šim asiņainajam rīkam, tas jums visu atgādina, bet jūs neko nevarat izmainīt. Un šajā – lielgabala – gadījumā pat nav runa par vienu cilvēku, ir runa par simtiem tūkstošu manu tautiešu, kurus iznīcinājis aisņainais padomju režīms. Tas ir slepkavības ierocis, ar kuru tika slepkavota latviešu nācija. Bet no varmāku puses ir pavēle: tu nedrīksti novākt šo slepkavības ieroci.’’. neatkariga.nra.lv/intervijas/369248-gundars-kalve-cilveks-kurs-nograva-jekabpils-okupantu-pieminekli-vinam-draud-cietums Gundars Kalve. Cilvēks, kurš nogrāva Jēkabpils okupantu “pieminekli”. Viņam draud cietums (nra.lv) ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ???? Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. Sīkāk...
Kultūras notikumu apskats 07.10.2021
Nemanot ir iestājies ilgi gaidītais rudens. Rudens ir ražas laiks, kad cilvēki novāc pavasarī sēto un vasarā kopto ražu, un gatavo krājumus ziemai. Šajā laikā mēs apjūsmojam visu to, ko Dabas Māte mums ir dāvājusi. Mēs izbaudām Dabas Mātes svētību. Diemžēl šo svētīgo ražas laiku aizēno kroņvīrusa pandēmija. Nelūgtais Covid-19 (kovid-19) vīruss ilgstoši mums neļauj pilnvērtīgi dzīvot. Lai atgrieztos pie ierastās dzīves, iesaku ikvienam Latvijas iedzīvotājam vakcinēties! Pašlaik vakcinācija pret Covid-19 (kovid-19) vīrusu ir vienīgā iespēja atgriezties pie ierastās dzīves. Nezaudēsim ticību Dabas Mātes varenībai, vakcinēsimies un dzīvosim drošībā! Iedegsim gaiši zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles un lūgsim visvareno Dabas Māti, lai Dabas Māte uzveic Covid-19 (kovid-19) vīrusu! Lūgsim Dabas Māti ar visu savu sirdi un dvēseli. Dabas Māte mūs nepametīs vienus nelaimē. Dabas Māte mums palīdzēs, jo mēs esam Dabas Mātes bērni.
Svētīgi, Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#vakcinācija #vakcinācijaPretCovid-19 #veselība #drošība #imunitāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #rituāli #lūgšanas #buršanās #LatvjuDievi #Pērkons #Pērkoņtēvs #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Māra #DievieteMāra #DzīvībasDieviete #NāvesDieviete #Māra–VeļuMāte # Māra–ZemesMāte #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Skolnieciņš Sīkāk...
Vismaz trīs Jēkabpils domes deputāti iesaistīti kriminālprocesos
Pirms diviem gadiem radās aizdomas par nekvalitatīvu ielu remontu Jēkabpilī.
“Pirmkārt, sagaidīsim rezultātus, otrkārt, skatīsimies, kas tieši tur nav kārtībā, tad lemsim. Objektam ir piecu gadu garantija. Tagad es nevaru teikt, kas būs, ja būs. Paskatīsimies, kādi būs rezultāti. Jācer, ka tie būs labi,” sacīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ("Gods kalpot mūsu Latvijai") Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top