Trešdiena,
20.Oktobris 2021
Vārda dienas: Leonīda, Leonīds, Сергей, Юлиан, Капитолина Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Lietuva sākusi izraidīt migrantus atpakaļ uz Baltkrieviju

03.08.2021
Lietuvas robežsargi aizvadītajā naktī uz robežas ar Baltkrieviju aizturējuši un likuši atgriezties Baltkrievijā vairākiem desmitiem migrantu, otrdien Lietuvas Radio apstiprināja iekšlietu ministres vietnieks Arnolds Abramavičs. Dažviet robežsargiem palīdzēja militārā policija un kinologi ar suņiem.

Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite pirmdien parakstīja rīkojumu, kas atļauj robežsargiem novirzīt nelegālos migrantus atpakaļ uz Baltkrieviju, lai viņi tur dotos uz robežkontroles punktiem vai diplomātiskajām pārstāvniecībām.

Ministre apgalvo, ka starptautiskās tiesības ļauj likt nelegālajiem imigrantiem doties atpakaļ, ja šāds lēmums ir pagaidu risinājums un migrantiem tiek piedāvāta alternatīva, lai lūgtu patvērumu, vēsta LRT.lt.

“Personas, kas apzināti mēģina šķērsot valsts robežu neatļautās vietās, jāuzskata par personām, kas plāno pastrādāt noziegumu, veicot nelegālu robežas šķērsošanu,” uzsvēra Bilotaite.

Ministre norāda, ka personām, kas ieradušās Baltkrievijā tūrisma nolūkā, nav nekādu ieganstu, kāpēc tās nevarētu doties atpakaļ uz dzimteni.

Aizvadītajā diennaktī Lietuvā aizturēti vēl 185 migranti, kas nelikumīgi šķērsojuši Lietuvas robežu no Baltkrievijas. Kopš šā gada sākuma aizturēto nelegālo imigrantu kopējais skaits sasniedzis 4026.

Lietuvas Iekšlietu ministrija uzskata, ka nelegālās migrācijas organizēšanā ir iesaistītas arī Baltkrievijas amatpersonas.

2021. gada vasarā ievērojami palielinājies migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas iekļūt Lietuvas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas.

Lietuvas amatpersonas uzskata, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu Lietuvu par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu. Lietuva šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu pret Eiropas Savienību.

Lai samazinātu migrantu plūsmu, Lietuva gar Baltkrievijas robežu plāno uzbūvēt četrus metrus augstu žogu.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Kultūras notikumu apskats 07.10.2021
Nemanot ir iestājies ilgi gaidītais rudens. Rudens ir ražas laiks, kad cilvēki novāc pavasarī sēto un vasarā kopto ražu, un gatavo krājumus ziemai. Šajā laikā mēs apjūsmojam visu to, ko Dabas Māte mums ir dāvājusi. Mēs izbaudām Dabas Mātes svētību. Diemžēl šo svētīgo ražas laiku aizēno kroņvīrusa pandēmija. Nelūgtais Covid-19 (kovid-19) vīruss ilgstoši mums neļauj pilnvērtīgi dzīvot. Lai atgrieztos pie ierastās dzīves, iesaku ikvienam Latvijas iedzīvotājam vakcinēties! Pašlaik vakcinācija pret Covid-19 (kovid-19) vīrusu ir vienīgā iespēja atgriezties pie ierastās dzīves. Nezaudēsim ticību Dabas Mātes varenībai, vakcinēsimies un dzīvosim drošībā! Iedegsim gaiši zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles un lūgsim visvareno Dabas Māti, lai Dabas Māte uzveic Covid-19 (kovid-19) vīrusu! Lūgsim Dabas Māti ar visu savu sirdi un dvēseli. Dabas Māte mūs nepametīs vienus nelaimē. Dabas Māte mums palīdzēs, jo mēs esam Dabas Mātes bērni.
Svētīgi, Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#vakcinācija #vakcinācijaPretCovid-19 #veselība #drošība #imunitāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #rituāli #lūgšanas #buršanās #LatvjuDievi #Pērkons #Pērkoņtēvs #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Māra #DievieteMāra #DzīvībasDieviete #NāvesDieviete #Māra–VeļuMāte # Māra–ZemesMāte #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Skolnieciņš Sīkāk...
Vismaz trīs Jēkabpils domes deputāti iesaistīti kriminālprocesos
Pirms diviem gadiem radās aizdomas par nekvalitatīvu ielu remontu Jēkabpilī.
“Pirmkārt, sagaidīsim rezultātus, otrkārt, skatīsimies, kas tieši tur nav kārtībā, tad lemsim. Objektam ir piecu gadu garantija. Tagad es nevaru teikt, kas būs, ja būs. Paskatīsimies, kādi būs rezultāti. Jācer, ka tie būs labi,” sacīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ("Gods kalpot mūsu Latvijai") Sīkāk...
Vismaz trīs Jēkabpils domes deputāti iesaistīti kriminālprocesos
gan jau ievēlēs atkal un varēs tālāk šeptēt:) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top