Svētdiena,
3.jūlijs 2022
Vārda dienas: Benita, Everita, Sulamīte, Verita, Глеб, Мефодий, Гурий, Инна Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Pasaulē

Vai saulespuķu sēklas kļūs par Ukrainas pretošānās simbolu?

26.02.2022


Kāds aculiecinieks nofilmējis
video, kā kāda civiliedzīvotāja Heņičeskas pilsētā Ukrainā konfrontējusi krievu karavīru: "Ņem šīs sēklas, lai tad, kad tu nomirsti, šeit augtu saulespuķes." Aculiecinieka un pašas sievietes ierakstu pārpublicējusi Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.

Putina režīms sācis masīvu uzbrukumu Ukrainai

24.02.2022


Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien agri no rīta pavēstīja, ka Krievija ir sākusi militāru operāciju Ukrainā un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus", ziņo Lsm.lv.


Volodimira Zelenska uzruna.

Vladimira Putina uzruna.Krievijas spēku ievešana Donbasā aktualizējusi jautājumu par Doneckas un Luhanskas robežām

22.02.2022


Krievijas prezidents Vladimirs Putins un arī Krievijas parlaments ir atzinuši Doneckas un Luhanskas separātistu pasludinātās “tautas republikas” Ukrainas austrumos, bet pašlaik nav skaidrs, cik lielu daļu Ukrainas teritorijas Krievija šādā veidā plāno pārņemt savā kontrolē, ziņo Lsm.lv.

Krievija piedraud ASV, pieprasa izvest amerikāņu karaspēku no Austrumeiropas

18.02.2022


Krievijas Ārlietu ministrija ceturtdien piedraudēja ASV ar “militāri tehniskiem” soļiem, ja Vašingtona arī turpmāk atteiksies izpildīt Maskavas prasības par “drošības garantiju” sniegšanu. Krievija pieprasa izvest visu ASV karaspēku no Austrumeiropas, tai skaitā no Baltijas valstīm, raksta Lsm.lv.

Krievija ziņo par karaspēka vienību atvilkšanu no Ukrainas robežas

16.02.2022

Krievijas Aizsardzības ministrija otrdien paziņoja, ka daļa no karavīriem, kuri ir izvietoti netālu no Ukrainas robežas, gatavojoties atgriezties bāzēs, jo ir izpildījuši savus mācību uzdevumus. Runa esot par vienībām no Krievijas bruņoto spēku Dienvidu un Rietumu kara apgabaliem, raksta Lsm.lv.

Britu karaliene Elizabete II tronī – jau 70 gadus

06.02.2022


Lielbritānijas karaliene Elizabete II 6. februārī atzīmē 70. gadadienu kopš kāpšanas britu impērijas tronī, raksta Lsm.lv.

Par jauno Covid-19 omikrona paveidu vēl zināms maz

29.11.2021

Ziņas jaunatklāto koronavīrusa omikrona paveidu ir jauns izaicinājums globālajā cīņā ar Covid-19 pandēmiju, kas izraisa veselības ekspertu, politiķu un uzņēmēju satraukumu.

Pasaulē protestē pret Covid-19 ierobežojumiem un vakcināciju

16.08.2021

Nedēļas nogalē daudzās pasaules valstīs notika iedzīvotāju protesti pret, viņuprāt, nepamatoto prasību publiskās vietās uzrādīt apliecinājumu par imunitāti pret Covid-19 un obligāto vakcināciju. Francijā un Taizemē policija bija spiesta pielietot asaru gāzi un citus speciālos līdzekļus.

Izvirdis vulkāns Etna

10.08.2021

Ar skaļu blīkšķi pamatīgu lavas klājumu izvirdis Eiropas lielākais vulkāns Etna, naksnīgajās debesīs izšaujot karstas pelnu plēksnes.

Lietuva sākusi izraidīt migrantus atpakaļ uz Baltkrieviju

03.08.2021

Lietuvas robežsargi aizvadītajā naktī uz robežas ar Baltkrieviju aizturējuši un likuši atgriezties Baltkrievijā vairākiem desmitiem migrantu, otrdien Lietuvas Radio apstiprināja iekšlietu ministres vietnieks Arnolds Abramavičs. Dažviet robežsargiem palīdzēja militārā policija un kinologi ar suņiem.

Grieķija piedzīvo smagāko karstuma vilni trijās desmitgadēs

03.08.2021

Grieķija šobrīd piedzīvo smagāko karstuma vilni trijās desmitgadēs, pirmdien paziņoja Grieķijas premjers Kiriaks Micotakis.

Lietuvā un Igaunijā strauji pieaug inficēšanās ar Covid-19

22.07.2021

Latvijas abās kaimiņvalstīs strauji palielinājusies Covid-19 izplatība. Lietuvā pēdējā diennaktī apstiprināti 176 jauni inficēšanās gadījumi, bet Igaunijā – 96.

Itālijā gavilē pēc uzvaras Eiropas futbola čempionātā

12.07.2021

Futbols ir pasaulē populārākais sporta veids, un 11. jūlijā daudzi sekoja līdzi Eiropas futbola čempionāta finālam, kur par kausu cīnījās Itālija un Anglija. Kad itāļi pēcspēles 11 metru sitienos nodrošināja uzvaru pār angļiem, itāļu līdzjutēji visā pasaulē gavilēja un rīkoja ielu ballītes.

ES sāk darboties digitālais Covid-19 sertifikāts

01.07.2021

Eiropas Savienībā (ES) ceturtdien, 1. jūlijā, sāks darboties digitālais Covid-19 sertifikāts, kam būs jāatvieglo ceļošana starp ES dalībvalstīm. Tomēr rīka izmantošanu var apdraudēt pirmo reizi Indijā atklātā koronavīrusa Covid-19 paveida straujā izplatīšanās Eiropā. Bet aviācijas nozares pārstāvji brīdina, ka digitālais sertifikāts var izraisīt haosu Eiropas lidostās.

ES spriež par vienotiem minimālās algas aprēķina principiem

05.05.2021

Eiropas Savienības (ES) valstu līderi šonedēļ pulcēsies Portugāles pilsētā Porto uz Sociālo samitu. Tā mērķis ir apspriest progresu, kas pēdējos gados ir panākts sociālā nodrošinājuma radīšanā eiropiešiem. Viens no svarīgākajiem priekšlikumiem šajā jomā ir vienoto minimālās algas noteikšanas principu izveidošana. Par šo jautājumu tagad šķēpi tiek lauzti Eiropas Parlamentā (EP).

Igaunijā nosaka jaunus ierobežojumus cīņā ar koronavīrusu

03.03.2021

Igaunijas valdība nolēmusi no sestdienas, 6.marta, noteikt jaunus ierobežojumus cīņā ar Covid-19, jo epidemoloģiskā situācija valstī turpina pasliktināties.

Eiropas Komisija rosina veidot Covid-19 "zaļās caurlaides"

02.03.2021

Eiropas Komisija gatavo normatīvos aktus, kas ļaus Eiropas Savienībā (ES) veidot pret Covid-19 vakcinēto un testēto cilvēku sarakstu. Nākotnē to varētu izmantot, lai regulētu cilvēku pārvietošanos un citas aktivitātes.

ES vadībai radikāli jāmaina stratēģija nevienlīdzības mazināšanai1

11.02.2021

Jau pirms koronavīrusa Covid-19 izraisītās krīzes Eiropas Savienībā (ES) bija augsta ienākumu nevienlīdzība un liels nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju skaits. Pēdējā gada laikā šīs problēmas ir padziļinājušās. Eiropas Komisija (EK) plāno investēt prāvus līdzekļus, lai palīdzētu mazināt vīrusa pandēmijas sekas, tāpēc arvien biežāk izskan aicinājumi ES vadībai nopietni pievērsties nabadzības un ienākumu nevienlīdzības mazināšanai. 

Bahamās izglābj 3 "mūsdienu Robinsonus"

11.02.2021

Bahamās izglābti trīs Kubas iedzīvotāji. Viņi uz neapdzīvotas salas bija spiesti pavadīt 33 dienas. 

Lietuvā atkal darbosies slēpošanas centri

03.02.2021

Lietuvas valdība atļāvusi atsākt darbu slēpošanas centriem. Tomēr pagaidām uz tiem varēs doties tikai attiecīgās pašvaldības iedzīvotāji.

Polijā darbu atsāk kultūras iestādes un iepirkšanās centri

02.02.2021

1. februārī Polijā darbu atsākušas daudzas Covid-19 pandēmijas dēļ slēgtās kultūras iestādes un tirdzniecības centri. Tomēr vismaz līdz martam būs slēgta lielākā daļa izglītības iestāžu.

Krievijas vakcīna pret Covid-19 «Sputnik V» uzrādījusi 91,6 efektivitāti

02.02.2021

Krievijas ražotā “Sputnik V” vakcīna pret Covid-19 uzrādījusi teju 92% efektivitāti. Par to liecina akadēmiskajā žurnālā “The Lancet” publicētie dati, kas iegūti jaunā trešās izmēģinājuma fāzes pētījuma laikā, kurā piedalījās 20 000 dalībnieku.

Breksita sekas: Lielbritānija vairs nebūs "Erasmus" programmā

01.02.2021

Lielbritānija vairs nepiedalīsies studentu mobilitātes programmā “Erasmus+”. Visvairāk uz Lielbritāniju un no šīs valsts devušies studenti, lai mācītos uzņēmējdarbības, mākslas vai veselības aprūpes studiju programmās. Latvijas studentiem tas gan nav bijis populārākais galamērķis. Arī ārpus “Erasmus” programmas studentiem arvien ir iespējas doties uz Lielbritāniju, taču mobilitāte būs sarežģītāka.

Daudzviet Eiropā lemj par jauniem ceļošanas ierobežojumiem

31.01.2006

Pēdējās nedēļas laikā vairākas Eiropas Savienības valstis lēmušas par papildu ceļošanas ierobežojumiem ar mērķi novērst tālāku Covid-19 izplatību sabiedrībā. Īpašas bažas ir par jaunajiem Covid-19 paveidiem, kuri varot būt vēl lipīgāki.

Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Что такое Пасха? Почему Пасху на английском языке называют «Easter», а не «Passover»? Почему Пасха на немецком языке называется «Ostern»? Сегодня я отвечу на эти вопросы. С незапамятных времён на северо-западе Европы (Архипелаг Британских островов) и в центральной Европе (нынешняя территория Германии, Австрии, Швейцарии, Бельгии, Люксембурга, Лихтенштейна) покланялись Богине весны и рассвета Остаре. Богиню Остару искренне почитали. Англо-саксонцам Богиня Остара была известна как Eostre, а германцы Богиню Остару знали как Oestre. Эта добрая, весёлая Богиня приносит в мир весну и свет. Она пробуждает природу от зимнего сна и дарует плодородие. Богиню Остару по всюду сопровождают Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики), они её верные спутники. Легенда гласит, что Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) кладут разноцветные, пёстрые яйца. Кто их находит, того ждёт счастье. Пасха — это праздник Богини Остары. Пасха — это время Богини Остары. Этот праздник отмечали ещё тогда, когда раввин Исус Христос не был родившись. Даже после наступления эпохи христианства, древние традиции никуда не пропали. Не крестовые походы, не суды инквизиции не могли уничтожить людскую любовь к Богине Остаре. Христианский термин «Passover» для обозначения Пасхи так и не смог прижиться в умах людей. Пасха все ровно несёт имя Богини Остары. Смысл Пасхи — это воссоединение человека с природой и понимание того, что человек — это часть природы. Будем праздновать Пасху ответственно. Позаботимся о природе вокруг нас. И тогда благодать Богини Остары будет сопровождать нас везде, где мы есть. Счастливой Пасхи!
С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022. Sīkāk...
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Kas ir Lieldienas? Kāpēc Lieldienas angļu valodā sauc par «Easter», nevis par «Passover»? Kāpēc Lieldienas vācu valodā sauc par «Ostern»? Šodien es atbildēšu uz šiem jautājumiem. Kopš aizvēsturiskiem laikiem Eiropas ziemeļrietumos (Britu salu arhipelāgā) un Centrāleiropā (tagadējā Vācijas, Austrijas, Šveices, Beļģijas, Luksemburgas, Lihtenšteinas teritorijā) pielūdza un godāja pavasara un rītausmas Dievieti Ostaru. Anglosakšiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Eostre, bet ģermāņiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Oestre. Šī labsirdīgā, sirsnīgā un mīļa Dieviete dāvā pasaulei pavasari un gaismu. Viņa atmodina dabu no ziemas miega un atnes auglību. Dievieti Ostaru pavada Lieldienu zaķi (Lieldienu truši), tie ir viņas uzticamie pavadoņi. Leģenda vēsta, ka Lieldienu zaķi (Lieldienu truši) dēj krāsainas, raibas olas. Kas tās atrod, to sagaida laime. Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki. Lieldienas ir Dievietes Ostaras laiks. Šo svētku svinēšana notika vel tad, kad rabīns Jēzus Kristus nebija vel dzimis. Pat iestājoties kristietības laikmetam, senās tradīcijas nekur nepazuda. Nedz krusta kari, nedz inkvizīcijas tiesas nespēja iznīcināt cilvēku mīlestību pret Dievieti Ostaru. Kristiešu piedāvātais termins «Passover» Lieldienu apzīmēšanai tā arī nespēja iedzīvoties ļaužu prātos. Lieldienas tik un tā nes Dievietes Ostaras vārdu. Lieldienu būtība ir tuvināt cilvēku tuvāk dabai un atziņai, ka cilvēks ir dabas daļa. Svinēsim Lieldienas atbildīgi. Rūpēsimies par apkārt esošo dzīvo dabu. Un tad Dievietes Ostaras svētība pavadīs mūs visur, kur vien mēs ejam. Priecīgas Lieldienas!
Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022.
Sīkāk...
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Наступила Пасха. Просыпается природа, а сердца людей наполняются надеждой. Богиня весны и рассвета Остара принесла нам весну и свет. Трава зеленеет, ростки проснулись от зимнего сна, листва распускаться. Бабочки летают. Солнце светит. Весеннее настроение наполняет нас душевном теплом. Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) спрятали везде разные, разноцветные яйца. Жизнь празднует свою победу. Благодать Богини Остары окружает нас. В это праздничное время поблагодарим Богиню Остару за всё хорошее, что Богиня Остара нам сделала. Будем благодарны Богине Остаре за её заботу и усилия. Богиня Остара очень добродушная. Она любит каждого человека независимо от веры, происхождения, поступков, мировоззрения или других признаков. Она приветлива к каждому верующему, кто ей молиться и кто её почитает. Богиня Остара способна прогнать тьму и грусть, она способна даровать плодородие и жизнь. Надо только ей помолиться, и она поможет. В жизни может идти по-разному. Несмотря на всё сохраним в душе свет. Сохраним надежду и веру. Мы не одни. Богиня Остара всегда с нами. И её сила наполняет каждое сердце светом.
С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022.
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top