Pirmdiena,
15.jūlijs 2024
Vārda dienas: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks, Фотий, Ювеналий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Pasaulē

Vai saulespuķu sēklas kļūs par Ukrainas pretošānās simbolu?

26.02.2022


Kāds aculiecinieks nofilmējis
video, kā kāda civiliedzīvotāja Heņičeskas pilsētā Ukrainā konfrontējusi krievu karavīru: "Ņem šīs sēklas, lai tad, kad tu nomirsti, šeit augtu saulespuķes." Aculiecinieka un pašas sievietes ierakstu pārpublicējusi Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.

Putina režīms sācis masīvu uzbrukumu Ukrainai

24.02.2022


Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien agri no rīta pavēstīja, ka Krievija ir sākusi militāru operāciju Ukrainā un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus", ziņo Lsm.lv.


Volodimira Zelenska uzruna.

Vladimira Putina uzruna.Krievijas spēku ievešana Donbasā aktualizējusi jautājumu par Doneckas un Luhanskas robežām

22.02.2022


Krievijas prezidents Vladimirs Putins un arī Krievijas parlaments ir atzinuši Doneckas un Luhanskas separātistu pasludinātās “tautas republikas” Ukrainas austrumos, bet pašlaik nav skaidrs, cik lielu daļu Ukrainas teritorijas Krievija šādā veidā plāno pārņemt savā kontrolē, ziņo Lsm.lv.

Krievija piedraud ASV, pieprasa izvest amerikāņu karaspēku no Austrumeiropas

18.02.2022


Krievijas Ārlietu ministrija ceturtdien piedraudēja ASV ar “militāri tehniskiem” soļiem, ja Vašingtona arī turpmāk atteiksies izpildīt Maskavas prasības par “drošības garantiju” sniegšanu. Krievija pieprasa izvest visu ASV karaspēku no Austrumeiropas, tai skaitā no Baltijas valstīm, raksta Lsm.lv.

Krievija ziņo par karaspēka vienību atvilkšanu no Ukrainas robežas

16.02.2022

Krievijas Aizsardzības ministrija otrdien paziņoja, ka daļa no karavīriem, kuri ir izvietoti netālu no Ukrainas robežas, gatavojoties atgriezties bāzēs, jo ir izpildījuši savus mācību uzdevumus. Runa esot par vienībām no Krievijas bruņoto spēku Dienvidu un Rietumu kara apgabaliem, raksta Lsm.lv.

Britu karaliene Elizabete II tronī – jau 70 gadus

06.02.2022


Lielbritānijas karaliene Elizabete II 6. februārī atzīmē 70. gadadienu kopš kāpšanas britu impērijas tronī, raksta Lsm.lv.

Par jauno Covid-19 omikrona paveidu vēl zināms maz

29.11.2021

Ziņas jaunatklāto koronavīrusa omikrona paveidu ir jauns izaicinājums globālajā cīņā ar Covid-19 pandēmiju, kas izraisa veselības ekspertu, politiķu un uzņēmēju satraukumu.

Pasaulē protestē pret Covid-19 ierobežojumiem un vakcināciju

16.08.2021

Nedēļas nogalē daudzās pasaules valstīs notika iedzīvotāju protesti pret, viņuprāt, nepamatoto prasību publiskās vietās uzrādīt apliecinājumu par imunitāti pret Covid-19 un obligāto vakcināciju. Francijā un Taizemē policija bija spiesta pielietot asaru gāzi un citus speciālos līdzekļus.

Izvirdis vulkāns Etna

10.08.2021

Ar skaļu blīkšķi pamatīgu lavas klājumu izvirdis Eiropas lielākais vulkāns Etna, naksnīgajās debesīs izšaujot karstas pelnu plēksnes.

Lietuva sākusi izraidīt migrantus atpakaļ uz Baltkrieviju

03.08.2021

Lietuvas robežsargi aizvadītajā naktī uz robežas ar Baltkrieviju aizturējuši un likuši atgriezties Baltkrievijā vairākiem desmitiem migrantu, otrdien Lietuvas Radio apstiprināja iekšlietu ministres vietnieks Arnolds Abramavičs. Dažviet robežsargiem palīdzēja militārā policija un kinologi ar suņiem.

Grieķija piedzīvo smagāko karstuma vilni trijās desmitgadēs

03.08.2021

Grieķija šobrīd piedzīvo smagāko karstuma vilni trijās desmitgadēs, pirmdien paziņoja Grieķijas premjers Kiriaks Micotakis.

Lietuvā un Igaunijā strauji pieaug inficēšanās ar Covid-19

22.07.2021

Latvijas abās kaimiņvalstīs strauji palielinājusies Covid-19 izplatība. Lietuvā pēdējā diennaktī apstiprināti 176 jauni inficēšanās gadījumi, bet Igaunijā – 96.

Itālijā gavilē pēc uzvaras Eiropas futbola čempionātā

12.07.2021

Futbols ir pasaulē populārākais sporta veids, un 11. jūlijā daudzi sekoja līdzi Eiropas futbola čempionāta finālam, kur par kausu cīnījās Itālija un Anglija. Kad itāļi pēcspēles 11 metru sitienos nodrošināja uzvaru pār angļiem, itāļu līdzjutēji visā pasaulē gavilēja un rīkoja ielu ballītes.

ES sāk darboties digitālais Covid-19 sertifikāts

01.07.2021

Eiropas Savienībā (ES) ceturtdien, 1. jūlijā, sāks darboties digitālais Covid-19 sertifikāts, kam būs jāatvieglo ceļošana starp ES dalībvalstīm. Tomēr rīka izmantošanu var apdraudēt pirmo reizi Indijā atklātā koronavīrusa Covid-19 paveida straujā izplatīšanās Eiropā. Bet aviācijas nozares pārstāvji brīdina, ka digitālais sertifikāts var izraisīt haosu Eiropas lidostās.

ES spriež par vienotiem minimālās algas aprēķina principiem

05.05.2021

Eiropas Savienības (ES) valstu līderi šonedēļ pulcēsies Portugāles pilsētā Porto uz Sociālo samitu. Tā mērķis ir apspriest progresu, kas pēdējos gados ir panākts sociālā nodrošinājuma radīšanā eiropiešiem. Viens no svarīgākajiem priekšlikumiem šajā jomā ir vienoto minimālās algas noteikšanas principu izveidošana. Par šo jautājumu tagad šķēpi tiek lauzti Eiropas Parlamentā (EP).

Igaunijā nosaka jaunus ierobežojumus cīņā ar koronavīrusu

03.03.2021

Igaunijas valdība nolēmusi no sestdienas, 6.marta, noteikt jaunus ierobežojumus cīņā ar Covid-19, jo epidemoloģiskā situācija valstī turpina pasliktināties.

Eiropas Komisija rosina veidot Covid-19 "zaļās caurlaides"

02.03.2021

Eiropas Komisija gatavo normatīvos aktus, kas ļaus Eiropas Savienībā (ES) veidot pret Covid-19 vakcinēto un testēto cilvēku sarakstu. Nākotnē to varētu izmantot, lai regulētu cilvēku pārvietošanos un citas aktivitātes.

ES vadībai radikāli jāmaina stratēģija nevienlīdzības mazināšanai1

11.02.2021

Jau pirms koronavīrusa Covid-19 izraisītās krīzes Eiropas Savienībā (ES) bija augsta ienākumu nevienlīdzība un liels nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju skaits. Pēdējā gada laikā šīs problēmas ir padziļinājušās. Eiropas Komisija (EK) plāno investēt prāvus līdzekļus, lai palīdzētu mazināt vīrusa pandēmijas sekas, tāpēc arvien biežāk izskan aicinājumi ES vadībai nopietni pievērsties nabadzības un ienākumu nevienlīdzības mazināšanai. 

Bahamās izglābj 3 "mūsdienu Robinsonus"

11.02.2021

Bahamās izglābti trīs Kubas iedzīvotāji. Viņi uz neapdzīvotas salas bija spiesti pavadīt 33 dienas. 

Lietuvā atkal darbosies slēpošanas centri

03.02.2021

Lietuvas valdība atļāvusi atsākt darbu slēpošanas centriem. Tomēr pagaidām uz tiem varēs doties tikai attiecīgās pašvaldības iedzīvotāji.

Polijā darbu atsāk kultūras iestādes un iepirkšanās centri

02.02.2021

1. februārī Polijā darbu atsākušas daudzas Covid-19 pandēmijas dēļ slēgtās kultūras iestādes un tirdzniecības centri. Tomēr vismaz līdz martam būs slēgta lielākā daļa izglītības iestāžu.

Krievijas vakcīna pret Covid-19 «Sputnik V» uzrādījusi 91,6 efektivitāti

02.02.2021

Krievijas ražotā “Sputnik V” vakcīna pret Covid-19 uzrādījusi teju 92% efektivitāti. Par to liecina akadēmiskajā žurnālā “The Lancet” publicētie dati, kas iegūti jaunā trešās izmēģinājuma fāzes pētījuma laikā, kurā piedalījās 20 000 dalībnieku.

Breksita sekas: Lielbritānija vairs nebūs "Erasmus" programmā

01.02.2021

Lielbritānija vairs nepiedalīsies studentu mobilitātes programmā “Erasmus+”. Visvairāk uz Lielbritāniju un no šīs valsts devušies studenti, lai mācītos uzņēmējdarbības, mākslas vai veselības aprūpes studiju programmās. Latvijas studentiem tas gan nav bijis populārākais galamērķis. Arī ārpus “Erasmus” programmas studentiem arvien ir iespējas doties uz Lielbritāniju, taču mobilitāte būs sarežģītāka.

Daudzviet Eiropā lemj par jauniem ceļošanas ierobežojumiem

31.01.2006

Pēdējās nedēļas laikā vairākas Eiropas Savienības valstis lēmušas par papildu ceļošanas ierobežojumiem ar mērķi novērst tālāku Covid-19 izplatību sabiedrībā. Īpašas bažas ir par jaunajiem Covid-19 paveidiem, kuri varot būt vēl lipīgāki.

Nedēļas skaitlis
No 1. jūnija Jēkabpils novada administratīvajā teritorijā deklarētajiem vecuma pensiju sasniegušajiem iedzīvotājiem (pensionāriem, kuriem ir tiesības uz valsts sociālās apdrošināšanas pensiju), uzrādot braukšanas atvieglojumu apliecinošu dokumentu – maksa ir 0,20 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Latvijas Pasts pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas naudas pārvedumu pieņemšanu un izmaksu, preses izdevumu piegādi un tirdzniecību, nesūtīs komercsūtījumus
Pasaule atbalsta Ukrainu.
Ukraiņi ir bezgala pateicīgi visai pasaulei par sniegto beznosacījuma atbalstu savai valstij. Civilizētā pasaule pauž politisku solidaritāti, sniedz militāro bruņojumu un humāno palīdzību, kā arī ievieš bargas sankcijas, ar mērķi liegt Krievijai iespējas īstenot asiņaino karu pret Ukrainas tautu. Valstu valdības, starptautiskas organizācijas, biznesa segments, slavenības un citi cilvēki no vairākiem valstu desmitiem drosmīgi atbalsta Ukrainu cīņā par mieru Eiropā. Civilizētās pasaules nostāja un rīcība rāda, ka civilizētajā pasaulē nav vietas barbarismam, varmācībai un agresijai, kuru tagad atklāti demonstrē Krievija. 141 pasaules valsts pauda savu solidaritāti ar Ukrainu, kad 2022. gada 2. martā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju, kas pieprasa Krievijai nekavējoties izbeigt militāro agresiju Ukrainā.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
Latvijas Pasts pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas naudas pārvedumu pieņemšanu un izmaksu, preses izdevumu piegādi un tirdzniecību, nesūtīs komercsūtījumus
The world stands with Ukraine.
Ukrainians are deeply thankful for the unprecedented wave of support for Ukraine from around the world. The whole world is demonstrating political solidarity, providing military equipment, and humanitarian aid, and imposing sanctions in an effort to limit Russia’s ability to finance and conduct its brutal war of aggression against the people of Ukraine. Governments, international organizations, businesses, celebrities, and regular citizens from dozens of different countries stand strong with Ukraine in the fight for peace and freedom in Europe. The actions and statements of the global community have shown that there is no place in the civilized world for the barbaric and monstrous aggression that Russia is demonstrating now. 141 countries openly showed their solidarity with Ukraine on 2 March when the UN General Assembly overwhelmingly adopted a resolution demanding that Russia immediately end its military operations in Ukraine.
All the best, Skolniecins
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
Latvijas Pasts pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas naudas pārvedumu pieņemšanu un izmaksu, preses izdevumu piegādi un tirdzniecību, nesūtīs komercsūtījumus
Мир поддерживает Украину.
Украинцы чрезвычайно благодарны за беспрецедентную волну поддержки своей страны по всему миру. Сознательное общество демонстрирует политическую солидарность, предоставляет военное оборудование, гуманитарную помощь и вводит санкции в попытке ограничить возможности России финансировать и вести жестокую агрессивную войну против народа Украины. Правительства, международные организации, бизнес, знаменитости и обычные граждане из десятков стран мира решительно поддерживают Украину в борьбе за мир и свободу в Европе. Действия и заявления мирового сообщества показали, что в цивилизованном мире нет места варварской и чудовищной агрессии, которую сейчас демонстрирует Россия. 141 страна открыто продемонстрировала свою солидарность с Украиной 2. марта, когда Генеральная Ассамблея ООН подавляющим большинством голосов приняла резолюцию, требующую от России немедленно прекратить военные действия в Украине.
С уважением, Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
# Украина #Ukraine #24.02.2022. # война в Украине # Российско – Украинская Война #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #ЛатвийскиеБоги #LatvianGods #Перконс #БогПерконс #Перконс– ОтецНебес #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Мара #БогиняМара #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Лайма #БогиняЛайма #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #диевтуры #диевтуриба #язычники #pagans #paganism #многобожники #heathens #heathenry #политеисты #polytheists #polytheism Sīkāk...
facebook draugiem
Top