Trešdiena,
18.maijs 2022
Vārda dienas: Ēriks, Inese, Inesis, Ирина, Яков Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Zemgalē pērn samazinājies reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits

23.02.2022 daugavpilszinas.lv


Aizvadītā gada 12 mēnešos Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā kopā reģistrēti 4193 noziedzīgi nodarījumi, kas ir par 631 noziedzīgiem nodarījumiem jeb 13,1% mazāk salīdzinājumā ar 2020. gada analoģisku laika posmu.


K
opējais reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaitasamazinājums ir izskaidrojams ar to, ka par 27,4% jeb 761 gadījumu ir samazinājies reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits pret īpašumu. Aizvadītajā gadā tika reģistrētas 537 zādzības, kas ir par 258 jeb 32,5% mazāk nekā 2020. gadā, tajā skaitā 411 zādzības ar iekļūšanu, kas ir par 191 jeb 31,7% mazāk.


Pārsvarā zādzības ar iekļūšanu ir no mājokļiem, kur apdraudējuma priekšmeti ir sadzīves tehnika, trimmeri, zāles pļāvēji, motorzāģi, elektroinstrumenti, datortehnika, mobilie telefoni, zeltlietas un nauda. Jāatzīmē, ka izplatītākie iekļūšanas veidi mājoklī praktiski nav mainījušies, un joprojām lielākoties mājoklī tiek iekļūts, uzlaužot durvis vai durvju slēdzeni.


Joprojām ir aktuālas krāpšanas interneta vidē. Tiek izmantota cilvēku uzticēšanās, lētticība, vēlme iegūt ātru un vieglu peļņu. Aizvadītajā gadā pavisam kopā reģistrēti 315 gadījumi, kad iedzīvotājiem zvanījuši cilvēki, kuri uzdevušies par banku darbiniekiem. 266 gadījumos krāpnieku nodomi nerealizējās, diemžēl 49 gadījumos tika sākti kriminālprocesi un kopējie materiālie zaudējumi sasniedza 202 614, 57 eiro. Saistībā ar viltus saitēm, kas vizuāli atgādina „Whatsapp” un „DPD Latvija” saites pērn reģistrēti 114 gadījumi. 94 gadījumos krāpšanās netika realizēta, bet 20 gadījumos tika sākti kriminālprocesi un kopējie materiālie zaudējumi sasniedza 11 306, 69 eiro. Tāpat likumsargi 2020. gadāreģistrēja 13 mēģinājumus apkrāpt iedzīvotājus darījumos ar kriptovalūtāmun par svešas mantas iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos, tika sākti 3 kriminālprocesi un kopējie materiālie zaudējumi sasniedza 24 274,77 eiro. Četri kriminālprocesi tika sākti par gadījumiem, kad nepazīstamas personas dēvēja sevi par finanšu brokeriem, kā rezultātā notika investīciju ieguldīšana apšaubāmās tīmekļvietnēs un kopējais zaudējumu apmērs sasniedza 47 316,54 eiro.


Zemgales reģiona pārvaldes teritorijā joprojām aktuāla nereģistrēto ieroču un munīcijas glabāšana, proti, joprojām izplatītas ir malu medības un daudzās lauku mājās ir nereģistrēti ieroči. Veicot sankcionētas kratīšanas kopā visā Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā,
izņemti šādi ieroči un munīcija:

·         medību bises –11

·         gāzes pistoles –8

·         gāzes patronas– 32 gab. un viena aptvere

·         pneimatiskā šautene bez identifikācijas numura –2

·         mazkalibra patronas –72 gab.

·         pistoles – 6,

·         Patronas – 643

·         Medību patronas – 89

·         Signālpatronas (trokšņu) – 132

·         Triecienšautenes AKM–1 gab.

§  AK–2 gab.

§  MP–1 gab.

§  MOSIN – 1

·         Patšautene/ložmetējs M52–1

·         Šautenes stobrs–2

·         Šautene CZ –1

·         Granāta–2

·         Šaujamieroča durklis –1

·         Karabīne–1

·         Mazkalibra tipa karabīne –1

·         Šaujampulvera iepakojumi –5 gab.

           

Aizdomās par atrašanos narkotisko vielu reibumā uz Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibuma ekspertīzes nodaļu likumsargi aizvadītajā gadā ir nogādājuši 581 personu – par 95 personām vairāk nekā 2020. gadā. Tāpat tika konstatēts 31 narkotisko vielu pārdozēšanas gadījums, no kuriem četri diemžēl ar letālām sekām. No nelikumīgas narkotisko vielu aprites izņemtas šādas narkotiskās un psihotropās vielas:

·         Amfetamīns– 1167,3 g

·         MDMA tabletes – 2696 tabletes; 16,1963 g

·         Marihuāna – 504,8 g

·         Nežāvēta marihuāna – 3 475 g

·         Žāvēta marihuāna – 1 269,1732 g

·         Marihuānas stādi – 361 gab.

·         Metamfetamīns – 46,865g

·         Izotonitazēns – 710,5313 g

·         Kokaīns – 271,0679 g

·         LSD markas – 187 gab.Saistībā ar akcizēto preču apriti Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā apturēta darbība vienai noziedzīgai grupai un kopumā izņemti:

·         1705,67 litri nelegāla alkohola

·         1827907 gabali cigarešu

·         7467 litri dīzeļdegvielasTāpat jāpiemin, ka aizvadītā gada decembrī Kriminālpolicijas biroja darbinieki kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās un par piesavināšanos nelielā apmērā.


Minētajā kriminālprocesā izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka noziedzīgu nodarījumu izdarījusī persona internetā bija ievietojusi sludinājumu ar informāciju, ka tiek tirgota pirts. Ieinteresētās personas, kuras vēlējās iegādāties pirti, sazinājās ar sludinājuma autoru, veica naudas pārskaitījumu par pirts iegādi, taču to nesaņēma, ne arī viņiem tika atgriezta nauda. Policisti aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja četras personas, no kurām vienai tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Jāpiebilst, ka izmeklēšanas gaitā likumsargi konstatēja sešpadsmit šāda krāpšanas epizodes, kurās tika nodarīti materiālie zaudējumi kopsummā par 12 000 eiro.


Foto: Pixabay.com

 

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Что такое Пасха? Почему Пасху на английском языке называют «Easter», а не «Passover»? Почему Пасха на немецком языке называется «Ostern»? Сегодня я отвечу на эти вопросы. С незапамятных времён на северо-западе Европы (Архипелаг Британских островов) и в центральной Европе (нынешняя территория Германии, Австрии, Швейцарии, Бельгии, Люксембурга, Лихтенштейна) покланялись Богине весны и рассвета Остаре. Богиню Остару искренне почитали. Англо-саксонцам Богиня Остара была известна как Eostre, а германцы Богиню Остару знали как Oestre. Эта добрая, весёлая Богиня приносит в мир весну и свет. Она пробуждает природу от зимнего сна и дарует плодородие. Богиню Остару по всюду сопровождают Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики), они её верные спутники. Легенда гласит, что Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) кладут разноцветные, пёстрые яйца. Кто их находит, того ждёт счастье. Пасха — это праздник Богини Остары. Пасха — это время Богини Остары. Этот праздник отмечали ещё тогда, когда раввин Исус Христос не был родившись. Даже после наступления эпохи христианства, древние традиции никуда не пропали. Не крестовые походы, не суды инквизиции не могли уничтожить людскую любовь к Богине Остаре. Христианский термин «Passover» для обозначения Пасхи так и не смог прижиться в умах людей. Пасха все ровно несёт имя Богини Остары. Смысл Пасхи — это воссоединение человека с природой и понимание того, что человек — это часть природы. Будем праздновать Пасху ответственно. Позаботимся о природе вокруг нас. И тогда благодать Богини Остары будет сопровождать нас везде, где мы есть. Счастливой Пасхи!
С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022. Sīkāk...
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Kas ir Lieldienas? Kāpēc Lieldienas angļu valodā sauc par «Easter», nevis par «Passover»? Kāpēc Lieldienas vācu valodā sauc par «Ostern»? Šodien es atbildēšu uz šiem jautājumiem. Kopš aizvēsturiskiem laikiem Eiropas ziemeļrietumos (Britu salu arhipelāgā) un Centrāleiropā (tagadējā Vācijas, Austrijas, Šveices, Beļģijas, Luksemburgas, Lihtenšteinas teritorijā) pielūdza un godāja pavasara un rītausmas Dievieti Ostaru. Anglosakšiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Eostre, bet ģermāņiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Oestre. Šī labsirdīgā, sirsnīgā un mīļa Dieviete dāvā pasaulei pavasari un gaismu. Viņa atmodina dabu no ziemas miega un atnes auglību. Dievieti Ostaru pavada Lieldienu zaķi (Lieldienu truši), tie ir viņas uzticamie pavadoņi. Leģenda vēsta, ka Lieldienu zaķi (Lieldienu truši) dēj krāsainas, raibas olas. Kas tās atrod, to sagaida laime. Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki. Lieldienas ir Dievietes Ostaras laiks. Šo svētku svinēšana notika vel tad, kad rabīns Jēzus Kristus nebija vel dzimis. Pat iestājoties kristietības laikmetam, senās tradīcijas nekur nepazuda. Nedz krusta kari, nedz inkvizīcijas tiesas nespēja iznīcināt cilvēku mīlestību pret Dievieti Ostaru. Kristiešu piedāvātais termins «Passover» Lieldienu apzīmēšanai tā arī nespēja iedzīvoties ļaužu prātos. Lieldienas tik un tā nes Dievietes Ostaras vārdu. Lieldienu būtība ir tuvināt cilvēku tuvāk dabai un atziņai, ka cilvēks ir dabas daļa. Svinēsim Lieldienas atbildīgi. Rūpēsimies par apkārt esošo dzīvo dabu. Un tad Dievietes Ostaras svētība pavadīs mūs visur, kur vien mēs ejam. Priecīgas Lieldienas!
Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022.
Sīkāk...
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Наступила Пасха. Просыпается природа, а сердца людей наполняются надеждой. Богиня весны и рассвета Остара принесла нам весну и свет. Трава зеленеет, ростки проснулись от зимнего сна, листва распускаться. Бабочки летают. Солнце светит. Весеннее настроение наполняет нас душевном теплом. Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) спрятали везде разные, разноцветные яйца. Жизнь празднует свою победу. Благодать Богини Остары окружает нас. В это праздничное время поблагодарим Богиню Остару за всё хорошее, что Богиня Остара нам сделала. Будем благодарны Богине Остаре за её заботу и усилия. Богиня Остара очень добродушная. Она любит каждого человека независимо от веры, происхождения, поступков, мировоззрения или других признаков. Она приветлива к каждому верующему, кто ей молиться и кто её почитает. Богиня Остара способна прогнать тьму и грусть, она способна даровать плодородие и жизнь. Надо только ей помолиться, и она поможет. В жизни может идти по-разному. Несмотря на всё сохраним в душе свет. Сохраним надежду и веру. Мы не одни. Богиня Остара всегда с нами. И её сила наполняет каждое сердце светом.
С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022.
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top