Svētdiena,
3.jūlijs 2022
Vārda dienas: Benita, Everita, Sulamīte, Verita, Глеб, Мефодий, Гурий, Инна Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Notikumi

Aizvadītajā gadā Zemgalē samazinājies ceļu satiksmes negadījumos cietušo un bojā gājušo personu skaits

23.02.2022


2021. gadā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā satiksmes uzraudzības jomā pavisam kopā tika reģistrēti 29 530 administratīvie pārkāpumi. Tieši tāpat kā 2020. gadā viens no visbiežāk reģistrētajiem pārkāpumiem bija atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana – likumsargi reģistrēja 12 785 gadījumus ar pārāk steidzīgiem autovadītājiem.

Zemgalē pērn samazinājies reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits

23.02.2022


Aizvadītā gada 12 mēnešos Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā kopā reģistrēti 4193 noziedzīgi nodarījumi, kas ir par 631 noziedzīgiem nodarījumiem jeb 13,1% mazāk salīdzinājumā ar 2020. gada analoģisku laika posmu.

Jēkabpilietim izkrāpti vairāk nekā 1,9 tūkstoši eiro

10.12.2021

Kāds Jēkabpils iedzīvotājs mobilajā tālrunī saņēma īsziņu, kurā bija rakstīts, ka viņa bankas konts ir apdraudēts, tāpēc, izmantojot norādīto saiti, jāatver vietne, kurā jāievada bankas konta piekļuves dati. 

NVD anulējis pirmos 12 viltotos Covid-19 sertifikātus

25.08.2021

Nacionālais veselības dienests (NVD), pamatojoties uz līdz šim saņemto informāciju no Valsts policijas, ir anulējis pirmos 12 viltotos Covid-19 sertifikātus, apliecināja NVD.

Jēkabpils novadā mežā bija apmaldījušies cilvēki

13.08.2021

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 12. augusta plkst. 6.30 līdz 13. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Šogad septiņos mēnešos uz ceļa gājuši bojā 69 cilvēki

10.08.2021

Šī gada septiņos mēnešos uz ceļiem bojā gājuši 69 cilvēki, bet pērn tādā pašā laika posmā bija gājuši bojā 63 cilvēki, Latvijas Radio pastāstīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Ceļu satiksmes negadījumā Salas pagastā cietusi sieviete

03.08.2021

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī saņemta informācija par 21 gadījumu, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā, vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Ceļu satiksmes uzraudzības jomā pieņemti 15 administratīvo pārkāpumu lēmumi. Reģistrēti 3 ceļu satiksmes negadījumi ar vienu fiziski cietušo personu.

Jēkabpils novadā izņem, iespējams, narkotiskās vielas saturošus augus

22.07.2021

20. jūlijā Jēkabpils novadā meža apvidū likumsargi izņēma 195, iespējams, narkotiskās vielas saturošus augus. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Jēkabpilī, vīrietim par agresīvu uzvedību policija piemēro nauda sodu

13.07.2021

12. jūlijā Jēkabpils autoostā vīrietis, būdams alkohola reibumā, pārkāpa vispārpieņemtās uzvedības normas un traucēja personu mieru, kā arī vēlāk nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Par notikušo tika sākti 2 administratīvā pārkāpuma procesi un vīrietim piemēroti naudas sodi kopumā par 130 eiro.

Sprādzienā Jēkabpilī vīrietis gūst plašus ķermeņa apdegumus

09.07.2021

8. jūlijā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī tika saņemta informācija, ka Jēkabpilī kādā daudzdzīvokļu mājā ir noticis sprādziens. Dzīvoklī, kurā notika eksplozija, tika konstatēts vīrietis, kurš bija guvis plašus termiskus ķermeņa apdegumus. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Atašienes pagastā gājis bojā motocikla vadītājs

28.06.2021

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī saņemta informācija par 16 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā, vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Ceļu satiksmes uzraudzības jomā pieņemti 16 administratīvo pārkāpumu lēmumi. Par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā sākts viens administratīvā pārkāpuma process. Reģistrēts viens ceļu satiksmes negadījums bez fiziski cietušām personām.

Autovadītājs alkohola reibumā, cenšas aizbēgt no policistiem

09.06.2021

Svētdien, 6. jūnijā, likumsargi saņēma informāciju, ka kāda transportlīdzekļa vadītājs, iespējams, ir sēdies pie stūres, būdams alkohola reibumā. Norādītajām pazīmēm atbilstoša automašīna tika pamanīta Jēkabpils novadā, taču tās vadītājs nepakļāvās amatpersonu prasībām apturēt transportlīdzekli un sāka bēgšanu. Automašīna tika apturēta Jēkabpilī, un par notikušo ir sākts viens kriminālprocess un 2 administratīvo pārkāpumu procesi. 

Jēkabpilī apzog un izposta māju pagalmus

13.05.2021

Naktī uz 23. aprīli, Jēkabpilī, nozagts soliņš, kas nesen bija uzlikts pie Draudzības alejas 23. mājas ieejas. Savukārt aizvadītajās dienās no Viesītes ielas 18. mājas ieejas pazudusi atkritumu urna, informē SIA JK Namu pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Skolniece.

Uzsāk kriminālprocesu pret pašvaldības deputātu būvuzņēmumu

12.05.2021

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2021. gada februārī uzsāka kriminālprocesu par būvniecības nozares uzņēmumā veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksu, izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā. Uzņēmuma amatpersona ir pilsētas domes deputāts, kura uzņēmums vairāku gadu garumā regulāri piedalījās un uzvarēja pašvaldību rīkotajos iepirkumos, portālu "Delfi" informēja VID Sabiedrisko attiecību daļa.

Ātruma kontroles maratonā pieķerts 551 ātrumpārkāpējs

23.04.2021

Šogad jau sesto gadu norisinājās “24 stundu ātruma kontroles maratons”, šoreiz likumsargi kopumā pieķēruši 551 ātrumpārkāpēju, savukārt ar fotoradariem šajā laikā fiksēti kopā 1303 pārkāpumi. Lielākais ātrumpārkāpums fiksēts Rīgas reģionā, kur kāds automašīnas “BMW” vadītājs traucās ar 190 kilometriem stundā. Savukārt četriem autovadītājiem par atļautā braukšanas ātruma neievērošanu piemērotstransportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums

Jēkabpilī izņem 41 460 cigaretes un 25 litrus alkohola

25.03.2021

Turpinot aktīvu darbu saistībā ar akcizēto preču nelikumīgu apriti, šī gada 23. martā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas un Kriminālpolicijas biroja Jēkabpils reģionālās nodaļas darbinieki veica kontrolpirkumu, kā arī veica kratīšanu iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros un kopumā izņēma 41 460 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām un 25 litrus alkohola. Policijā abos gadījumos ir uzsākti kriminālprocesi, ziņo Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Noskaidrota iespējamā vainīgā persona lielgabala demontāžā1

08.03.2021

Kā iepriekš tika ziņots, šī gada 24. februārī ap pulksten 9.00 Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī tika saņemta informācija, ka Jēkabpilī, Rīgas ielā 205, no piemiņas vietas ir demontēts piemineklis – lielgabals. Policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess. 

Jēkabpils iecirknis meklē attēlā redzamo vīrieti

25.02.2021

Aizdomās par smaga nozieguma izdarīšanu Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknis meklē attēlā redzamo vīrieti.

Jēkabpilī patvaļīgi demontēts lielgabals

24.02.2021

Naktī no 23. uz 24. februāri no parka teritorijas Rīgas ielā 205 patvaļīgi demontēts un aizvests tajā esošais lielgabals.

Jēkabpilī no dzīvokļa nozog 2 mobilos tālruņus un maku

22.02.2021

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī saņemta informācija par 44 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā, vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. 

Nepakļaujoties policistu prasībām, vīrietis izraisa ugunsgrēku

19.02.2021

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī saņemta informācija par 11 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā, vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Ceļu satiksmes uzraudzības jomā pieņemti 9 administratīvo pārkāpumu lēmumi. Reģistrēti 4 ceļu satiksmes negadījumi bez fiziski cietušām personām.

Brīvdienās Jēkabpilī aizturēts dzērājšoferis

15.02.2021

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī saņemta informācija par 32 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā, vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Ceļu satiksmes uzraudzības jomā pieņemti 8 administratīvo pārkāpumu lēmumi.

Pērn reģistrēts pēdējā desmitgadē lielākais elektrotraumu skaits

15.02.2021

Latvijā pagājušajā gadā reģistrēts pēdējā desmitgadē lielākais elektrotraumu skaits, informēja AS "Sadales tīkls" pārstāvji.

Jēkabpilī atklāj nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietu

04.02.2021

Šī gada 29. janvārī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa amatpersonas, veicot kontrolpirkumus, lai identificētu personas, kuras veic nelegālu akcīzes preču tirdzniecību, Jēkabpilī kādā privātmājā izņēma 640 cigaretes un 17 litrus alkohola. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.   

Viesītes novadā medību laikā tiek nāvējoši sašauts kāds vīrietis

27.01.2021

26. janvārī Viesītes novadā medību laikā tika sašauts vīrietis, kurš gāja bojā notikuma vietā pirms mediķu ierašanās. Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Что такое Пасха? Почему Пасху на английском языке называют «Easter», а не «Passover»? Почему Пасха на немецком языке называется «Ostern»? Сегодня я отвечу на эти вопросы. С незапамятных времён на северо-западе Европы (Архипелаг Британских островов) и в центральной Европе (нынешняя территория Германии, Австрии, Швейцарии, Бельгии, Люксембурга, Лихтенштейна) покланялись Богине весны и рассвета Остаре. Богиню Остару искренне почитали. Англо-саксонцам Богиня Остара была известна как Eostre, а германцы Богиню Остару знали как Oestre. Эта добрая, весёлая Богиня приносит в мир весну и свет. Она пробуждает природу от зимнего сна и дарует плодородие. Богиню Остару по всюду сопровождают Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики), они её верные спутники. Легенда гласит, что Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) кладут разноцветные, пёстрые яйца. Кто их находит, того ждёт счастье. Пасха — это праздник Богини Остары. Пасха — это время Богини Остары. Этот праздник отмечали ещё тогда, когда раввин Исус Христос не был родившись. Даже после наступления эпохи христианства, древние традиции никуда не пропали. Не крестовые походы, не суды инквизиции не могли уничтожить людскую любовь к Богине Остаре. Христианский термин «Passover» для обозначения Пасхи так и не смог прижиться в умах людей. Пасха все ровно несёт имя Богини Остары. Смысл Пасхи — это воссоединение человека с природой и понимание того, что человек — это часть природы. Будем праздновать Пасху ответственно. Позаботимся о природе вокруг нас. И тогда благодать Богини Остары будет сопровождать нас везде, где мы есть. Счастливой Пасхи!
С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022. Sīkāk...
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Kas ir Lieldienas? Kāpēc Lieldienas angļu valodā sauc par «Easter», nevis par «Passover»? Kāpēc Lieldienas vācu valodā sauc par «Ostern»? Šodien es atbildēšu uz šiem jautājumiem. Kopš aizvēsturiskiem laikiem Eiropas ziemeļrietumos (Britu salu arhipelāgā) un Centrāleiropā (tagadējā Vācijas, Austrijas, Šveices, Beļģijas, Luksemburgas, Lihtenšteinas teritorijā) pielūdza un godāja pavasara un rītausmas Dievieti Ostaru. Anglosakšiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Eostre, bet ģermāņiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Oestre. Šī labsirdīgā, sirsnīgā un mīļa Dieviete dāvā pasaulei pavasari un gaismu. Viņa atmodina dabu no ziemas miega un atnes auglību. Dievieti Ostaru pavada Lieldienu zaķi (Lieldienu truši), tie ir viņas uzticamie pavadoņi. Leģenda vēsta, ka Lieldienu zaķi (Lieldienu truši) dēj krāsainas, raibas olas. Kas tās atrod, to sagaida laime. Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki. Lieldienas ir Dievietes Ostaras laiks. Šo svētku svinēšana notika vel tad, kad rabīns Jēzus Kristus nebija vel dzimis. Pat iestājoties kristietības laikmetam, senās tradīcijas nekur nepazuda. Nedz krusta kari, nedz inkvizīcijas tiesas nespēja iznīcināt cilvēku mīlestību pret Dievieti Ostaru. Kristiešu piedāvātais termins «Passover» Lieldienu apzīmēšanai tā arī nespēja iedzīvoties ļaužu prātos. Lieldienas tik un tā nes Dievietes Ostaras vārdu. Lieldienu būtība ir tuvināt cilvēku tuvāk dabai un atziņai, ka cilvēks ir dabas daļa. Svinēsim Lieldienas atbildīgi. Rūpēsimies par apkārt esošo dzīvo dabu. Un tad Dievietes Ostaras svētība pavadīs mūs visur, kur vien mēs ejam. Priecīgas Lieldienas!
Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022.
Sīkāk...
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Наступила Пасха. Просыпается природа, а сердца людей наполняются надеждой. Богиня весны и рассвета Остара принесла нам весну и свет. Трава зеленеет, ростки проснулись от зимнего сна, листва распускаться. Бабочки летают. Солнце светит. Весеннее настроение наполняет нас душевном теплом. Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) спрятали везде разные, разноцветные яйца. Жизнь празднует свою победу. Благодать Богини Остары окружает нас. В это праздничное время поблагодарим Богиню Остару за всё хорошее, что Богиня Остара нам сделала. Будем благодарны Богине Остаре за её заботу и усилия. Богиня Остара очень добродушная. Она любит каждого человека независимо от веры, происхождения, поступков, мировоззрения или других признаков. Она приветлива к каждому верующему, кто ей молиться и кто её почитает. Богиня Остара способна прогнать тьму и грусть, она способна даровать плодородие и жизнь. Надо только ей помолиться, и она поможет. В жизни может идти по-разному. Несмотря на всё сохраним в душе свет. Сохраним надежду и веру. Мы не одни. Богиня Остара всегда с нами. И её сила наполняет каждое сердце светом.
С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022.
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top