Piektdiena,
28.Janvāris 2022
Vārda dienas: Kārlis, Spodris, Прохор, Иван, Гаврила, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

GORS - pašvaldības uzņēmums vai privātā "bodīte"?

30.09.2021
2020. gads tiek dēvēts par pandēmijas gadu. Daudzi kultūras darbinieki, pasākumu organizatori, teātru un koncertu norises vietas cenšas izdzīvot un turpina strādāt arī Covid-19 ierobežojumu apstākļos. Par atsevišķu kultūras iestāžu darbības principiem un metodēm var spriest, pārbaudot aklātās datu bāzes internetā.

Lielākā kultūras pasākumu organizēšanas vieta Rēzeknē ir koncertzāle "GORS".

2020. gadā - krīzes gadā, kad valstī bija spēkā stingri ierobežojumi, koncertzāles "GORS" apgrozījums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu samazinājās par 56% un sastādīja tikai 340 421 eiro, savukārt peļņa - 3 905 eiro.

2019. gadā zāles apgrozījums bija 788, 205 eiro, pašvaldības uzņēmums gadu strādāja ar zaudējumiem 8 218 eiro apmērā.

Kā izrādās, kad koncertzāle organizēja savus pasākumus, šie pasākumi nesa zaudējumus.

Analizējot koncertzāles "GORS" sniegtos datus, redzams, ka kopš 2018. gada iestādē ir palielinājies darbinieku skaits - no 88 uz 96 cilvēkiem.

Mēs salīdzinājām koncertzāles "GORS" un "Vidzemes Cēsu koncertzāles" finansiālos rādītājus. Abas kultūrvietas visos aspektos ir līdzīgas (GORS - 900 vietas, Cēsis - 805). Mūsu redakcija bija pārsteigta, konstatējot, ka Cēsu zāles apgrozījums 2020. gadā bija 2 reizes lielāks nekā "GORS" zāles apgrozījums, tajā pašā laika posmā.

Cēsu koncertzāles apgrozījums sastādīja 725 000 eiro un peļņa 47 000 eiro. Turklāt ierobežojumi, sastībā ar Covid-19 izplatību, visiem bija vienādi.

Vērts atzīmēt, ka pirms pandēmijas sākuma Cēsu koncertzālē tika nodarbināti tikai 37 cilvēki, un pandēmijas laikā to skaits samazināja par 9 cilvēkiem.

Saskaņā ar pieiejamo informāciju, "GORS" koncertzālē pandēmijas laikā darbinieki netika atlaisti. Rēzeknes koncertzālē darbinieku skaits palicis nemainīgs - 96 cilvēki.
Mūsu redakcija salīdzināja arī koncertzāļu vadītāju algas.

Cēsu koncertzāles valdes locekļa alga bija 2 reizes zemāka par "GORS" valdes locekles Diānas Zirniņas algu un sastādīja 15080 eiro gadā. Savukārt D. Zirniņa saņēma 33 345 eiro gadā.

Vēl viens interesants punkts, kurš piesaistīja mūsu redakcijas uzmanību, pētot informāciju. Cēsu koncertzāles valdes locekle ir tikai Cēsu koncertzāles valdes locekle un nav neviena cita uzņēmuma vai biedrības biedre, savukārt, koncertzāles "GORS" vadītāja D. Zirniņa ir reģistrējusi divus uzņēmumus, kuri nodarbojas ar komercdarbību.

Viens no tiem - biedrība ar nosaukumu, kas saskan ar koncertzāli  "Latgales Gors biedrība" un otra biedrība ar nosaukumu "Partitūra".

Šīs biedrības rīko privātus pasākumus, kuru reklāmu apmaksā Rēzeknes pilsētas dome, un to reklāma redzama arī koncertzāles "GORS" publicitātes materiālos.

Bez D. Zirniņas, biedrības “Partitūra” līdzdibinātāja ir arī koncertzāles “GORS” pasākumu nodaļas vadītāja Ilona Rupaine.

Mūsuprāt, koncertzāles pasākumu plāns ir tieši atkarīgs no šīm divām dāmām, un patiesībā viņas izlemj, kuri pasākumi zālē notiks un kuri nē.

Iedziļinoties pieejamajā informācijā, mēs varam secināt, ka šīs divas Rēzeknes kultūras sfēras amatpersonas ar savu biedrību, labi nopelnījušas pat krīzes gadā.

Zīmīgi, ka tad, kad "GORS" 2019. gadu noslēdza ar zaudējumiem, biedrība "Partitūra" to noslēdza ar peļņu - 15 445 eiro apgrozījumu.

Jāatzīmē, ka I. Rupaine ir eksperte mūzikas un deju jomā Valsts kultūrkapitāla fondā, kas ir tieši pakļaujas Latvijas Republikas Kultūras ministrijai un sadala ministrijas līdzekļus dažādiem projektiem šajā sfērā.

Vai Kultūras ministrija ir informēta par šādu “interešu konfliktu”? Atbildi vēl neesam saņēmuši. Par šo situāciju mūsu redakcija informēs Kultūras ministrijas atbildīgās amatpersonas.

Tāpat vēlamies saņemt Kultūras ministrijas komentāru par koncertzālei "GORS" pietuvināto privāto komercdarbību, vai šī situācija tiks ņemta vērā, piešķirot finansējumu konkurētspējīgiem projektiem 2022. gadam, uz ko noteikti pretendēs arī iepriekšminētās biedrības un koncertzāle "GORS".

Tāpat mēs nezinām, vai visa šī darbība koncertzāles "GORS" paspārnē notiek ar Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča (partija "Saskaņa") "klusu piekrišanu", un vai tas ir arī viņa interesēs. Vai arī mūsu izmeklēšana viņam nāks kā atklāsme?


Pēc Rezekneszinas.lv informācijas
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Noskaidrota iespējamā vainīgā persona lielgabala demontāžā
Citēju Gundaru Kalvi no žurnālistes Elitas Veidemanes intervijas: ‘’ Labi, izteikšu salīdzinājumos. Iedomājieties: jūsu ģimenē ir noslepkavots kāds tuvs cilvēks. Slepkava ir aizlaidies, atstājot uz galda slepkavības ieroci – asiņainu dunci. Ar piekodinājumu, ka šo dunci nedrīkst aiztikt. Katru dienu jūs ejat garām šim asiņainajam rīkam, tas jums visu atgādina, bet jūs neko nevarat izmainīt. Un šajā – lielgabala – gadījumā pat nav runa par vienu cilvēku, ir runa par simtiem tūkstošu manu tautiešu, kurus iznīcinājis aisņainais padomju režīms. Tas ir slepkavības ierocis, ar kuru tika slepkavota latviešu nācija. Bet no varmāku puses ir pavēle: tu nedrīksti novākt šo slepkavības ieroci.’’. neatkariga.nra.lv/intervijas/369248-gundars-kalve-cilveks-kurs-nograva-jekabpils-okupantu-pieminekli-vinam-draud-cietums Gundars Kalve. Cilvēks, kurš nogrāva Jēkabpils okupantu “pieminekli”. Viņam draud cietums (nra.lv) ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ???? Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. Sīkāk...
Kultūras notikumu apskats 07.10.2021
Nemanot ir iestājies ilgi gaidītais rudens. Rudens ir ražas laiks, kad cilvēki novāc pavasarī sēto un vasarā kopto ražu, un gatavo krājumus ziemai. Šajā laikā mēs apjūsmojam visu to, ko Dabas Māte mums ir dāvājusi. Mēs izbaudām Dabas Mātes svētību. Diemžēl šo svētīgo ražas laiku aizēno kroņvīrusa pandēmija. Nelūgtais Covid-19 (kovid-19) vīruss ilgstoši mums neļauj pilnvērtīgi dzīvot. Lai atgrieztos pie ierastās dzīves, iesaku ikvienam Latvijas iedzīvotājam vakcinēties! Pašlaik vakcinācija pret Covid-19 (kovid-19) vīrusu ir vienīgā iespēja atgriezties pie ierastās dzīves. Nezaudēsim ticību Dabas Mātes varenībai, vakcinēsimies un dzīvosim drošībā! Iedegsim gaiši zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles un lūgsim visvareno Dabas Māti, lai Dabas Māte uzveic Covid-19 (kovid-19) vīrusu! Lūgsim Dabas Māti ar visu savu sirdi un dvēseli. Dabas Māte mūs nepametīs vienus nelaimē. Dabas Māte mums palīdzēs, jo mēs esam Dabas Mātes bērni.
Svētīgi, Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#vakcinācija #vakcinācijaPretCovid-19 #veselība #drošība #imunitāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #rituāli #lūgšanas #buršanās #LatvjuDievi #Pērkons #Pērkoņtēvs #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Māra #DievieteMāra #DzīvībasDieviete #NāvesDieviete #Māra–VeļuMāte # Māra–ZemesMāte #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Skolnieciņš Sīkāk...
Vismaz trīs Jēkabpils domes deputāti iesaistīti kriminālprocesos
Pirms diviem gadiem radās aizdomas par nekvalitatīvu ielu remontu Jēkabpilī.
“Pirmkārt, sagaidīsim rezultātus, otrkārt, skatīsimies, kas tieši tur nav kārtībā, tad lemsim. Objektam ir piecu gadu garantija. Tagad es nevaru teikt, kas būs, ja būs. Paskatīsimies, kādi būs rezultāti. Jācer, ka tie būs labi,” sacīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ("Gods kalpot mūsu Latvijai") Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top