Svētdiena,
3.jūlijs 2022
Vārda dienas: Benita, Everita, Sulamīte, Verita, Глеб, Мефодий, Гурий, Инна Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Kultūra

Latgaliešu mūzikas grupa Bez PVN prezentē jaunu singlu un video

27.04.2022

Dziesmas mūzikas un vārdu autors ir grupas dalībnieks Kristaps Rasims, ieraksts veikts studijās “Hodila Records” (Ģirts Laumanis) un “Reiga”, dziesmas mix un master - Armands Treilihs. Ierakstā piedalījās Deniss Smirnovs (trompete) un Zane Dziesma (alts).

Svinīgā ceremonijā apbalvoti Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2021“ saņēmēji

06.03.2022

Svinīgā ceremonijā, ko sestdienas, 5. marta, vakarā no Latgales vēstniecības GORS apmeklējuši gan klātienes skatītāji, gan translējusi Latvijas Televīzija, godināti desmit Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” ieguvēji – spilgtākie un nozīmīgākie notikumi un personības 2021. gadā, kā arī balva par mūža ieguldījumu pasniegta kordiriģentam Jānim Grudulam.

Jau šodien stund-up komēdija “Sieviete kā konfekte”

04.03.2022


Šodien Krustpils kultūras centrā plkst 18.00 būs skatāma brieduma komēdija stand-up stilā “Sieviete kā konfekte”.

Kārļa Kazāka koncerts “Par sievietēm, mīlestību, Sēliju un vēl”

03.03.2022


 Zasas Tautas nams 6. martā plkst. 16.00 uz  aicina koncertstāstu ar dziesminieku Kārli Kazāku.  

“PārNovadnieki” pirmizrāde - Krustpils Kultūras Centrā jau 8. martā

03.03.2022


Sagaidot 2015. gadu Latvijas televīzijas raidījumā “Reiz Rīgā 2015” (
https://youtu.be/mbARAUhJwBI) uzstājās tobrīd jauns vokālais kvartets no četriem Latvijas novadiem – Artis Šimpermanis no Kurzemes, Māris Sloka no Zemgales, Andris Baltacis no Latgales un Harijs Joniškāns no Vidzemes. Šī uzstāšanās guva lielu atsaucību, un ikreiz, muzikantiem satiekoties, tika pārrunāts: “Vajadzētu atkārtot!”

“Dziesma par laimi” ukrainiski

01.03.2022


2004. gadā uz Eurovīzijas lielās skatuves Stambulā pirmo un pēdējo reizi izskanēja dziesma latviešu valodā. “Dziesma par laimi” Fomina un Kleina izpildījumā neguva lielus panākumus konkursā, bet ieguva stabilu vietu daudzu radiostaciju rotācijās pašu mājās. Reti kurš vairs atceras, ka 2004. gadā, pirms došanās uz starptautisko konkursu, dziesma tika pārtulkota un arī ieskaņota vēl astoņās, mums latviešiem, gana eksotiskās valodās: igauņu, lietuviešu, poļu, somu, nīderlandiešu, krievu, baltkrievu un jā, arī 
ukraiņu valodā.

"KAUPĒN, MANS MĪĻAIS" dodas uz Latgales vēstniecību GORS

28.02.2022


Milzīgu skatītāju atsaucību piedzīvojušas pirmās izrādes Jelgavā un Liepājā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperai „KAUPĒN, MANS MĪĻAIS”. Smago Ukrainas un visas pasaules notikumu kontekstā šisdarbs ieguvis jaunu aktulitāti un jēgu.

Pasniegti 'Zelta mikrofoni'; gada labākais albums - grupai 'Rīgas modes'

27.02.2022


Sestdienas, 26. februāra, vakarā pasniegtas Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofoni". Galveno balvu par gada labāko albumu saņēma grupa "
Rīgas modes" par 2021. gada rudenī izdoto "Patiesie nodomi".

“Kilograms kultūras” balvu nominācijā “Kultūrvieta” saņem Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

20.02.2022


19. februāra vakarā tiešraidē Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio pasniegtas Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā – "Kilograms kultūras 2021". Apbalvojumus saņēma aizvadītā gada spožākie kultūras notikumi deviņās nominācijās.


Daugavpilī top pirmais seriāls latgaliešu valodā

19.02.2022


Daugavpilī top seriāls latgaliešu valodā “Latgalīšu kaļneni” – galveno filmēšanas posmu plānots sākt vasarā, šobrīd gatavs ir scenārijs, treileris, desmit minūšu ilga epizode. “Tas būs pasaulē pirmais seriāls latgaliešu valodā, pagaidām plānojam vienu sezonu, kurā būs četras sērijas. Pēc tam – redzēsim,”
Rus.lsm.lv pastāstīja producents Arnis Slobožaņins.

Krustpils pils atvērta interesentu apmeklējumiem

16.02.2022


Jēkabpils Vēstures muzejs Krustpils pilī atvērts apmeklējumam epidemioloģiski drošajā („zaļajā”) režīmā, un gaida viesus septiņas dienas nedēļā.

Noslēdzies fotokonkurss “Mana mīļākā vieta Jēkabpilī”!

14.02.2022


Par godu Jēkabpils pilsētas 352. gadadienai, no 9. līdz 14. februārim norisinājās Jēkabpils novada pašvaldības rīkotais fotokonkurss “Mana mīļākā vieta Jēkabpilī”.

Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Itālijā, Turīnā, pārstāvēs grupa “Citi zēni” ar dziesmu “Eat Your Salad”.

13.02.2022


Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Itālijā, Turīnā, pārstāvēs grupa “Citi zēni” ar dziesmu “Eat Your Salad”.
2. vietā ierindojās Aminata ar dziesmu “I’m Letting You Go”, savukārt 3. vietā palika apvienība “Bujāns” ar dziesmu “He, She, You & Me”, informē Lsm.lv.

Valentīndienas pasākumi Jēkabpilī un Jēkabpils novadā

11.02.2022


Jēkabpils pilsēta un novads piedāvā plašu Valentīndienas pasākumu programmu dažādām gaumē. Spilgtākie notikumi turpmākajā aprakstā.

Lielformāta vēsturisko Jēkabpils fotogrāfiju izstāde

08.02.2022


Par godu Jēkabpils pilsētas dzimšanas dienai 12. februārī no plkst. 10.00 - 18.00 Rīgas ielā pie Krustpils pils Jēkabpils Vēstures muzejs sadarbībā ar biedrību „Daugavas Pārupieši” ikkatram interesentam piedāvā skatīt lielformāta vēsturisko Jēkabpils fotogrāfiju izstādi.

Sestdien vakarā noskaidroti 10 «Supernovas» finālisti, kas sacentīsies par biļeti uz «Eirovīziju»

06.02.2022


Noskaidroti 10 Latvijas Televīzijas dziesmu konkursa "Supernova 2022" finālisti, kas turpinās cīņu finālā 12. Februārī, atspoguļo Lsm.lv.

Viesīte svin 94. dzimšanas dienu

05.02.2022


Pirms 94 gadiem, 7. februārī, ar Latvijas Republikas valdības rīkojumu Viesītei tika piešķirtas pilsētas tiesības.

Jēkabpils teātris nepadodas

03.02.2022


Pieprasījums pēc izrādēm ir lielāks nekā piedāvājums – tā šī brīža situāciju raksturo Latvijas amatierteātru režisori. Lai gan pandēmijas ierobežojumi ir atstājuši nospiedumus radošajā darbībā, mēģinājumi turpinās un pirmizrādes tiek piedzīvotas, un dažiem Tautas teātriem šis laiks nācis pat par labu, stāsta lsm.lv.

GORS - pašvaldības uzņēmums vai privātā "bodīte"?

30.09.2021

2020. gads tiek dēvēts par pandēmijas gadu. Daudzi kultūras darbinieki, pasākumu organizatori, teātru un koncertu norises vietas cenšas izdzīvot un turpina strādāt arī Covid-19 ierobežojumu apstākļos. Par atsevišķu kultūras iestāžu darbības principiem un metodēm var spriest, pārbaudot aklātās datu bāzes internetā.

Jēkabpils pilsētas svētki

17.08.2021

Šogad Jēkabpils pilsētas svētkus atzīmēsim augustā. Dažādās aktivitātēs, kas norisināsies pilsētā gandrīz nedēļas garumā, būs iespēja gūt svētku atmosfēru, pēc kuras visi esam noilgojušies. Ieplāno no 16.  līdz 21. augustam atzīmēt pilsētas 351 gada dienu!

Jūlija izskaņā notiks laivu brauciens un koncerts Daugavas saulrietā

28.07.2021

Laivu brauciens un koncerts "Laimīgam būt!" Daugavas saulrietā. Uz peldošās salas muzicēs Evelīna Krama.

Aicina pieteikties tirgotājus dalībai svētku tirgū 21.augustā

21.07.2021

21. augustā, Jēkabpils pilsētas svētku laikā, notiks pilsētas svētku tirgus, ko organizē SIA "AG Karuselis".

Sadziedāšanās svētki “Sēļi un latgaļi sasaucas Zemgalē”

13.07.2021

17. jūlijā plkst. 17.00 Jēkabpils novada Dunavas pagastā pie Piemiņas akmens Daugavas plostniekiem pirmo reizi izskanēs Daugavas krastu sadziedāšanās svētki “Sēļi un latgaļi sasaucās Zemgalē”.

Sestdien aicina doties naksnīgā pastaigā uz Strūves parku

17.06.2021

Sestdien, 19. jūnijā, diennakts tumšajā laikā no pulksten 22:00 līdz 2:00 aicina naksnīgā pastaigā izstaigāt rekonstruēto un šajā naktī īpaši izgaismoto Strūves parku, informē Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Akcijai “Es esmu šeit” atsaukušies jēkabpilieši no 11 valstīm

04.06.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldība iniciatīvas “Eiropas kultūras galvaspilsēta Latvijā 2027” ietvaros aprīlī  izsludināja  vispasaules jēkabpiliešu sasaukšanās akciju “Es esmu šeit!”

4.maija pasākumi Jēkabpilī

30.04.2021

Gadu no gada 4. maijā nesam sevī īpašu lepnumu, jo 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklerāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Tik vienota izjūta kā toreiz ir vienreizēja, un katru gadu šī diena ir svētku diena – norisinās dažādi pasākumi, kuros pulcējamies un esam visi kopā. Lai arī šogad publiski svētki nevar notikt, aicinām atzīmēt tos ģimenē, dalīties sajūtās ar pašiem tuvākajiem, klausīties mīļākās latviešu dziesmas, doties pastaigā, ieklausīties Latvijas dabas balsī.

Meklē jēkabpiliešus visā pasaulē

09.04.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldība izsludina vispasaules jēkabpiliešu sasaukšanās akciju “Es esmu šeit!”

Lieldienu pasākumi Jēkabpilī

31.03.2021

Aiz loga spīd saule, putni dzied savas skanīgās dziesmas, pakalnos un lejās dīgst zaļa zāle, un tas nozīmē, ka pavasaris ir klāt. Lieldienas asociējas ar kaut ko gaišu, labu un brīnumainu. Tie ir vieni no senākajiem svētkiem, ko mīl, gaida un svin, ievērojot tradīcijas. 

Jēkabpils pošas Lieldienām

25.03.2021

Jēkabpils pilsēta pamazām tiek posta Lieldienām. Šogad pilsētas kokus un vides objektus rotās lentas pavasarīgos toņos. Lieldienu centrālais dekors – zaķi - tiks novietots Vecpilsētas laukumā pie lūša skulptūras. Kā norāda Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa, tā būs lieliska vieta jaukiem Lieldienu foto kadriem.

Sieviešu dienai veltīts pasākums Zoom platformā

03.03.2021

Jēkabpils novada pašvaldība informē, ka 7. martā plkst. 18.00 notiks tiešsaistes pasākums ZOOM platformā “Ak, sievietes, sievietes, sievietes!” jeb “Skaistums glābs pasauli!”.

« 1 2 »
Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Что такое Пасха? Почему Пасху на английском языке называют «Easter», а не «Passover»? Почему Пасха на немецком языке называется «Ostern»? Сегодня я отвечу на эти вопросы. С незапамятных времён на северо-западе Европы (Архипелаг Британских островов) и в центральной Европе (нынешняя территория Германии, Австрии, Швейцарии, Бельгии, Люксембурга, Лихтенштейна) покланялись Богине весны и рассвета Остаре. Богиню Остару искренне почитали. Англо-саксонцам Богиня Остара была известна как Eostre, а германцы Богиню Остару знали как Oestre. Эта добрая, весёлая Богиня приносит в мир весну и свет. Она пробуждает природу от зимнего сна и дарует плодородие. Богиню Остару по всюду сопровождают Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики), они её верные спутники. Легенда гласит, что Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) кладут разноцветные, пёстрые яйца. Кто их находит, того ждёт счастье. Пасха — это праздник Богини Остары. Пасха — это время Богини Остары. Этот праздник отмечали ещё тогда, когда раввин Исус Христос не был родившись. Даже после наступления эпохи христианства, древние традиции никуда не пропали. Не крестовые походы, не суды инквизиции не могли уничтожить людскую любовь к Богине Остаре. Христианский термин «Passover» для обозначения Пасхи так и не смог прижиться в умах людей. Пасха все ровно несёт имя Богини Остары. Смысл Пасхи — это воссоединение человека с природой и понимание того, что человек — это часть природы. Будем праздновать Пасху ответственно. Позаботимся о природе вокруг нас. И тогда благодать Богини Остары будет сопровождать нас везде, где мы есть. Счастливой Пасхи!
С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022. Sīkāk...
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Kas ir Lieldienas? Kāpēc Lieldienas angļu valodā sauc par «Easter», nevis par «Passover»? Kāpēc Lieldienas vācu valodā sauc par «Ostern»? Šodien es atbildēšu uz šiem jautājumiem. Kopš aizvēsturiskiem laikiem Eiropas ziemeļrietumos (Britu salu arhipelāgā) un Centrāleiropā (tagadējā Vācijas, Austrijas, Šveices, Beļģijas, Luksemburgas, Lihtenšteinas teritorijā) pielūdza un godāja pavasara un rītausmas Dievieti Ostaru. Anglosakšiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Eostre, bet ģermāņiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Oestre. Šī labsirdīgā, sirsnīgā un mīļa Dieviete dāvā pasaulei pavasari un gaismu. Viņa atmodina dabu no ziemas miega un atnes auglību. Dievieti Ostaru pavada Lieldienu zaķi (Lieldienu truši), tie ir viņas uzticamie pavadoņi. Leģenda vēsta, ka Lieldienu zaķi (Lieldienu truši) dēj krāsainas, raibas olas. Kas tās atrod, to sagaida laime. Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki. Lieldienas ir Dievietes Ostaras laiks. Šo svētku svinēšana notika vel tad, kad rabīns Jēzus Kristus nebija vel dzimis. Pat iestājoties kristietības laikmetam, senās tradīcijas nekur nepazuda. Nedz krusta kari, nedz inkvizīcijas tiesas nespēja iznīcināt cilvēku mīlestību pret Dievieti Ostaru. Kristiešu piedāvātais termins «Passover» Lieldienu apzīmēšanai tā arī nespēja iedzīvoties ļaužu prātos. Lieldienas tik un tā nes Dievietes Ostaras vārdu. Lieldienu būtība ir tuvināt cilvēku tuvāk dabai un atziņai, ka cilvēks ir dabas daļa. Svinēsim Lieldienas atbildīgi. Rūpēsimies par apkārt esošo dzīvo dabu. Un tad Dievietes Ostaras svētība pavadīs mūs visur, kur vien mēs ejam. Priecīgas Lieldienas!
Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022.
Sīkāk...
Divu krastu radio raidīs visā Latgalē
Наступила Пасха. Просыпается природа, а сердца людей наполняются надеждой. Богиня весны и рассвета Остара принесла нам весну и свет. Трава зеленеет, ростки проснулись от зимнего сна, листва распускаться. Бабочки летают. Солнце светит. Весеннее настроение наполняет нас душевном теплом. Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) спрятали везде разные, разноцветные яйца. Жизнь празднует свою победу. Благодать Богини Остары окружает нас. В это праздничное время поблагодарим Богиню Остару за всё хорошее, что Богиня Остара нам сделала. Будем благодарны Богине Остаре за её заботу и усилия. Богиня Остара очень добродушная. Она любит каждого человека независимо от веры, происхождения, поступков, мировоззрения или других признаков. Она приветлива к каждому верующему, кто ей молиться и кто её почитает. Богиня Остара способна прогнать тьму и грусть, она способна даровать плодородие и жизнь. Надо только ей помолиться, и она поможет. В жизни может идти по-разному. Несмотря на всё сохраним в душе свет. Сохраним надежду и веру. Мы не одни. Богиня Остара всегда с нами. И её сила наполняет каждое сердце светом.
С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022.
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top