Otrdiena,
23.aprīlis 2024
Vārda dienas: Georgs, Jurģis, Juris, Терентий, Яков, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Kultūra

Latgaliešu mūzikas grupa Bez PVN prezentē jaunu singlu un video

27.04.2022

Dziesmas mūzikas un vārdu autors ir grupas dalībnieks Kristaps Rasims, ieraksts veikts studijās “Hodila Records” (Ģirts Laumanis) un “Reiga”, dziesmas mix un master - Armands Treilihs. Ierakstā piedalījās Deniss Smirnovs (trompete) un Zane Dziesma (alts).

Svinīgā ceremonijā apbalvoti Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2021“ saņēmēji

06.03.2022

Svinīgā ceremonijā, ko sestdienas, 5. marta, vakarā no Latgales vēstniecības GORS apmeklējuši gan klātienes skatītāji, gan translējusi Latvijas Televīzija, godināti desmit Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” ieguvēji – spilgtākie un nozīmīgākie notikumi un personības 2021. gadā, kā arī balva par mūža ieguldījumu pasniegta kordiriģentam Jānim Grudulam.

Jau šodien stund-up komēdija “Sieviete kā konfekte”

04.03.2022


Šodien Krustpils kultūras centrā plkst 18.00 būs skatāma brieduma komēdija stand-up stilā “Sieviete kā konfekte”.

Kārļa Kazāka koncerts “Par sievietēm, mīlestību, Sēliju un vēl”

03.03.2022


 Zasas Tautas nams 6. martā plkst. 16.00 uz  aicina koncertstāstu ar dziesminieku Kārli Kazāku.  

“PārNovadnieki” pirmizrāde - Krustpils Kultūras Centrā jau 8. martā

03.03.2022


Sagaidot 2015. gadu Latvijas televīzijas raidījumā “Reiz Rīgā 2015” (
https://youtu.be/mbARAUhJwBI) uzstājās tobrīd jauns vokālais kvartets no četriem Latvijas novadiem – Artis Šimpermanis no Kurzemes, Māris Sloka no Zemgales, Andris Baltacis no Latgales un Harijs Joniškāns no Vidzemes. Šī uzstāšanās guva lielu atsaucību, un ikreiz, muzikantiem satiekoties, tika pārrunāts: “Vajadzētu atkārtot!”

“Dziesma par laimi” ukrainiski

01.03.2022


2004. gadā uz Eurovīzijas lielās skatuves Stambulā pirmo un pēdējo reizi izskanēja dziesma latviešu valodā. “Dziesma par laimi” Fomina un Kleina izpildījumā neguva lielus panākumus konkursā, bet ieguva stabilu vietu daudzu radiostaciju rotācijās pašu mājās. Reti kurš vairs atceras, ka 2004. gadā, pirms došanās uz starptautisko konkursu, dziesma tika pārtulkota un arī ieskaņota vēl astoņās, mums latviešiem, gana eksotiskās valodās: igauņu, lietuviešu, poļu, somu, nīderlandiešu, krievu, baltkrievu un jā, arī 
ukraiņu valodā.

"KAUPĒN, MANS MĪĻAIS" dodas uz Latgales vēstniecību GORS

28.02.2022


Milzīgu skatītāju atsaucību piedzīvojušas pirmās izrādes Jelgavā un Liepājā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperai „KAUPĒN, MANS MĪĻAIS”. Smago Ukrainas un visas pasaules notikumu kontekstā šisdarbs ieguvis jaunu aktulitāti un jēgu.

Pasniegti 'Zelta mikrofoni'; gada labākais albums - grupai 'Rīgas modes'

27.02.2022


Sestdienas, 26. februāra, vakarā pasniegtas Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofoni". Galveno balvu par gada labāko albumu saņēma grupa "
Rīgas modes" par 2021. gada rudenī izdoto "Patiesie nodomi".

“Kilograms kultūras” balvu nominācijā “Kultūrvieta” saņem Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

20.02.2022


19. februāra vakarā tiešraidē Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio pasniegtas Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā – "Kilograms kultūras 2021". Apbalvojumus saņēma aizvadītā gada spožākie kultūras notikumi deviņās nominācijās.


Daugavpilī top pirmais seriāls latgaliešu valodā

19.02.2022


Daugavpilī top seriāls latgaliešu valodā “Latgalīšu kaļneni” – galveno filmēšanas posmu plānots sākt vasarā, šobrīd gatavs ir scenārijs, treileris, desmit minūšu ilga epizode. “Tas būs pasaulē pirmais seriāls latgaliešu valodā, pagaidām plānojam vienu sezonu, kurā būs četras sērijas. Pēc tam – redzēsim,”
Rus.lsm.lv pastāstīja producents Arnis Slobožaņins.

Krustpils pils atvērta interesentu apmeklējumiem

16.02.2022


Jēkabpils Vēstures muzejs Krustpils pilī atvērts apmeklējumam epidemioloģiski drošajā („zaļajā”) režīmā, un gaida viesus septiņas dienas nedēļā.

Noslēdzies fotokonkurss “Mana mīļākā vieta Jēkabpilī”!

14.02.2022


Par godu Jēkabpils pilsētas 352. gadadienai, no 9. līdz 14. februārim norisinājās Jēkabpils novada pašvaldības rīkotais fotokonkurss “Mana mīļākā vieta Jēkabpilī”.

Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Itālijā, Turīnā, pārstāvēs grupa “Citi zēni” ar dziesmu “Eat Your Salad”.

13.02.2022


Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Itālijā, Turīnā, pārstāvēs grupa “Citi zēni” ar dziesmu “Eat Your Salad”.
2. vietā ierindojās Aminata ar dziesmu “I’m Letting You Go”, savukārt 3. vietā palika apvienība “Bujāns” ar dziesmu “He, She, You & Me”, informē Lsm.lv.

Valentīndienas pasākumi Jēkabpilī un Jēkabpils novadā

11.02.2022


Jēkabpils pilsēta un novads piedāvā plašu Valentīndienas pasākumu programmu dažādām gaumē. Spilgtākie notikumi turpmākajā aprakstā.

Lielformāta vēsturisko Jēkabpils fotogrāfiju izstāde

08.02.2022


Par godu Jēkabpils pilsētas dzimšanas dienai 12. februārī no plkst. 10.00 - 18.00 Rīgas ielā pie Krustpils pils Jēkabpils Vēstures muzejs sadarbībā ar biedrību „Daugavas Pārupieši” ikkatram interesentam piedāvā skatīt lielformāta vēsturisko Jēkabpils fotogrāfiju izstādi.

Sestdien vakarā noskaidroti 10 «Supernovas» finālisti, kas sacentīsies par biļeti uz «Eirovīziju»

06.02.2022


Noskaidroti 10 Latvijas Televīzijas dziesmu konkursa "Supernova 2022" finālisti, kas turpinās cīņu finālā 12. Februārī, atspoguļo Lsm.lv.

Viesīte svin 94. dzimšanas dienu

05.02.2022


Pirms 94 gadiem, 7. februārī, ar Latvijas Republikas valdības rīkojumu Viesītei tika piešķirtas pilsētas tiesības.

Jēkabpils teātris nepadodas

03.02.2022


Pieprasījums pēc izrādēm ir lielāks nekā piedāvājums – tā šī brīža situāciju raksturo Latvijas amatierteātru režisori. Lai gan pandēmijas ierobežojumi ir atstājuši nospiedumus radošajā darbībā, mēģinājumi turpinās un pirmizrādes tiek piedzīvotas, un dažiem Tautas teātriem šis laiks nācis pat par labu, stāsta lsm.lv.

GORS - pašvaldības uzņēmums vai privātā "bodīte"?

30.09.2021

2020. gads tiek dēvēts par pandēmijas gadu. Daudzi kultūras darbinieki, pasākumu organizatori, teātru un koncertu norises vietas cenšas izdzīvot un turpina strādāt arī Covid-19 ierobežojumu apstākļos. Par atsevišķu kultūras iestāžu darbības principiem un metodēm var spriest, pārbaudot aklātās datu bāzes internetā.

Jēkabpils pilsētas svētki

17.08.2021

Šogad Jēkabpils pilsētas svētkus atzīmēsim augustā. Dažādās aktivitātēs, kas norisināsies pilsētā gandrīz nedēļas garumā, būs iespēja gūt svētku atmosfēru, pēc kuras visi esam noilgojušies. Ieplāno no 16.  līdz 21. augustam atzīmēt pilsētas 351 gada dienu!

Jūlija izskaņā notiks laivu brauciens un koncerts Daugavas saulrietā

28.07.2021

Laivu brauciens un koncerts "Laimīgam būt!" Daugavas saulrietā. Uz peldošās salas muzicēs Evelīna Krama.

Aicina pieteikties tirgotājus dalībai svētku tirgū 21.augustā

21.07.2021

21. augustā, Jēkabpils pilsētas svētku laikā, notiks pilsētas svētku tirgus, ko organizē SIA "AG Karuselis".

Sadziedāšanās svētki “Sēļi un latgaļi sasaucas Zemgalē”

13.07.2021

17. jūlijā plkst. 17.00 Jēkabpils novada Dunavas pagastā pie Piemiņas akmens Daugavas plostniekiem pirmo reizi izskanēs Daugavas krastu sadziedāšanās svētki “Sēļi un latgaļi sasaucās Zemgalē”.

Sestdien aicina doties naksnīgā pastaigā uz Strūves parku

17.06.2021

Sestdien, 19. jūnijā, diennakts tumšajā laikā no pulksten 22:00 līdz 2:00 aicina naksnīgā pastaigā izstaigāt rekonstruēto un šajā naktī īpaši izgaismoto Strūves parku, informē Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Akcijai “Es esmu šeit” atsaukušies jēkabpilieši no 11 valstīm

04.06.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldība iniciatīvas “Eiropas kultūras galvaspilsēta Latvijā 2027” ietvaros aprīlī  izsludināja  vispasaules jēkabpiliešu sasaukšanās akciju “Es esmu šeit!”

4.maija pasākumi Jēkabpilī

30.04.2021

Gadu no gada 4. maijā nesam sevī īpašu lepnumu, jo 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklerāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Tik vienota izjūta kā toreiz ir vienreizēja, un katru gadu šī diena ir svētku diena – norisinās dažādi pasākumi, kuros pulcējamies un esam visi kopā. Lai arī šogad publiski svētki nevar notikt, aicinām atzīmēt tos ģimenē, dalīties sajūtās ar pašiem tuvākajiem, klausīties mīļākās latviešu dziesmas, doties pastaigā, ieklausīties Latvijas dabas balsī.

Meklē jēkabpiliešus visā pasaulē

09.04.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldība izsludina vispasaules jēkabpiliešu sasaukšanās akciju “Es esmu šeit!”

Lieldienu pasākumi Jēkabpilī

31.03.2021

Aiz loga spīd saule, putni dzied savas skanīgās dziesmas, pakalnos un lejās dīgst zaļa zāle, un tas nozīmē, ka pavasaris ir klāt. Lieldienas asociējas ar kaut ko gaišu, labu un brīnumainu. Tie ir vieni no senākajiem svētkiem, ko mīl, gaida un svin, ievērojot tradīcijas. 

Jēkabpils pošas Lieldienām

25.03.2021

Jēkabpils pilsēta pamazām tiek posta Lieldienām. Šogad pilsētas kokus un vides objektus rotās lentas pavasarīgos toņos. Lieldienu centrālais dekors – zaķi - tiks novietots Vecpilsētas laukumā pie lūša skulptūras. Kā norāda Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa, tā būs lieliska vieta jaukiem Lieldienu foto kadriem.

Sieviešu dienai veltīts pasākums Zoom platformā

03.03.2021

Jēkabpils novada pašvaldība informē, ka 7. martā plkst. 18.00 notiks tiešsaistes pasākums ZOOM platformā “Ak, sievietes, sievietes, sievietes!” jeb “Skaistums glābs pasauli!”.

« 1 2 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūnija Jēkabpils novada administratīvajā teritorijā deklarētajiem vecuma pensiju sasniegušajiem iedzīvotājiem (pensionāriem, kuriem ir tiesības uz valsts sociālās apdrošināšanas pensiju), uzrādot braukšanas atvieglojumu apliecinošu dokumentu – maksa ir 0,20 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Latvijas Pasts pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas naudas pārvedumu pieņemšanu un izmaksu, preses izdevumu piegādi un tirdzniecību, nesūtīs komercsūtījumus
Pasaule atbalsta Ukrainu.
Ukraiņi ir bezgala pateicīgi visai pasaulei par sniegto beznosacījuma atbalstu savai valstij. Civilizētā pasaule pauž politisku solidaritāti, sniedz militāro bruņojumu un humāno palīdzību, kā arī ievieš bargas sankcijas, ar mērķi liegt Krievijai iespējas īstenot asiņaino karu pret Ukrainas tautu. Valstu valdības, starptautiskas organizācijas, biznesa segments, slavenības un citi cilvēki no vairākiem valstu desmitiem drosmīgi atbalsta Ukrainu cīņā par mieru Eiropā. Civilizētās pasaules nostāja un rīcība rāda, ka civilizētajā pasaulē nav vietas barbarismam, varmācībai un agresijai, kuru tagad atklāti demonstrē Krievija. 141 pasaules valsts pauda savu solidaritāti ar Ukrainu, kad 2022. gada 2. martā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju, kas pieprasa Krievijai nekavējoties izbeigt militāro agresiju Ukrainā.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
Latvijas Pasts pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas naudas pārvedumu pieņemšanu un izmaksu, preses izdevumu piegādi un tirdzniecību, nesūtīs komercsūtījumus
The world stands with Ukraine.
Ukrainians are deeply thankful for the unprecedented wave of support for Ukraine from around the world. The whole world is demonstrating political solidarity, providing military equipment, and humanitarian aid, and imposing sanctions in an effort to limit Russia’s ability to finance and conduct its brutal war of aggression against the people of Ukraine. Governments, international organizations, businesses, celebrities, and regular citizens from dozens of different countries stand strong with Ukraine in the fight for peace and freedom in Europe. The actions and statements of the global community have shown that there is no place in the civilized world for the barbaric and monstrous aggression that Russia is demonstrating now. 141 countries openly showed their solidarity with Ukraine on 2 March when the UN General Assembly overwhelmingly adopted a resolution demanding that Russia immediately end its military operations in Ukraine.
All the best, Skolniecins
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
Latvijas Pasts pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas naudas pārvedumu pieņemšanu un izmaksu, preses izdevumu piegādi un tirdzniecību, nesūtīs komercsūtījumus
Мир поддерживает Украину.
Украинцы чрезвычайно благодарны за беспрецедентную волну поддержки своей страны по всему миру. Сознательное общество демонстрирует политическую солидарность, предоставляет военное оборудование, гуманитарную помощь и вводит санкции в попытке ограничить возможности России финансировать и вести жестокую агрессивную войну против народа Украины. Правительства, международные организации, бизнес, знаменитости и обычные граждане из десятков стран мира решительно поддерживают Украину в борьбе за мир и свободу в Европе. Действия и заявления мирового сообщества показали, что в цивилизованном мире нет места варварской и чудовищной агрессии, которую сейчас демонстрирует Россия. 141 страна открыто продемонстрировала свою солидарность с Украиной 2. марта, когда Генеральная Ассамблея ООН подавляющим большинством голосов приняла резолюцию, требующую от России немедленно прекратить военные действия в Украине.
С уважением, Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
# Украина #Ukraine #24.02.2022. # война в Украине # Российско – Украинская Война #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #ЛатвийскиеБоги #LatvianGods #Перконс #БогПерконс #Перконс– ОтецНебес #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Мара #БогиняМара #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Лайма #БогиняЛайма #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #диевтуры #диевтуриба #язычники #pagans #paganism #многобожники #heathens #heathenry #политеисты #polytheists #polytheism Sīkāk...
facebook draugiem
Top