Piektdiena,
28.Janvāris 2022
Vārda dienas: Kārlis, Spodris, Прохор, Иван, Гаврила, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Kultūra

Koncertprojekts “PārNovadnieki” dodas Latvijas ceļos!

21.01.2022

Sagaidot 2015. gadu Latvijas televīzijas raidījumā “Reiz Rīgā 2015” (https://youtu.be/mbARAUhJwBI) uzstājās tobrīd jauns vokālais kvartets no četriem Latvijas novadiem – Artis Šimpermanis no Kurzemes, Māris Sloka no Zemgales, Andris Baltacis no Latgales un Harijs Joniškāns no Vidzemes. Šī uzstāšanās guva lielu atsaucību, un ikreiz, muzikantiem satiekoties, tika pārrunāts: “Vajadzētu atkārtot!”

GORS - pašvaldības uzņēmums vai privātā "bodīte"?

30.09.2021

2020. gads tiek dēvēts par pandēmijas gadu. Daudzi kultūras darbinieki, pasākumu organizatori, teātru un koncertu norises vietas cenšas izdzīvot un turpina strādāt arī Covid-19 ierobežojumu apstākļos. Par atsevišķu kultūras iestāžu darbības principiem un metodēm var spriest, pārbaudot aklātās datu bāzes internetā.

Jēkabpils pilsētas svētki

17.08.2021

Šogad Jēkabpils pilsētas svētkus atzīmēsim augustā. Dažādās aktivitātēs, kas norisināsies pilsētā gandrīz nedēļas garumā, būs iespēja gūt svētku atmosfēru, pēc kuras visi esam noilgojušies. Ieplāno no 16.  līdz 21. augustam atzīmēt pilsētas 351 gada dienu!

Jūlija izskaņā notiks laivu brauciens un koncerts Daugavas saulrietā

28.07.2021

Laivu brauciens un koncerts "Laimīgam būt!" Daugavas saulrietā. Uz peldošās salas muzicēs Evelīna Krama.

Aicina pieteikties tirgotājus dalībai svētku tirgū 21.augustā

21.07.2021

21. augustā, Jēkabpils pilsētas svētku laikā, notiks pilsētas svētku tirgus, ko organizē SIA "AG Karuselis".

Sadziedāšanās svētki “Sēļi un latgaļi sasaucas Zemgalē”

13.07.2021

17. jūlijā plkst. 17.00 Jēkabpils novada Dunavas pagastā pie Piemiņas akmens Daugavas plostniekiem pirmo reizi izskanēs Daugavas krastu sadziedāšanās svētki “Sēļi un latgaļi sasaucās Zemgalē”.

Sestdien aicina doties naksnīgā pastaigā uz Strūves parku

17.06.2021

Sestdien, 19. jūnijā, diennakts tumšajā laikā no pulksten 22:00 līdz 2:00 aicina naksnīgā pastaigā izstaigāt rekonstruēto un šajā naktī īpaši izgaismoto Strūves parku, informē Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Akcijai “Es esmu šeit” atsaukušies jēkabpilieši no 11 valstīm

04.06.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldība iniciatīvas “Eiropas kultūras galvaspilsēta Latvijā 2027” ietvaros aprīlī  izsludināja  vispasaules jēkabpiliešu sasaukšanās akciju “Es esmu šeit!”

4.maija pasākumi Jēkabpilī

30.04.2021

Gadu no gada 4. maijā nesam sevī īpašu lepnumu, jo 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklerāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Tik vienota izjūta kā toreiz ir vienreizēja, un katru gadu šī diena ir svētku diena – norisinās dažādi pasākumi, kuros pulcējamies un esam visi kopā. Lai arī šogad publiski svētki nevar notikt, aicinām atzīmēt tos ģimenē, dalīties sajūtās ar pašiem tuvākajiem, klausīties mīļākās latviešu dziesmas, doties pastaigā, ieklausīties Latvijas dabas balsī.

Meklē jēkabpiliešus visā pasaulē

09.04.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldība izsludina vispasaules jēkabpiliešu sasaukšanās akciju “Es esmu šeit!”

Lieldienu pasākumi Jēkabpilī

31.03.2021

Aiz loga spīd saule, putni dzied savas skanīgās dziesmas, pakalnos un lejās dīgst zaļa zāle, un tas nozīmē, ka pavasaris ir klāt. Lieldienas asociējas ar kaut ko gaišu, labu un brīnumainu. Tie ir vieni no senākajiem svētkiem, ko mīl, gaida un svin, ievērojot tradīcijas. 

Jēkabpils pošas Lieldienām

25.03.2021

Jēkabpils pilsēta pamazām tiek posta Lieldienām. Šogad pilsētas kokus un vides objektus rotās lentas pavasarīgos toņos. Lieldienu centrālais dekors – zaķi - tiks novietots Vecpilsētas laukumā pie lūša skulptūras. Kā norāda Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa, tā būs lieliska vieta jaukiem Lieldienu foto kadriem.

Sieviešu dienai veltīts pasākums Zoom platformā

03.03.2021

Jēkabpils novada pašvaldība informē, ka 7. martā plkst. 18.00 notiks tiešsaistes pasākums ZOOM platformā “Ak, sievietes, sievietes, sievietes!” jeb “Skaistums glābs pasauli!”.

Vides objektu Vienības un Ledus ielu krustojumā pagaidām neuzstādīs

23.02.2021

Jēkabpils pilsētas pašvaldībā 2020.gada decembrī noslēdzās metu konkurss “Telpiska vides objekta izveide Jēkabpils pilsētā”, kura rezultātā tika plānots veidot jaunu objektu Vienības un Ledus ielas lokveida krustojumā. Pamatojoties uz metu konkursa žūrijas komisijas lēmumu, godalgotas vietas ieguva četri dalībnieki, kuri visi konkursā ieguva 3.vietu.  Konkursā 1. un 2.vieta netika piešķirta. Visi 3.vietas dalībnieki saņēma arī  godalgu 1000 eiro.

Atceltie un pārceltie pasākumi Krustpils kultūras namā

12.02.2021

Pamatojoties uz ārkārtas situācijas pagarināšanu līdz 6. aprīlim arī Krustpils kultūras namā vairāki koncerti šobrīd tiek atcelti.

Darbu atsāk grāmatnīcas, bibliotēkas turpina grāmatu izsniegšanu

08.02.2021

Valdība šodien, 5. februārī, vienojās, ka no š.g. 8. februāra tirdzniecību klātienē ar visu preču sortimentu varēs atsākt arī grāmatnīcas.

Kā izskatījās 2020. gads Jēkabpils kultūras dzīvē?

30.12.2020

Vēl pirms gada mēs nenojautām, ka šogad Ziemassvētku balles nebūs un Jaungada salūts nerotās debesis virs Daugavas. Bet mēs arī nenojautām, ka piedzīvosim pirms tam nebijušus pasākumu formātus. Februārī sākām Jēkabpils 350. jubilejas gada svinības ar audiovizuālu proejkciju “Es Tev izstāstīšu”, kuras laikā uzzinājām Jēkabpils domes ēkas vēsturi. Savukārt vasaru sākām ar nebijušu pieredzi – autokoncertu. Kena parka estrādē biežāk nekā citus gadus vasaras mēnešos norisinājās koncerti, pie Krustpils kultūras nama tika radīta jauna kultūrvieta un notikums – Muzikālais balkoniņš. Jēkabpils Tautas namā norisinājās pasaku vakari bērniem un ģimenēm, kas raisīja lielu interesi.

Nedēļas skaitlis
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Noskaidrota iespējamā vainīgā persona lielgabala demontāžā
Citēju Gundaru Kalvi no žurnālistes Elitas Veidemanes intervijas: ‘’ Labi, izteikšu salīdzinājumos. Iedomājieties: jūsu ģimenē ir noslepkavots kāds tuvs cilvēks. Slepkava ir aizlaidies, atstājot uz galda slepkavības ieroci – asiņainu dunci. Ar piekodinājumu, ka šo dunci nedrīkst aiztikt. Katru dienu jūs ejat garām šim asiņainajam rīkam, tas jums visu atgādina, bet jūs neko nevarat izmainīt. Un šajā – lielgabala – gadījumā pat nav runa par vienu cilvēku, ir runa par simtiem tūkstošu manu tautiešu, kurus iznīcinājis aisņainais padomju režīms. Tas ir slepkavības ierocis, ar kuru tika slepkavota latviešu nācija. Bet no varmāku puses ir pavēle: tu nedrīksti novākt šo slepkavības ieroci.’’. neatkariga.nra.lv/intervijas/369248-gundars-kalve-cilveks-kurs-nograva-jekabpils-okupantu-pieminekli-vinam-draud-cietums Gundars Kalve. Cilvēks, kurš nogrāva Jēkabpils okupantu “pieminekli”. Viņam draud cietums (nra.lv) ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ???? Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. Sīkāk...
Kultūras notikumu apskats 07.10.2021
Nemanot ir iestājies ilgi gaidītais rudens. Rudens ir ražas laiks, kad cilvēki novāc pavasarī sēto un vasarā kopto ražu, un gatavo krājumus ziemai. Šajā laikā mēs apjūsmojam visu to, ko Dabas Māte mums ir dāvājusi. Mēs izbaudām Dabas Mātes svētību. Diemžēl šo svētīgo ražas laiku aizēno kroņvīrusa pandēmija. Nelūgtais Covid-19 (kovid-19) vīruss ilgstoši mums neļauj pilnvērtīgi dzīvot. Lai atgrieztos pie ierastās dzīves, iesaku ikvienam Latvijas iedzīvotājam vakcinēties! Pašlaik vakcinācija pret Covid-19 (kovid-19) vīrusu ir vienīgā iespēja atgriezties pie ierastās dzīves. Nezaudēsim ticību Dabas Mātes varenībai, vakcinēsimies un dzīvosim drošībā! Iedegsim gaiši zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles un lūgsim visvareno Dabas Māti, lai Dabas Māte uzveic Covid-19 (kovid-19) vīrusu! Lūgsim Dabas Māti ar visu savu sirdi un dvēseli. Dabas Māte mūs nepametīs vienus nelaimē. Dabas Māte mums palīdzēs, jo mēs esam Dabas Mātes bērni.
Svētīgi, Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#vakcinācija #vakcinācijaPretCovid-19 #veselība #drošība #imunitāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #rituāli #lūgšanas #buršanās #LatvjuDievi #Pērkons #Pērkoņtēvs #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Māra #DievieteMāra #DzīvībasDieviete #NāvesDieviete #Māra–VeļuMāte # Māra–ZemesMāte #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Skolnieciņš Sīkāk...
Vismaz trīs Jēkabpils domes deputāti iesaistīti kriminālprocesos
Pirms diviem gadiem radās aizdomas par nekvalitatīvu ielu remontu Jēkabpilī.
“Pirmkārt, sagaidīsim rezultātus, otrkārt, skatīsimies, kas tieši tur nav kārtībā, tad lemsim. Objektam ir piecu gadu garantija. Tagad es nevaru teikt, kas būs, ja būs. Paskatīsimies, kādi būs rezultāti. Jācer, ka tie būs labi,” sacīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ("Gods kalpot mūsu Latvijai") Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top